Search
Asset 2

بستنی زعفرانی ایرانی یکی از بهترین دسرهای جهان

(Screenshot via Youtube)
(Screenshot via Youtube)
(Screenshot via Youtube)

هم زمان با سال نوی میلادی، وب‌سایت مشهور «سی‌ان‌ان تراول (CNN Travel)»، بستنی زعفرانی ایران را در کنار مشهورترین دسرهای جهان نظیر ژلاتو و تیرامیسوی ایتالیایی، چیزکیک نیویورک، تارت لیمو فرانسه، باقلوا و کونفه ترکی، گولاب هندی و…  معرفی کرده است.

در فهرستی که این وب‌سایت منتشر کرده است نام و مشخصات پنجاه دسر برتر سنتی جهان از شرق آسیا گرفته تا آمریکای لاتین ذکر شده است. بسیاری از این دسرها برای جشن‌های آیینی و سال نو استفاده می‌شوند.

سی‌ان‌ان تراول در وصف بستنی زعفرانی ایرانی می‌گوید: «بستنی زعفرانی با زعفران و گلاب و پسته تهیه می‌شود. پس عجیب نیست که این بستنی ایرانی در سال نوی پارسی، نوروز مورد توجه باشد.»

به گفته این وب‌سایت، «از رنگ طلایی روشن تا عطر خوش آن، این بستنی مناسب بهار است. بستنی زعفرانی ایرانی در نوع خودش تجربه‌ای خاطره‌انگیز است و به‌ تنهایی توانسته بین سردترین دسرهای جهان جایگاه ویژه‌ای داشته باشد. این بستنی را می‌توان بین دو نان ویفری گذاشت. این ویفرها مزه‌ای ملایم و بافتی ترد دارد.»

سی‌ان‌ان تراول در پایان می‌افزاید: «از تهران تا تهران‌جلس همه عاشق این بستنی معطر هستند.»

دسرهایی رنگارنگ و خوش عطر و مزه گوناگون از فرانسه، انگلیس، تایلند، مجارستان، نیوزلند و… که در این فهرست آمده‌اند هوش و حواس را از سر هر دوی مهمان و میزبان را می‌برد.

مطالب دیگر:

خطر انقراض اورانگوتان‌ها در نتیجۀ تخریب جنگل‌ها

پوتین : آماده مذاکره با آمریکا هستیم

بررسی افزایش زندان‌‏های مناطق مسلمان‌‏نشین چین بر روی نقشه

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی