logo_eet

بریتانیا در تلاش برای نشان دادن اتحاد بر برگزیت در میان انتقاد‌‏ها

ترزا می
ترزا می (Leon Neal/Getty Images)
ترزا می
ترزا می (Leon Neal/Getty Images)

دولت بریتانیا در پی انتقادهایی در مورد ایجاد دو دستگی و آماده نبودنش برای اجرای بریگزیت، اقدام به انتشار یک بیانیه مشترک از سوی دو کابینه رقیب کرد.

«لیام فاکس»، معاون وزیر تجارت، طرفدار سرسخت بریگزیت و «فیلیپ هاموند»، رئیس هیئت مدیره خزانه داری اتحادیه اروپا، در روزنامه ساندی تلگراف نوشتند که پس از آن که بریتانیا رسما اتحادیه را در سال ۲۰۱۹ ترک کند، یک دوره گذار کوتاه مدت وجود خواهد داشت.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، که ماه گذشته در یک انتخابات مهم پارلمانی شکست سیاسی سنگینی را متحمل شد، اکنون از احزاب مخالف تقاضا کرده که در اجرای روند «بریگزیت» از او پشتیبانی کنند.

به گزارش دویچه وله و به نقل از ترزا می، برگزیت به معنای پایان قطعی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا و به معنای خروج کامل آن از بازار واحد اروپا خواهد بود. البته می اعلام کرد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به معنای خروج از اروپا نیست و موفقیت اتحادیه اروپا در راستای منافع ملی بریتانیا است.

اتحادیه اروپا تا زمانی که پیشرفت کافی در مورد موضوعات مد نظرش، از جمله میزان بدهکاری بریتانیا به اتحادیه روشن گردد، از مذاکره در مورد نحوه ارتباطش با بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اجتناب می‌‌‏کند.

دو ماه پیش «دیوید دیویس»، وزیر بریگزیت دولت ترزا می گفته بود، انگلیس صورت حساب ۱۰۰ میلیارد یورویی خروج از اتحادیه اروپا را پرداخت نخواهد کرد.

اتحادیه اروپا به دنبال توافق با بریتانیا بر سر فرمولی است که طبق آن محاسبه کند بریتانیا بعد از ترک اتحادیه اروپا چقدر پول بدهکار خواهد بود.

بریتانیا در نظر دارد پیشرفت خود را در مورد بریگزیت نشان دهد، بنابراین مذاکرات گسترده می‌‌‏تواند از ماه اکتبر آغاز شود.

مطالب دیگر:

افزایش تمایل انگلیسی‌ها به تغییر تابعیت پس از برگزیت

برگزیت، عامل شروع لابی‌‌‏گری‌‌‏هایی با سرانجام نامشخص در بریتانیا

سکوت مردم غرب از ترس خوردن برچسب نژاد پرستی

اخبار مرتبط