Asset 2

نیکی هیلی: سال ۲۰۲۰، سوسیالیسم به جریان اصلی در آمریکا تبدیل شد

به جریان اصلی در آمریکا سخنگوی کنگره گفت «ما در حال حاضر در حال مذاکره برای دستیابی به امتیازات واقعی مادی برای چپ هستیم که می‌تواند کارها
نیکی هیلی، سفیر پیشین سازمان ملل متحد (John Lamparski/Getty Images)

نیکی هیلی، سفیر پیشین سازمان ملل متحد روز دوشنبه هشدار داد که سوسیالیسم، با وجود پیشینه پر از شکست خود، امسال به جریان اصلی در آمریکا تبدیل شده است و توسط سیاستمداران دموکرات به عنوان سیاست اقتصادی در پیش گرفته شده است.

هیلی در توییتر خود نوشت «سال ۲۰۲۰ سالی بود که سوسیالیسم جریان اصلی شد. ایدئولوژی خطرناکی که همه جا مورد آزمایش قرار گرفته و زندگی‌های بی‌شماری را نابود کرده است، در راه تبدیل شدن به سیاست اقتصادی پیش فرض حزب دموکرات است.»

وی افزود «این روند ترسناک آینده هر آمریکایی را تهدید می‌کند.»

هیلی هفته گذشته در حالی که حمایت خود را از سناتور جمهوری خواه کلی لوفلر ابراز داشت، اظهارات مشابهی در مورد سوسیالیسم کرد. کلی لوفلر قرار است در انتخابات دور دوم جورجیا با رافائل وارنوک رقیب دموکرات روبرو شود.

هیلی گفت «حزب دموکرات معتقد است که هر کسی با شما موافق نباشد را کنار بگذارید. آنها معتقدند سوسیالیسم شیوه جدید زندگی است و فکر می‌کنند که شما باید زندگی و مراقبت‌های بهداشتی خود را در دست دولت قرار دهید، و از طریق پرداخت‌ها به پلیس همین رویه را ادامه دهید.»

هیلی که یک فرماندار دو دوره‌ای در کارولینای جنوبی و مدافع صریح رفتار رئیس جمهور دونالد ترامپ در اقتصاد و سیاست خارجی، بوده است. کارولینا ایالتی است که بایدن همراه با برنامه‌های سوسیالیستی‌اش به عنوان منتخب معرفی شده است.

هیلی افزود «چشم انداز آنها از آمریکا سوسیالیسم است و ما می‌دانیم که سوسیالیسم در همه جا شکست خورده است. آنها می‌خواهند به آمریکایی‌ها بگویند که چگونه زندگی کنند و چگونه فکر کنند. آنها خواهان تسخیر مراقبت‌های بهداشتی توسط دولت هستند. آنها می‌خواهند با ممنوع کردن فرکینگ (در صنعت نفت و گاز)، میلیون‌ها شغل را از بین ببرند. آنها خواهان افزایش مالیات گسترده برای خانواده‌های کارگر هستند.»

به اعتقاد هیلی گروهی در حال هدایت حزب دموکرات به سمت چپ هستند، و جو بایدن در حال پیش گرفتن سیاست‌های اقتصادی مورد تمایل این گروه است. نمونه بارزش این است که افراد ترقی‌خواهی با نگرش متمایل به چپ همچون بِرنی سَندرز (سناتور ایالت وِرمونت) و الیزابت وارِن (سناتور ارشد ماساچوست)، وعده حداقل ۱۵ دلار در ساعت به عنوان حداقل دستمزد فدرال، و همچنین ۴ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری فدرال در زمینه بهداشت، آموزش، زیرساخت‌ها و انرژی پاک داده‌اند.

در اوایل این ماه ، الکساندیا اوکاسیو کورتز نماینده جدید پیشرو در مصاحبه با اینترسپت، گفت که زمان آن است که نانسی پلوسی رئیس مجلس و چاک شومر رهبر اقلیت سنا از موقعیت‌های رهبری خود کنار بروند تا جایی برای رهبری جدید ایجاد کنند. وی همچنین در مورد جایگزینی ریچی نیل نماینده معتدل به عنوان رئیس کمیته راه و روش صحبت کرد.

سخنگوی کنگره گفت «ما در حال حاضر در حال مذاکره برای دستیابی به امتیازات واقعی مادی برای چپ هستیم که می‌تواند کارها را پیش ببرد تا به ایجاد قدرت برای دو سال آینده کمک کنیم.»

مطالب دیگر:

چگونه حزب کمونیست چین رهبران سیاسی آمریکا را تحت نفوذ خود قرار داده است

قانون‌گذاران پنسیلوانیا: اختلاف در ارقام آرای این ایالت نگران‌کننده است

رئیس حزب جمهوری‌خواه آریزونا: در مبارزات گزینندگان همه مسئولیت‌ها به عهده مایک پنس، معاون رئیس جمهور است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی