Asset 2

زلنسکی می‌گوید وضعیت در شهر بورودیانکا اوکراین «وحشتناک‌تر» از بوچا است

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین (وسط) در شهر بوچا، شمال غربی کی‌یف پایتخت اوکراین، در 4 آوریل 2022. (Ronaldo Schemidt/AFP via Getty Images)
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین (وسط) در شهر بوچا، شمال غربی کی‌یف پایتخت اوکراین، در 4 آوریل 2022. (Ronaldo Schemidt/AFP via Getty Images)

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز پنجشنبه گفت که وضعیت در شهر بورودیانکا «به‌طور قابل‌توجهی وحشتناک‌تر» از شهر بوچا است.

مقامات محلی اوکراین گفته‌اند که بیش از ۳۰۰ نفر توسط نیروهای روسی در بوچا در ۲۲ مایلی شمال غربی پایتخت کی‌یف کشته، و حدود ۵۰ نفر از آنها اعدام شدند.

مسکو هدف قرار دادن غیرنظامیان را رد کرده و می‌گوید که تصاویر اجساد در بوچا توسط دولت اوکراین برای توجیه تحریم‌های بیشتر علیه مسکو و از بین بردن مذاکرات صلح به نمایش گذاشته شده است.

زلنسکی در ویدئویی که در سرویس پیام رسان تلگرام منتشر شد، گفت: «کار برای پاکسازی آوار در بورودیانکا آغاز شده است… در آنجا وضعیت بسیار وحشتناک‌تر است. اشغالگران روسی حتی قربانیان بیشتری گرفته‌اند.»

این شهر حدود ۱۵ مایل از بوچا فاصله دارد.

وی هیچ جزئیات یا مدرک دیگری مبنی بر اینکه روسیه مسئول کشتار غیرنظامیان در این شهر است، ارائه نکرد.

اطلاعات ارتش انگلیس اعلام کرده است که نیروهای روسیه اکنون به‌طور کامل از شمال اوکراین به بلاروس و روسیه عقب نشینی کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه در توییتر اعلام کرد حداقل برخی از این نیروهای روسی برای جنگیدن در دونباس به شرق اوکراین منتقل خواهند شد. این وزارتخانه افزود که نیروها قبل از استقرار بیشتر به شرق نیاز به تکمیل مجدد خواهند داشت و هر گونه استقرار مجدد گسترده از شمال احتمالا حداقل یک هفته طول می‌کشد.

این وزارتخانه گفت که  بمباران شهرهای شرق و جنوب وکراین همچنان ادامه دارد و نیروهای روسی از شهر ایزیوم که همچنان تحت کنترل آنهاست، به سمت جنوب پیشروی کرده‌اند.

مطالب دیگر:

یافته‌های یک تحقیق: جراحان چینی جلادان و قاتلان رژیم کمونیستی هستند

با فالون گونگ، یکی از محبوب‌ترین تمرین‌های مدیتیشن در جهان آشنا شوید

ژنرال میلی: جنگ اوکراین بسیار بیشتر از حد انتظار طول خواهد کشید

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی