logo_eet

بایدن: رانندگان باید «تا پایان جنگ روسیه» برای بنزین قیمت بالاتری بپردازند

بنزین جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که رانندگان آمریکایی باید انتظار داشته باشند که تا پایان جنگ روسیه و اوکراین، قیمت‌های با
پرزیدنت جو بایدن (سمت چپ) با ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو در اجلاس سران ناتو در مادرید، اسپانیا، در 29 ژوئن 2022 ملاقات کرد. (Denis Doyle/Getty Images)

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که رانندگان آمریکایی باید انتظار داشته باشند که تا پایان جنگ روسیه و اوکراین، قیمت‌های بالاتری برای بنزین بپردازند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست سران ناتو در مادرید، بایدن در مورد اینکه مردم تا چه زمانی باید قیمت بنزین بالاتری بپردازند، مورد سوال قرار گرفت.

خبرنگار نیویورک تایمز از بایدن پرسید: «تا کی منصفانه است که از رانندگان آمریکایی و رانندگان در سراسر جهان انتظار داشته باشیم که برای این جنگ حق بیمه پرداخت کنند؟»

بایدن در پاسخ گفت: «تا زمانی که طول بکشد، تا روسیه نتواند در واقع اوکراین را شکست دهد و فراتر از اوکراین حرکت کند.»

وی افزود: «این یک موقعیت بحرانی و حیاتی برای جهان است.»

بایدن و دموکرات‌های دیگر مدعی شده‌اند که روسیه مقصر قیمت‌های بالا است، اگرچه به ندرت به تحریم‌های آمریکا علیه مسکو یا تلاش‌های دولت او برای محدود کردن تولید نفت و گاز در داخل ایالات متحده اشاره کرده‌اند. قیمت بنزین بلافاصله پس از روی کار آمدن بایدن در ژانویه ۲۰۲۱ شروع به افزایش کرد و قبل از حمله روسیه به اوکراین در اواخر فوریه۲۰۲۲ به همین مسیر ادامه داده بود.

بایدن همچنین گفت: «دلیل افزایش قیمت بنزین به خاطر روسیه است. روسیه، روسیه، روسیه. دلیل وجود بحران غذایی به خاطر روسیه است.»

جمهوری‌خواهان گفته‌اند که برنامه انرژی سبز و سیاست‌های بایدن که بخش‌های نفت و گاز آمریکا را هدف قرار می‌دهد، دلیلی است که قیمت بنزین به سطوح بی‌سابقه رسیده است. بایدن پس از روی کار آمدنش، یک سری دستورات اجرایی را امضا کرد که اجاره نامه‌های حفاری جدید در زمین‌های فدرال را محدود کرد، یارانه‌های فدرال برای سوخت های فسیلی را پایان داد و خط لوله کیستون XL را نابود کرد.

تولید نفت

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در این کنفرانس خبری،گفت که هنگام سفر به عربستان سعودی درماه جولای از این کشور برای افزایش تولید نفت خود درخواست نخواهد کرد. گزارش‌ها در اوایل سال جاری حاکی از آن بود که او از عربستان سعودی و سایر کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت خواسته تا برای مقابله با مشکلات عرضه، تولید نفت خود را افزایش دهند.

داده های ارائه شده توسط اتوکلاب AAA نشان می دهد که میانگین قیمت ایالات متحده برای یک گالن بنزین معمولی تا صبح پنجشنبه حدود ۴.۸۷ دلار بوده است. این حدود ۹ سنت کاهش نسبت به پنجشنبه گذشته است، اگرچه نشان دهنده افزایش ۲۵ سنتی نسبت به یک ماه قبل است.

طبق گزارش AAA، میانگین ملی در ۳۰ژوئن۲۰۲۱، ۳.۱۲ دلار در هر گالن بود.

در اوایل ماه جاری، بایدن در نامه‌ای که به مدیران عامل شرکت‌های بزرگ نفتی ارسال کرد، شرکت‌های نفتی ایالات متحده از جمله اکسون موبیل و شورون را به دلیل افزایش قیمت‌ها مقصر دانست و تهدید کرد که علیه این صنعت اقدام خواهد کرد. این نامه رسمی باعث واکنش اکسون و شورون شد که دولت بایدن را متهم کردند که با محدود کردن حفاری، موضع بیمارستانی را در برابر صنعت سوخت فسیلی اتخاذ کرده است.

مطالب دیگر:

تلاش سران گروه هفت برای مقابله با پیامدهای برنامه انرژی سبز

پیام صوتی فاش می‌کند بایدن با پسرش در مورد معاملات تجاری‌اش با چین صحبت کرده است

دیدگاه: تحلیلی جدید روی ۸۴۵ مورد سرطان خون مرتبط با واکسن کووید۱۹

اخبار مرتبط