ه‌دلیل شیوع جدید ویروس کرونا در پکن، ۲۸ محله و شهرک به‌عنوان مناطق پرخطر فهرست شده‌اند تعدادی از محله‌های مسکونیِ اطراف بازار شرقی یوچوان در قرنطینه هستند.
(NICOLAS ASFOURI/AFP via Getty Images)

قرنطینه بخش‌هایی از پکن به‌دلیل شیوع جدید ویروس کرونا

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۴/۰۹

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

ویروس حزب کمونیست چین یا همان ویروس کرونای ووهان اکنون در پکن می‌تازد. دست‌کم ۹ منطقه از ۱۶ منطقه اداریِ این شهر، خوشه‌های این عفونت را در تعدادی از بازارها گزارش کرده‌اند و بیش از یک‌صد مورد ابتلا به‌طور رسمی در پکن تأیید شده است. به‌دلیل شیوع جدید ویروس کرونا در پکن، ۲۸ محله و شهرک به‌عنوان مناطق پرخطر فهرست شده‌اند و تعدادی از محله‌های مسکونیِ اطراف بازار شرقی یوچوان و بازار شینفادی در قرنطینه هستند که خسارت‌های ویرانگری را به کشاورزان سبزیجات وارد می‌کند.

پکن سطح واکنش به شرایط اضطراری را افزایش می‌دهد

شامگاه شانزدهم ژوئن سال ۲۰۲۰، پکن نشستی مطبوعاتی را برگزار کرد که در آن چن بِی، معاون دبیرکل فرمانداری پکن، گفت سطح واکنش به شرایط اضطراری این شهر افزایش یافته است.

محدودیت‌های سختگیرانه‌ای در همه مناطق اعمال شد. همه ورودها به پکن و خروج‌ها از آن کنترل ‌شد. افرادی که تحت نظارت ویژه بودند، اجازه خروج از شهر را نداشتند. پروازها، قطارها و اتوبوس‌ها در مقیاس وسیعی به حالت تعلیق درآمد. از ۱۷ژوئن کلیه مهدکودک‌ها، مدارس ابتدایی، مدارس راهنمایی و مدارس فنی‌حرفه‌ای در پکن تعطیل شد. دانشجویان کالج به دانشگاه‌های خود برنگشتند و مؤسسات آموزشی فوق‌برنامه همه کلاس‌های حضوری و فعالیت‌های گروهی را تعطیل کردند.

علاوه بر این، کتابخانه‌ها، گالری‌های هنری، اماکن عمومی و پارک‌ها اجازه استفاده تا ۳۰٪ از ظرفیت خود را داشته‌اند و فقط در بازه‌های زمانی مشخصی باز بوده‌اند. مراکز ورزش و بدنسازی در فضای باز و فضای بسته برای تعداد محدودی از افراد باز بوده‌اند و بسکتبال، فوتبال، والیبال و سایر ورزش‌های رقابتیِ گروهی ممنوع بوده است. سالن‌های فرهنگی و تفریحی، سالن‌های ورزشی و بدنسازی، استخرها و غیره تعطیل بوده‌اند. خانه‌های سالمندان، خانه‌های بهزیستی و مراکز سلامت روان نیز بسته بوده‌اند.

برخی از ساکنان محلی در مصاحبه‌ با رسانه‌های خارجی گفتند که وضعیت واقعی عفونت در پکن که خودشان شاهدش بوده‌اند، بسیار جدی‌تر از چیزی است که در اعلامیه رسمی گزارش شده است.

دور جدیدی از شیوع‌ این ویروس به لیائونینگ، هبی و سیچوان گسترش یافته است. هم‌زمان، مراکز کنترل بیماری در لولیانگ در شانشی، داچینگ در هیلونگجیانگ، دالیان و داندونگ در لیائونینگ در ۱۳ژوئن اطلاعیه‌ای را صادر کردند که درباره سفر به پکن، مگر در مواقع کاملاً ضروری، هشدار می‌داد.

«احتمالاً طی یک تا دو هفته شاهد شیوع گسترده‌ای خواهیم بود»

به‌گفته یک پزشک اورژانس در پکن، این شیوع جدید بسیار خطرناک و غیرقابل‌پیش‌بینی است. او اظهار کرد: «احتمالاً طی یک یا دو هفته آینده شاهد شیوع گسترده‌ای خواهیم بود. دستورات سختگیرانه‌ای دریافت کرده‌ایم و اجازه نداریم به جایی برویم.»

ه‌دلیل شیوع جدید ویروس کرونا در پکن، ۲۸ محله و شهرک به‌عنوان مناطق پرخطر فهرست شده‌اند تعدادی از محله‌های مسکونیِ اطراف بازار شرقی یوچوان در قرنطینه هستند.
(minghui.org)

پزشکان مشغول در سایت تست‌گیری

دور دوم شیوع‌ها در پکن، کل شهر را به منطقه‌ای جنگی تبدیل کرده است. همه محله‌ها در قرنطینه و مردم وحشت‌زده هستند. کارکنان امنیتی همه جا در خیابان حضور دارند. میدان تیان‌آن‌من کاملاً خالی و مترو متروکه شده است.

ه‌دلیل شیوع جدید ویروس کرونا در پکن، ۲۸ محله و شهرک به‌عنوان مناطق پرخطر فهرست شده‌اند تعدادی از محله‌های مسکونیِ اطراف بازار شرقی یوچوان در قرنطینه هستند.
(minghui.org)

میدان خالی تیان‌آن‌من (تصویر گرفته‌شده از یک ویدئو در اینترنت) 

 

(minghui.org)
(minghui.org)

ایستگاه‌های متروک راه‌آهن

مقام ارشد پکن «مرحله بحرانی» را اعلام می‌کند

کای چی، دبیر کمیته حزب کمونیست چین در شهرداری پکن، سه جلسه برای مقابله با شیوع جدید ویروس کرونا برگزار کرد و اظهار داشت که پکن وارد «مرحله بحرانی» شده است. استان‌های لیائونینگ، شانشی و هیلونگ‌جیانگ نیز هشدارهایی را مبنی بر عدم سفر به پکن برای ساکنان خود صادر کرده‌اند.

صبح ۱۳ژوئن، پنگ شینگهوئو، معاون مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های پکن، در یک نشست مطبوعاتی مربوط به ویروس کرونا گفت: از ۷ بیمار تأییدشده طی ۲ روز گذشته، ۶ نفر طی ۲ هفته گذشته خارج از شهر نبوده‌اند و هیچ تماسی با افراد خارج از کشور یا استان هوبی نداشته‌اند، اما همه آنها به بازار عمده‌فروشی شینفادی مراجعه کرده بودند.

کمیسیون سلامت ملی در ۱۲ژوئن، ۱۱ مورد جدید را اعلام کرد و گفت که ۷ بیمار اهل پکن هستند و همه آنها با بازار عمده‌فروشی شینفادی در ارتباط بوده‌اند. همه کارکنان بازار از نظر ویروس مورد آزمایش قرار گرفتند و نتیجه ۴۶ آزمایش مثبت بود.

منطقه فنگتای که بازار عمده‌فروشی شینفادی در آن قرار دارد، ۱۱ محله را در مجاورت این بازار قرنطینه کرده است. ۳ مدرسه ابتدایی و ۶ مهدکودک در آن نزدیکی نیز تعطیل شده‌اند.

در‌حالی‌که بازار شینفادی بسته بوده و تحت نگهبانی پلیس مسلح قرار داشته است، تعدادی از سایر بازارهای کشاورزان نیز بسته شدند.

(minghui.org)

قرنطینه بخش‌هایی از پکن و حضور پلیس مسلح در همه جا

(minghui.org)

حضور پلیس مسلح در همه جای پکن

مشخص‌شدن اینکه اتهام به «سالمون وارداتی»، دروغ است

مقامات ‌حزب کمونیست چین که مشتاق یافتن یک قربانی برای این دور جدیدِ عفونت‌ها در پکن هستند، ماهی سالمون وارداتی را مقصر اعلام کردند که باعث حذف این ماهی از قفسه‌ها در سراسر چین شد. دولت چین واردات این ماهی را از اروپا، به حالت تعلیق درآورده است.

اما وقتی رستوران‌های بیشتر و بیشتری اعتراف کردند که «ماهی سالمون»ی که از آن استفاده می‌کنند، وارداتی نیست و قزل‌آلای رنگین‌کمان آب شیرین است، کل این ماجرا به یک شوخی تبدیل شد. در ضمن تولیدکنندگان سالمون در اروپا اظهار داشتند که کارمندان آنها تحت آزمایش قرار گرفته‌اند و هیچ مورد مثبتی پیدا نشده است.

کاربران اینترنت به‌دلیل اتهام دروغین به سالمون خشمگین شدند. در زیر برخی از پست‌های آنها آورده شده است:

«حزب کمونیست چین ماهی‌های سالمون را اذیت کرد، زیرا ماهی‌ها نمی‌توانند از خودشان دفاع کنند.»

«تخته خردکردنِ ماهی سابقه سفر ندارد و ماهی سالمون ریه ندارد (و نمی‌تواند به ذات‌الریه مبتلا شود)!»

«دیوانگی است! درحالی‌که منبع واقعی عفونت مشخص نشده است، کل کشورِ چین ماهی سالمون را هدف قرار می‌دهد! این مانند آن است که قبلاً کل کشور خفاش‌ها را مقصر می‌دانست.»

«بخش کترینگ از مدت‌ها پیش بازگشایی شده است. رستوران‌های ژاپنی و غذاهای دریایی زیاد هستند و افرادی که ماهی سالمون می‌خرند، تعدادشان به‌هیچ‌وجه کم نیست، چراکه بسیاری از مردم خوردن آن را به‌صورت خام دوست دارند. اگر هر مشکلی وجود داشت، مدت‌ها پیش مشخص می‌شد. منبع عفونت احتمالاً نمی‌تواند ماهی باشد.»

ماهی سالمون ریه‌ای ندارد و نمی‌تواند به عفونت ویروس کرونا مبتلا شود

دویچه وله استدلال کرد ازآنجاکه ماهی سالمون ریه ندارد و با آبشش نفس می‌کشد، آلوده‌شدنش به عفونت ویروس کرونا غیرممکن است. آن دو احتمال را برای یافتن ویروس روی تختۀ خردکردن ماهی سالمون پیشنهاد کرد: یکی اینکه ویروس به‌نوعی به سطح ماهی سالمون رسیده است و دیگری اینکه تخته خردکردن ماهی از ویروس روی ماهی سالمون آلوده نشده و از منابع دیگری آلوده شده است.

شبکه کسب‌وکار چین تجزیه‌وتحلیل یک ویروس‌شناس را گزارش داد که می‌گفت فقط پستانداران می‌توانند میزبان ویروس کرونا باشند. ویروس‌های موجود در ریه‌های انسان نمی‌تواند به ماهی منتقل شود و بالعکسش نیز امکان‌پذیر نیست. این ویروس‌شناس گفت در طول تاریخ هیچ بیماری ویروسی‌ای وجود نداشته که بین انسان و ماهی مشترک باشد.

نتیجه آزمایش همه نمونه‌ها منفی بود

ژانگ جیه، معاون رئیس منطقه فنگتای، در یک نشست مطبوعاتی مربوط به ویروس کرونا در ۱۴ژوئن گفت که نتیجه آزمایش نمونه‌های به‌دست‌آمده از کلیه غرفه‌های فروش ماهی سالمون و اماکن عمومی در بازار غذاهای دریایی جینگشن منفی بوده است.

در تاریخ ۱۳ژوئن، شهر ووهان نمونه‌هایی را از ۲۰ بازار کشاورزان در ۱۵ منطقه، ۲۵ سوپرمارکت و ۵ شرکت واردات و صادرات غذاهای دریایی، مرکز تولید غذاهای دریایی، مرکز تولید آب شیرین، غرفه‌های احشام، تخته‌های خردکردن آشپزخانه، چاقوها، مسیرهای تخلیه آب، انبار فریزکردن و سایر محیط‌ها جمع‌آوری کرد. نتیجه آزمایش همه نمونه‌ها منفی بود.

بازار غذاهای دریایی جینان در شاندونگ در ۱۳ژوئن فروش ماهی سالمون را متوقف کرد و این ماهی را تحت آزمایش قرار داد. نتیجه آزمایش همه نمونه‌ها منفی بود.

به‌گفته thepaper.cn، بسیاری از چنین مکان‌هایی مانند ووهان در استان هوبی، گوانگژو در استان گوانگدونگ، شی‌آن در استان شآنشی، جینان در استان شاندونگ و هاربین در استان هیلونگ‌جیانگ، در ۱۴ و ۱۵ژوئن بازارهای ماهی سالمون و غذاهای دریایی را آزمایش کردند و نتیجه آزمایش همه نمونه‌های جمع‌آوری‌شده نیز منفی بود.

ازآنجاکه تلاش حزب کمونیست چین برای سرزنش ماهی سالمون طی موج دوم شیوع ویروس کرونا ناکام ماند، برخی از کاربران اینترنت در چین به تاریخ چین باستان نگاهی انداختند تا ببینند چرا پکن مورد حمله این ویروس قرار گرفته است.

هشدارها از آسمان

در طول تاریخ چین، بلایای عمده‌ای در ارتباط با تغییر سلسله‌ها وجود داشته است. وقتی یک سلسله به پایان خود نزدیک می‌شد، حاکمان اغلب بی‌کفایت و وحشی بودند. براساس اعتقادات سنتی، این جریان هم به فاجعه‌های طبیعی و هم به بلایای ساخت دست بشر، ازجمله سیل، خشکسالی، زمین‌لرزه و طاعون منجر می‌شد که به‌نوبه خود به طغیان و ناآرامی‌های اجتماعی اجتناب‌ناپذیر و درنهایت شکل‌گیری دوره‌ای جدید می‌‌انجامید.

حدود ساعت ۳ بعدازظهر ۲۱مه، در افتتاحیه «دو جلسه» یا همان کنگره ملی خلق و کنفرانس مشاوره سیاسی خلق چین سالانه، آسمان پکن ناگهان به رنگ سیاه درآمد و باران و تگرگ‌های سیل‌وار با قدرت کامل شروع شد، همراه رعدهای غران و بلند و برق‌های وحشیانه.

برخی از شهروندان اظهار داشتند که چنین پدیده کیهانیِ غیر‌معمولی نمی‌تواند صرفاً تصادفی باشد و هشداری است در این خصوص که «آسمان در حال نابودکردن حزب کمونیست چین است!»

ویدئو: آسمان پکن به‌طرز عجیبی تاریک می‌شود

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

افزایش تختخواب‌های بیمارستان‌ها در پکن، برای مقابله با موج جدید شیوع کرونا

مقامات کاخ سفید: ایالات متحده بیش از این مقابل چین ضعیف و مطیع نخواهد بود

از دیوار برلین تا قانون امنیت ملی هنگ کنگ

اسناد جدید به دست آمده درباره اداره ۶۱۰، نشان‌دهنده تشدید آزار و شکنجه فالون‌گونگ است