logo_eet

مک‌کانل: دموکرات‌ها قصد دارند ایالات متحده را به کشوری سوسیالیست تبدیل کنند

بودجه مک‌کانل: دموکرات‌ها قصد دارند ایالات متحده را به کشوری سوسیالیست تبدیل کنند به ماهیت برنامه تندروانه دموکرات‌ها پی برده است
میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت سنا (نماینده جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی) (Anna Moneymaker/Getty Images).

میچ مک‌کانل، رهبر اقلیت سنا (نماینده جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی)، گفت دموکرات‌ها در تلاش‌اند از همه‌گیری برای تصویب پیش‌نویس قانون استفاده کنند تا آمریکا را به کشوری سوسیالیست با سیاست‌هایی از قبیل استفاده از بودجه دولت فدرال برای مراقبت‌های بهداشتی و مراقبت از کودکان و پایان دادن به استقلال انرژی آمریکا تبدیل کنند.

روز دوشنبه مک‌کانل از صحن مجلس سنا گفت: «این بی‌مبالاتی در مالیات‌ها و ولخرجی‌هایی که دموکرات‌ها دارند در پشت پرده طراحی می‌کنند، به این منظور است که برای مردم آمریکا کشوری سوسیالیست که هرگز به آن رأی نداده‌اند باقی بگذارد. کشوری که خانواده‌های قشر کارگر از جهات مختلفی به‌سختی آن را به رسمیت می‌شناسند.»

این در حالی است که چاک شومر، رهبر اکثریت سنا (نماینده دموکرات نیویورک) گفته است که لایحه ۳.۵ تریلیون دلاری آن‌ها به دموکرات‌ها این امکان را می‌دهد که اقتصاد را تقویت کنند.

شومر گفت: «دموکرات‌های سنا کار ما را ادامه خواهند داد تا لایحه‌ای تاریخی را برای تقویت اقتصادمان و احیا طبقه متوسط ​​آمریکا در قرن ۲۱ تصویب کنند.»

مک کانل گفت الیزابت مک‌دونو، نماینده مجلس سنا، به ماهیت برنامه تندروانه دموکرات‌ها پی برده است و در روز یکشنبه تصمیم درستی گرفته و اعلام کرده است که دموکرات‌ها اجازه ندارند در تلفیق بودجه  تریلیون دلاری خود برای ارائه شهروندی به مهاجران غیرقانونی بندی را در نظر بگیرند.

مک‌کانل گفت: «دیشب یکی از این اقدامات با مانع مواجه شد. به دموکرات‌های سنا یادآوری شد که قوانین این نهاد به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که‌ مهاجران غیرقانونی را به طور گسترده عفو کنند و در عوض بی‌مبالاتی در مالیات و ولخرجی‌هایی را سبب شوند که می‌خواهند در خط مشی حزب خود به‌اجبار عملی کنند.»

مک‌دونو در ارائه رهنمود خود گفت بند مربوط به دموکرات‌ها «از هر نظر یک سیاست مهاجرتی جدید و گسترده» است و الزامات سختگیرانه‌ای را که ممکن است در تلفیق بودجه وجود داشته باشد، برآورده نمی‌کند.

وی با اشاره به روند پارلمانی‌ای که به برخی از لایحه‌های بودجه‌ای اجازه می‌دهد برخلاف تصویب اکثر لایحه‌ها که با حداقل ۶۰ رأی صورت می‌گیرد، صرفاً با اکثریت آرا در مجلس سنا به تصویب برسد، نوشت: «تغییراتی سیاستی‌ای که این طرح ایجاد می‌کند بسیار بیشتر از تأثیری است که از لحاظ بودجه می‌گذارد و برای اینکه مشمول تلفیق بودجه شود مناسب نیست.»

این عضو غیرمنتخب و بی‌طرف سنا، کارشناس قوانین مجلس است و بعضاً به او داور سنا می‌گویند. مک‌دونو همچنین تصمیم گرفت که بند حداقل دستمزد ۱۵ دلار در ساعت را که در طرح ۱.۹ تریلیون دلاری رییس جمهور بایدن، بسته کمک‌رسانی کرونا در برنامه نجات آمریکا آمده است، حذف کند.

از آنجا که سنا ۵۰-۵۰ تقسیم شده است، دموکرات‌ها می‌توانند تلفیق بودجه را بدون هیچ رأیی از طرف جمهوری‌خواهان به تصویب برسانند، مشروط بر اینکه سناتورهای دموکرات به نفع این بسته رأی بدهند و در صورت تساوی، معاون رییس جمهور، کامالا هریس را به عنوان تعیین‌کننده برنده انتخاب کنند.

مک‌کانل گفت خوشحال است که مک‌دونو ماهیت تندروانه برنامه اصلاح قانون مهاجرت را که به بخش دموکرات‌ این لایحه مربوط می‌شود، تشخیص داده است و از سناتور برنی سندرز (از ایالت ورمانت) نقل قولی کرد.

مک‌کانل افزود: «همکاران دموکرات‌ ما نمی‌توانند تظاهر کنند که این تغییرات سیاستی گسترده و انقلابی صرفاً برای اصلاح بودجه است. یکی از مقاماتی که هیچ دست کمی از همکاران ما ندارد، برنی سندرز، چند سال پیش گفت نقش تلفیق بودجه این است که هزینه‌ها و درآمد دولت فدرال را تنظیم کند، نه اینکه تغییرات عمده‌ای را در سیاست اجتماعی ایجاد کند. این سخنان چند سال پیشِ سندرز است.»

با این حال، شومر گفته است که حکم پارلمان مانع برنامه آن‌ها برای اجرای اصلاحات قانون مهاجرت و ارائه شهروندی به میلیون‌ها مهاجر غیرقانونی نمی‌شود.

شومر گفت:«این کشمکش ادامه دارد. دموکرات‌های سنا طرح‌های جایگزینی را آماده کرده‌اند و در روزهای آتی دیدارهای بیشتری را با این نماینده سنا خواهند داشت. من با همکارانم در سنا از جمله دوربین، رئیس قوه قضائیه، سناتور پادیلا، منندز، لوجان و کورتِز ماستو همکاری نزدیکی داشته‌ام و ما به مبارزه خود برای یافتن بهترین راه‌حل ادامه خواهیم داد تا برای مهاجران این فرصت را ایجاد کنیم که روزی اقامت قانونی آمریکا را داشته باشند.»

مطالب دیگر:

شکایت رسمی گزارشگران کاخ سفید از بایدن پس از بیرون رانده شدن از دفتر بیضی

دیدگاه: عدم تحقیق سازمان بهداشت جهانی درباره داده‌های حذف‌شده از مؤسسه ویروس‌شناسی ووهان (بخش ۲)

کاخ سفید: آمریکا به دنبال جنگ سرد با چین نیست

اخبار مرتبط