Search
Asset 2

تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند

برگه رأی پستی تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند مطمئن نیستم که جو بایدن استحقاق
(Scott Olson/Getty Images)

مدیر داده و راهبرد مبارزات انتخاباتی رئیس‌جمهور دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶، می‌گوید شواهد کافی در اختیار دارد که نشان می‌دهند، ممکن است نتایج انتخابات «به راحتی» به نفع رئیس جمهور فعلی بچرخند.

مت برینارد در ۲۵ام نوامبر در یک فیلم ویدیویی گفت: «من مطمئن نیستم که جو بایدن استحقاق پیروزی در این انتخابات را داشته باشد. او می‌تواند برنده باشد و در عین حال احتمال باختش هم وجود دارد. ممکن است ترامپ انتخابات را باخته باشد و در عین حال ممکن است مجدداً انتخاب شود.»

«به دلیل عملکرد بسیار بد این سیستم انتخاباتی، ما نمی‌توانیم به این موضوع پی ببریم.»

برینارد تنها چند روز پس از انتخابات، گروهی را گرد خود جمع کرد تا تناقضات مربوط به آرای شش ایالت مورد مناقشه را شناسایی کنند. این ایالت‌ها عبارت هستند از: پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان، ویسکانسین، آریزونا و نوادا.

این گروه در ابتدا ۱.۲۵ میلیون رأی‌دهنده را شناسایی کرد و سپس با آ‌ن‌ها تماس تلفنی برقرار کرد و نتایج به دست آمده را به دقت با سایر پایگاه‌های داده مقایسه کرد.

این گروه به چند تحلیل مهم دست یافت. برای مثال، آن‌ها متوجه شدند که برخی از رأی‌دهندگان، از ایالت‌های مورد نظر خارج شده بودند اما رأی آن‌ها در همان ایالت‌های مبداء ثبت شده بود. برخی از رأی‌دهندگان نیز به جای آدرس محل سکونت، صرفاً کد پستی را وارد کرده بودند. رأی تعدادی از رأی‌دهندگان که درخواست برگه رأی پستی کرده و آن را ارسال کرده بودند، شمرده نشده بود. برخی از رأی‌دهندگان، هیچ درخواستی برای برگه رأی پستی ارسال نکرده و رأی نداده بودند، اما مشخص شد که رأی‌هایی به نام آن‌ها صادر شده‌ بود. علاوه برآن، این بررسی‌ها نشان دادند که برخی از افراد بیش از یک بار رأی داده‌ بودند و برخی از برگه‌های رأی نیز به نام متوفیان ثبت شده بود.

تغییر نشانی

یکی از بزرگ‌ترین یافته‌های برینارد، در رابط با رأی‌دهندگانی بود که فرم تغییر نشانی پستی را به اداره پست ارسال کرده و به ایالت‌های جدیدی مهاجرت کرده بوند اما در ایالت‌های مبدا، به نام آن‌ها رأی ثبت شده بود.

این گروه متوجه شدند که تعداد این افراد در ایالت جورجیا، ۱۳۸۲۲۱ نفر است. این رقم بسیار بیشتر از اختلاف رأی فعلی بین دو نامزد انتخاباتی مورد نظر، در این ایالت (۱۲۶۷۰ نفر) است

 در میشیگان ۵۱۳۰۲ نفر، در ویسکانسن ۲۶۶۷۳ نفر، در نوادا ۲۷۲۷۱ نفر، در آریزونا ۱۹۹۹۷ و در پنسیلونیا ۱۳۶۷۱ نفر از این افراد شناسایی شدند.

برینارد معتقد  است این ارقام به اندازه‌ای زیاد هستند که می‌توانند نتیجه انتخابات را «به راحتی» برگردانند.

خلاصه یافته‌های مربوط به آرای انتخاباتی ۲۰۲۰ در رابطه با رأی‌دهندگان کم‌فعالیت و رأی‌دهندگان مهاجری که رأی آن‌ها در ایالت اولیه ثبت شده بود را می‌توان در این تصویر مشاهده کرد. این داده‌ها بر اساس یافته‌های برینارد و همکارانش هستند. (Screenshot/The Epoch Times)

اختلاف فعلی بین دو نامزد اصلی ریاست جمهوری، در ایالت‌های مورد نظر و تعداد آرای الکترال متناظر با هر ایالت، به این ترتیب هستند:

آریزونا: ۱۰۴۵۷ رأی (۱۱ رأی الکترال)

جورجیا: ۱۲۶۷۰ رأی (۱۶ رأی الکترال)

نوادا: ۳۳۵۹۶ رأی (۶ رأی الکترال)

میشیگان: ۱۵۴۱۸۸ رأی (۱۶ رأی الکترال)

پنسیلوانیا: ۸۰۵۵۵ رأی (۲۰ رأی الکترال)

ویسکانسین: ۲۰۶۱۰ رأی (۱۰ رأی الکترال)

برینارد می‌گوید که علاوه بر این موضوع، گروهش متوجه شده‌اند که برای برخی از افراد، بیش از یک رأی ثبت شده است. با این حال، او معتقد است تعداد مواردی که توسط گروهش شناسایی شده‌اند، بسیار کم‌تر از تعداد واقعی این افراد است زیرا آن‌ها قادر به شناسایی و بررسی همه افرادی که در روز انتخابات رأی داده‌اند، نیستند.

تعداد افرادی که دو رأی به نام آن‌ها ثبت شده، در ایالت‌های نوادا و پنسیلوانیا به حدود ۷۵۰ تن می‌رسد. این در حالی است که این تعداد در چهار ایالت دیگر بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ نفر متغیر بود.

برینارد می‌گوید: «برای درک تحلیل‌هایی که توسط گروه او انجام شده‌اند، هیچ نیازی به اعتماد چشم بسته و یا استفاده از فرمول‌های جادویی ریاضی نیست.»

برینارد به بخش انگلیسی اپک تایمز گفت: «من می‌توانم فهرستی از رأی‌دهندگان این انتخابات را در اختیار شما قرار دهم که فرم‌های تغییر نشانی خود را در جورجیا ثبت کرده‌اند و به ایالت‌های دیگر رفته‌اند.»

قبلاً کتی بوکوار از دفتر وزارت کشور پنسیلوانیا، گفته بود که هیچ شواهدی مبنی بر تقلب و یا بی‌نظمی‌های گسترده در این ایالت مشاهده نشده است. این در حالی است که آریزونا، جورجیا و میشیگان نیز چنین ادعاهایی را مطرح کرده بودند.

با این حال، گروه حقوقی ترامپ گفته بودند که شواهدی در اختیار دارند که به طور بالقوه، قابلیت تغییر نتیجه انتخاب را دارند.

برینارد می‌گوید که اظهارات خود را امضاء کرده است تا در پرونده‌های قضائی این پنج ایالت مورد استفاده قرار گیرند.

برگه رأی پستی تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند مطمئن نیستم که جو بایدن استحقاق
خلاصه یافته‌های مربوط به آرای انتخاباتی ۲۰۲۰ در رابطه با وضعیت محل سکونت رأی‌دهندگان و هم‌چنین افرادی‌که رأی آن‌ها دو بار ثبت شده بود را می‌توان در این تصویر مشاهده کرد. این داده‌ها بر اساس یافته‌های برینارد و همکارانش هستند.  (Screenshot/The Epoch Times)
صندوق‌های اداره پست

برینارد و همکارانش، ۱۰۰۰ رأی‌دهنده دیگر را در جورجیا یافتند که از یک شماره صندوق پستی، برای ثبت نام استفاده کرده بودند. آنان سعی کرده بودند با استفاده از شماره واحد یا اتاق، آن شماره پستی را متمایز نشان دهند.

طبق قانون، رأی‌دهندگان باید آدرس مسکونی واقعی خود را به عنوان محل اقامتشان معرفی کنند. یک کد پستی، تنها برای یک آدرس پستی کاربرد دارد و نمی‌توان با تغییر شماره واحد یا اتاق، یک آدرس پستی دیگر را نیز به آن نسبت داد. افراد بی‌خانمان می‌توانند پناهگاه، آشپزخانه و یا حتی پارکینگ را به عنوان محل سکونت خود معرفی کنند.

این گروه، ۱۴۰۰ نفر را در پنسیلوانیا پیدا کردند که اقدام به این کار کرده بودند. برینارد می‌گوید: «برای مثال آن‌ها به جای نوشتن عبارت «صندوق پستی شماره ۱۲۳»، از عبارت «آپارتمان ۱۲۳» استفاده کرده بودند. این یک زنگ خطر بزرگ است.»

وی گفت تقریباً همه این افراد در زمره کسانی قرار داشتند که رأی آن‌ها زودتر و یا به طور غیرحضوری ثبت شده بود (با نرخی بالاتر از متوسط کل).

او می‌گوید: «این یک هشدار بزرگ است زیرا آن‌ها به طور غیرقانونی ثبت نام کرده‌اند. به نظر می‌رسد این مسئله مهمی است که اف‌بی‌آی می‌تواند به آن بپردازد.»

برینارد می‌گوید که قصد دارد، یافته‌های خود را با مقامات انتظاماتی ایالتی و اف‌بی‌آی به اشتراک بگذارد.

برگه رأی پستی تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند مطمئن نیستم که جو بایدن استحقاق
تصویری از مت برینارد در ۸ام نوامبر ۲۰۲۰ که در حال صحبت در یک ویدیو در یوتیوب است. (Screenshot/The Epoch Times)
مسائل مربوط به رأی‌گیری پستی

در انتخابات سال ۲۰۲۰، با افزایش چشم‌گیر رأی‌های پستی مواجه بودیم. رأی‌های پستی به عنوان مهم‌ترین مسیر تقلب در این انتخابات، مطرح هستند.

در ۹ ایالت و هم‌چنین در منطقه کلمبیا، برگه‌های رأی پستی برای همه افرادی که در فهرست رأی‌دهندگان ثبت شده بودند، ارسال شدند (صرف نظر این‌که افراد درخواست برگه رأی پستی کرده بودند یا خیر).

در پنج ایالت از شش ایالت مورد مناقشه‌ای که برینارد مورد بررسی قرار داد، تنها زمانی برگه رأی پستی در اختیار رأی‌دهندگان قرار می‌گرفت که درخواست داده باشند. اما در نوادا، این برگه‌ها در اختیار همه افرادی که در فهرست رأی‌دهندگان بودند، قرار گرفت.

در پنج ایالتی که رأی‌دهندگان باید برگه‌های رأی پستی را درخواست می‌کردند، گروه برینارد با تعداد قابل توجهی از افراد مواجه شدند که برگه رأی درخواست کرده بودند، اما آن‌ها را پس نداده بودند. برینارد می‌گوید که بسیاری از آن افراد در پاسخ به تماس‌های تلفنی گروه او، عنوان کرده بودند که درخواستی برای برگه رأی ارسال نکرده‌اند. برخی دیگر نیز گفته بودند که برگه‌های رأی را برگردانده‌اند اما برگه‌های رأی آن‌ها، دریافت و یا شمرده نشده بود.

در آریزونا، ۴۴% از افرادی که با آن‌ها تماس تلفنی برقرار شد، گفته بودند که درخواستی برای برگه رأی ارسال نکرده‌اند. این در حالی است که این ایالت، برای آن‌ها برگه رأی صادر کرده بود.

این آمار در میشیگان ۲۴%، در پنسیلوانیا ۳۲%، در ویسکانسین و جورجیا نیز ۱۸% بود.

برگه رأی پستی تحلیل داده‌ها: بررسی‌ها نشان می‌دهند که نتایج انتخاباتی در سه ایالت، «به راحتی» قابل چرخش هستند مطمئن نیستم که جو بایدن استحقاق
خلاصه یافته‌های مربوط به آرای انتخاباتی ۲۰۲۰ در رابطه با آرای پستی/غیرحضوری را می‌توان در این تصویر مشاهده کرد. این داده‌ها بر اساس یافته‌های برینارد و همکارانش هستند. (Screenshot/The Epoch Times)

برینارد می‌گوید: «این اعداد حیرت‌انگیز هستند. چگونه چنین چیزی ممکن است؟ چگونه این برگه‌های رأی پستی، درخواست شده‌اند؟ چه کسی این کار را کرده است؟ آیا اصلاً ممکن است افرادی که ما با آن‌ها تماس گرفته‌ایم، به ما دروغ گفته باشند و یا فراموش کرده باشند که درخواست داده‌اند؟ آیا خطای اداری می‌تواند تا این اندازه، بزرگ باشد؟»

در پنسیلوانیا، بیش از ۱۶۰،۰۰۰ برگه‌ رأی پستی توسط و یا به نام جمهوری‌خواهان درخواست داده شده بودند که شمرده نشده بودند.

برینارد می‌گوید: «به نظر من نتیجه این انتخابات با برگه‌های رأی بسیار مشکوک، تعیین شد. آن‌ها غیرعادی هستند. من با اطمینان نمی‌توانم بگویم که چه کسی برنده این انتخابات است و به نظرم هیچ کس نمی‌تواند پاسخ این سوال را بدهد.»

مطالب دیگر:

نهادهای نظارتی ایالات متحده به رفتار سلیقه‌ای با شرکت‌های چینی پایان می‌دهند

همزمان با اقدامات شدید ترامپ علیه چین، شی جین پینگ پیروزی بایدن را تبریک گفت

قانونگذاران و کارشناسان سال‌ها پیش نسبت به ضعف‌های انتخاباتی در آمریکا هشدار داده‌بودند

نقطه‌ای بحرانی در تاریخ آمریکا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی