Search
Asset 2

بیشترین افزایش قیمت مواد غذایی در آمریکا از سال ۱۹۷۴ تا کنون

یک مشتری در فروشگاهی در نیویورک، ۲۷ آوریل ۲۰۲۰ (Chung I Ho/The Epoch Times )
یک مشتری در فروشگاهی در نیویورک، ۲۷ آوریل ۲۰۲۰ (Chung I Ho/The Epoch Times )

براساس گزارش دفتر کار آمریکا، قیمت مواد غذایی در سراسر ایالات متحده به دلیل اثرات ویروس حزب کمونیست چین، افزایش یافته است. به شکلی که انبار کردن این مواد توسط مصرف‌کنندگان، خرید بیش از حد در نتیجه هراس از کمبود، و مشکلات در زنجیره تأمین مواد غذایی، بیشترین افزایش قیمت از سال ۱۹۷۴ تا کنون را رقم زده است.  

توماس گرمیلیون، مدیر سیاست گذاری مواد غذایی در فدراسیون مصرف‌کنندگان آمریکا، به اپک تایمز گفت که براساس مطالعات اخیر، آمریکایی‌ها نسبت به گذشته بیشتر مجبور شده‌اند به ذخیره مواد غذایی روی بیاورند و این افزایش قیمت بیش از همه اقشار کم‌درآمدتر را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. وی افزود که متأسفانه ، این بحران نقاط ضعف مهمی را در سیستم غذایی نشان داده است.

نایلا جان از لیگ ملی مصرف‌کنندگان نیز به اپک تایمز می‌گوید که «بیشترین آسیب متوجه افراد فقیر و ۲۲ میلیون آمریکایی بیکار شده به دلیل کووید ۱۹ است.» وی، دلیل افزایش قیمت را، علاوه بر خرید مضاعف و ذخیره‌سازی مواد غذایی توسط مردم، تعطیلی واحدهای تولیدی را نیز از دیگر دلایل افزایش قیمت دانست.

گزارش‌ها حاکی است که گوشت، ماهی و تخم مرغ بیشتر رشد قیمت را داشته‌اند. بر اساس آمار منتشر شده، شاخص مواد غذایی در ماه آوریل ۱.۵ درصد افزایش یافته است که در ماه مارس با ۰.۳ درصد افزایش روبرو شده است. شاخص قیمت نوشیدنی‌های غیرالکلی در ماه آوریل ۲.۹ درصد افزایش یافت – که چهارمین افزایش متوالی آن بوده است.

نایلا جان، و توماس گرمیلیون معتقدند که گرچه بحران ایجاد شده توسط ویروس حزب کمونیست چین، مشکلاتی را برای آسیب‌پذیرترین مصرف کنندگان آمریکا و به ویژه گروه‌های کم درآمد به همراه آورده است، اما ناخواسته ضعف‌ها و کاستی‌های سیستم تهیه و توزیع مواد غذایی در آمریکا را آشکار کرده است که می‌توان برای اصلاح آنها تلاش کرد.

رویکرد محکم‌تر آمریکا علیه رژیم چین، هم‌زمان با شیوع اپیدمی

هزاران ربات‌ چینی در توئیتر، تبلیغات دروغ حزب کمونیست را پخش می‌کنند

فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی