logo_eet

فائوچی: تعداد کودکان بستری ناشی از کووید۱۹ «بیش از اندازه‌ واقعی» گزارش می‌شود

نماینده علم کروز در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس‌نیوز در هانیتی گفت: «او در طی این همه‌گیری، صادق نبود. سیاسی‌کاری می‌کرد و تعصب حزبی داشت.»
دکتر آنتونی فائوچی، رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا (Chip Somodevilla/Getty Images)

آنتونی فائوچی، مشاور کاخ سفید در زمینه کووید۱۹ معتقد است تعداد کودکان بستری ناشی از کووید۱۹ در بیمارستان‌ها، بیش از اندازه‌ واقعی گزارش می‌شود زیرا در هنگام پذیرش، به‌طور خودکار از آن‌ها آزمایش گرفته می‌شود. این وضعیت روایتی را تقویت می‌کند که برخی افراد بدبین در طی ماه‌های گذشته بیان کرده‌اند.

در حالی‌که چندین رسانه خبری گزارش داده‌اند تعداد کودکان بستری مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌ها در روزهای اخیر افزایش یافته است، روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در مصاحبه‌ای جداگانه اعلام کرد اکثر کودکان به‌خاطر این ویروس در بیمارستان بستری نمی‌شوند بلکه به‌خاطر مشکلات سلامتی دیگری در بیمارستان بستری می‌شوند، در حالی‌که آزمایش کوویدشان نیز تصادفاً مثبت شده است.

در مصاحبه‌ فائوچی با شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی در مورد افزایش تعداد بیماران بستری پرسیده شد و او در پاسخ گفت: «از نظر کمی، تعداد مبتلایان بسیار افزایش یافته است که کودکان را نیز شامل می‌شود.»

فائوچی در ۲۹ دسامبر گفت: «البته درصد بستری کودکان در مقایسه با بزرگسالان، به ویژه افراد مسن، بسیار بسیار کم‌تر است اما زمانی‌که تعداد کودکان مبتلا آن‌قدر زیاد باشد، حتی با این درصد کم نیز تعداد بستری‌ها افزایش می‌یابد.»

فائوچی در ادامه گفت که «اگر به کودکان بستری در بیمارستان‌ها نگاه کنید، بسیاری از آن‌ها با وجود ابتلا به کووید، به دلیل دیگری به جز کووید بستری شده‌اند.» کووید بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین است.

فائوچی گفت: «اگر کودکی به بیمارستان برود، به‌طور خودکار از او آزمایش کووید می‌گیرند. اگر آزمایشش مثبت شود، حتی اگر برای شکستگی پا یا آپاندیس بستری شده باشند هم یک بستری مبتلا به کووید محسوب می‌شوند. بنابراین، تعداد کودکانی که گفته می‌شود به‌خاطر کووید بستری شده‌اند، بیش از اندازه واقعی گزارش می‌شود.»

اظهار نظر این هفته فائوچی به ام‌اس‌ان‌بی‌سی نشان‌دهنده تغییر قابل توجه رویکرد در مورد شمارش مبتلایان به کووید۱۹ است، همان‌طور که برخی مقامات دولت ماه‌ها شک داشته‌اند که سیاست‌های کاهشی کووید۱۹ با برخی انحرافات در تعداد کشته‌ها و بستری‌های ویروس حزب کمونیست چین همراه است.

به عنوان مثال، در اوایل سال جاری، دو شهرستان کالیفرنیا پس از استفاده از یک رویکرد جدید، مجموع مرگ‌ومیر ناشی از کووید۱۹ را کاهش دادند.

در آن زمان، مقامات به رسانه‌های محلی منطقه خلیج گفتند که معیارهای محدودتری برای شمارش مرگ‌ومیر ناشی از کووید در نظر گرفته‌اند. پیش از آن، همه کسانی‌که در هنگام فوت، به کووید مبتلا بودند، به عنوان آمار مرگ ناشی از کووید شمارش می‌شدند، حتی اگر کووید واقعاً تأثیری در مرگشان نداشت.

فائوچی و والنسکی نیز اخیراً در صحبت‌های عمومی خود اعلام کرده‌اند که بر اساس داده‌های در دسترس، میزان مرگ‌ومیر و بستری ناشی از سویه اومیکرون، نسبت به سویه‌های قبلی ویروس کاهش یافته‌ است. اما سایر مقامات بهداشت عمومی هشدار داده‌اند که تعداد بالای مبتلایان به این سویه، بیمارستان‌ها را تهدید می‌کند.

مطالب دیگر:

توییتر حساب رسانه‌ای را به دلیل نشر ویدئویی از انتقاد نماینده کنگره از شرکت‌های غول داروسازی تعلیق کرد

ویدئو: آیا تحریم دیپلماتیک المپیک زمستانی پکن تاثیری دارد؟

محققان چینی یک «دادستان» هوش مصنوعی ساخته‌اند که می‌تواند به تنهایی اتهاماتی را مطرح کند

اخبار مرتبط