Search
Asset 2

آلودگی بستنی‌های چینی به ویروس کرونا

(Annie Wu/The Epoch Times)
(Annie Wu/The Epoch Times)

به گفته رسانه‌های دولتی چین، مقامات شهرداری شهر تیان‌جین در شمال شرقی چین گفته‌اند که آزمایش سه نمونه بستنی از نظر ویروس حزب کمونیست چین (کرونا ویروس) مثبت بوده و در نتیجه هزاران جعبه بستنی توقیف شده است.

محل نگهداری بستنی‌ها که در شرکت غذایی تیان‌جین دی‌شیائودائو بوده، پس از مثبت بودن آزمایش ویروس نمونه‌های ارسال شده، مهر و موم شده است.

مقامات گفتند که بیش از ۱،۶۶۲ کارگر این شرکت به دلیل ویروس در قرنطینه قرار گرفتند.

به گفته رسانه‌های دولتی چین، مقامات در تیانجین گفتند که این شرکت بیش از ۴۸۳۶ جعبه بستنی آلوده تولید کرده است، و صدها جعبه بستنی وارد بازار شده است.

شهر تیانجین در شمال شرقی چین واقع شده و با استان هبی و پکن همسایه است.

بر اساس گزارش ها در اکتبر سال ۲۰۲۰، مقامات حزب کمونیست چین در حین تلاش برای ردیابی ویروس و شیوع آن در چینگ‌دائو، این ویروس را در بسته بندی ماهی‌های منجمد شده خارجی شناسایی و جداسازی کردند.

ادعاهای مقامات در مورد ویروس یافت شده در مواد غذایی منجمد می‌تواند تاکتیکی باشد برای مقصر دانستن سایر کشورها در موارد شیوع کووید۱۹ در چین. در ماه نوامبر، مقامات رژیم گفتند که مواد غذایی آلوده به کووید۱۹، از کشورهای دیگر وارد شده است، و به گفته برخی از کارشناسان، این اقدام، تلاش برای مقصر دانستن دیگر کشورها است.

رسانه‌های دولتی در آخر هفته گزارش کردند که مواد اولیه مورد استفاده برای تولید بستنی از اوکراین و نیوزیلند تهیه شده است.

طرح موضوع آلودگی‌ بستنی‌ها در حالی صورت می گیرد که چندین روز پیش مقامات حزب کمونیست چین حدود ۲۰ هزار نفر را در شی‌جیاژوآنگ، مرکز استان هبی برای قرنطینه به مناطق دیگر منتقل کردند. به گفته مقامات، شیوع بیماری از این ناحیه به  چی‌چی‌هار یکی از بزرگترین شهرهای شمال چین در استان هیلونگ جیانگ نیز گسترش یافت.

موج جدید شیوع کووید۱۹ در شی‌جیاژوآنگ، در شهر زنگ‌کون، در منطقه گائوچنگ متمرکز شد و به سایر مناطق چین گسترش یافته است.

اپک تایمز روز ۱۱ ژانویه پی برد که پس از اعزام بسیاری از ساکنان زنگ‌کون به قرنطینه، نزدیک به ۲۰ هزار نفر دیگر که در آنجا مانده بودند، فوراً توسط مقامات محلی مطلع شدند تا به مراکز قرنطینه در مناطق دورتر منتقل شوند.

اسناد دولتی به دست آمده توسط اپک تایمز نشان داد که مقامات در هبی پیش‌بینی افزایش موارد ویروس  حزب کمونیست چین را کرده‌اند و در حال آماده سازی برای جلوگیری از شیوع آن هستند.

مقامات چین در استان هیلونگ جیانگ در ۱۴ ژانویه به همه ۳۸ میلیون ساکن این استان گفتند که در خانه خود قرنطینه شوند. آنها مدت زمان این قرنطینه را نگفتند.

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۳: ربودن رسانه‌ها

براساس ارزیابی‌های مدیر اطلاعات ملی آمریکا، چین در انتخابات ۲۰۲۰ دخالت کرده است

 جهان باید علیه نقض حقوق بشر در چین متحد شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی