Search
Asset 2

بیماران کانادایی که در تخت رکاب می‌‌‏زنند

بیمارستان سنت جوزف همیلتون
(St. Joseph's Healthcare)
بیمارستان سنت جوزف همیلتون
(St. Joseph’s Healthcare)

 

بیمارانی که تحت مراقبت‌های ویژه، مدت طولانی در بیمارستان بستری می‌شوند، دچار ضعف قدرت عضلانی مخصوصاً اعضای تحتانی می‌شوند. محققان کانادایی برای سرعت بخشیدن به بهبود این بیماران دستگاهی طراحی کرده‌اند که به آن‌ها اجازه می‌دهد در حالت خوابیده رکاب بزنند، نتایج مثبت مطالعات اولیه روی این دستگاه راه را برای آزمایش‌های بالینی هموار خواهد کرد.

مدت زمانی است مرکز درمانی سنت جوزف همیلتون در انتاریو کانادا با دوچرخه‌‌‌‌‏های عجیب و غریب خود در بخش مراقبت‌های ویژه معروف شده است.

این دوچرخه‌‌های پدالی به تخت بیمارستان محکم بسته می‌‌‌‌‏شوند و بیمار در حالی که دراز کشیده با استفاده از این دستگاه عضلات خود به ویژه عضله ران را که برای مدت طولانی بدون تحرک بوده، تقویت می‌کند.

دکتر «میشل خو» و تیم تحقیقاتی‌اش از اکتبر ۲۰۱۳ تا اوت ۲۰۱۴ تاثیرات دوچرخه سواری در بستر را بر روی ۳۳ بیمار نیازمند به تنفس مصنوعی مورد بررسی قرار دادند. بیمارانی که اگر نیاز به دائم به تنفس مصنوعی نداشتند، می‌‌‌‌‏توانستند به طور عادی راه بروند.

این گروه از بیماران که سن متوسط آن‌ها ۶۵ سال بود، روزی ۳۰ دقیقه رکاب زدند.  این رژیم ورزشی پس از سه روز از پذیرش در اثر بیماری نارسایی تنفسی تجویز می‌شد.

بیماران در مدتی که بستری بودند به طور متوسط نه کیلومتر در حداکثر ۲۸ روز رکاب زدند.

محققان دریافتند که استفاده از این روش در حالی که بی‌‌‌‌‏خطر است، برای بیماران با فشار خون ثابت پس از گذشت مدت کوتاهی از بستری شدن امکان پذیر است.

این پروژه تجربی که TryCycle  نامیده شده، در حال گذراندن آزمایش‌های بالینی است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی