Search
Asset 2

«بوفون» تنها بازیکنی که از جام جهانی ۱۹۹۸ تاکنون هنوز حرفه‌‏ای فوتبال بازی می‌‏کند

جانلوئیجی بوفون
جانلوئیجی بوفون

«جانلوئیجی بوفون» تنها بازمانده از جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه است که هنوز هم در بالاترین سطح فوتبال حرفه‌‏ای بازی می‌‏کند.

بوفون دروازه بان پرآوازه ایتالیایی در بیست و هشتم ماه ژانویه سال ۱۹۷۸ در شهر کاراکای ایتالیا و در یک خانواده ورزشکار به دنیا آمد، مادر او «ماریا استِلا» یک ورزشکار پرتاب دیسک و پدرش یک وزنه بردار بود. دو خواهر جانلوئیجی یعنی «ورونیکا» و «گوئندالینا» در تیم ملی والیبال ایتالیا بازی می کنند و عموی او «دانته ماسوکو» هم یک بسکتبالیست حرفه ای بود.

در بین بازیکنان تیم ملی ایتالیا، بوفون با حضو در صد و پنجاه و یک مسابقه تیم ملی ایتالیا بیشترین بازی ملی را در کل تاریخ فوتبال ملی این کشور در کارنامه دارد. او از سوی تعداد زیادی از کارشناسان، بازیکنان و مربیان فوتبال به عنوان یکی از بهترین دروازه بانان تاریخ جهان شناخته شده است و عده زیادی هم او را بهترین دروازه بان کل تاریخ فوتبال جهان می دانند. بوفون همچنین رکورد بیشترین مسابقه بدون دریافت گل را در سری آ و تیم ملی ایتالیا به نام خود ثبت کرده است و نه بار به عنوان برترین دروازه بان مسابقات لیگ سری آ شناخته شده و از این نظر هم رکوردی را به نام خود ثبت نموده است.

بوفون که از جام جهانی سال ۱۹۹۸ فرانسه تاکنون در تیم ملی ایتالیا حضور دارد و هم‌‏اکنون نیز سنگربان اول تیم ملی ایتالیا و باشگاه یوونتوس است، قصد دارد دسته‌‏کم تیم ملی ایتالیا را تا پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه همراهی کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی