Search
Asset 2

بیمارستان‌های یک استان در شمال چین هزاران تخت جدید آماده کرده‌اند

GettyImages-1208288235-700x420-1-590x354
(Noel Celis/AFP via Getty Images )

بر اساس اسنادی که به دست اپُک تایمز رسیده است، یک استان در شمال چین هزاران تخت بیمارستانی را برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس حزب کمونیست چین (کرونا) آماده کرده است. این در حالی است که گفته می‌شود شهر ووهان از قرنطینه خارج شده است.

هیلونگ‌جیانگ، شمالی ترین استان چین، در تاریخ ۷ آوریل، مرز را در شهر مرزی سویی‌فن‌هه بست تا به گفته مقامات با این اقدام برای جلوگیری از ورود موارد مبتلا به بیماری از روسیه اقدام شود.

از ۲۷ مارس تا ۹ آوریل، در این شهر بیش از ۱۰۰ مورد ابتلا که از خارج وارد شده‌اند و همچنین ۱۴۸ بیمار بدون علامت گزارش شده است. در این مدت فقط سه مورد ابتلا مربوط به داخل گزارش شده است.

با این حال، ساکنان این استان، نسبت به صحت این آمار رسمی ابراز تردید کرده‌‌‏اند و گفته‌اند که مقامات احتمالاً با تمرکز روی موارد بیمارانی که از خارج وارد این کشور شده‌‌‏اند، سعی در کم نشان دادن شدت موج جدید ابتلا داشته‌اند.

در حال حاضر شهر سویی‌فن‌هه در حال ساختن یک بیمارستان مجهز به ۶۰۰ تختخواب است که به بیماران بدون علامت اختصاص داده شده است. در حالی که اکنون ۷۰ هزار سکنه این شهر در شرایط تعطیلی به سر می‌برند، فقط یک نفر از هر خانواده می‌تواند یک بار در هر سه روز برای امور ضروری از منزل خارج شود.

یک مأمور پلیس شهر سویی‌فن‌هه، در پیام رسان چینی وی‌چت نوشت « می‌دانید این چقدر جدی است؟ » وی با اشاره به موارد ابتلای بدون علامت گفت: شما نمی‌توانید بفهمید که چه کسی به این بیماری مبتلا است … وقتی هیچ علامتی نداشته است حتی ترسناک‌تر است.

در همین حال، یک اعلامیه داخلی از کمیسیون بهداشت و درمان هیلونگ‌جیانگ در تاریخ ۸ آوریل تصریح کرد که قرار است نزدیک به ۴ هزار تخت بیمارستانی دیگر، در سایر نقط استان مهیا شود.

در این اعلامیه همچنین گفته شده است که برای ایجاد یک تیم پشتیبانی پزشکی با ۱۱۰۰ عضو برنامه ریزی شده است. این دستورالعمل به مقامات محلی دستور داده است که ظرف ۲۴ ساعت لیست کاندیداها را تهیه کنند.

ناقلین بدون علامت

رابرت ردفیلد ، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، گفت: تا ۲۵ درصد از کل افراد آلوده ممکن است هیچ وقت علائمی را نشان ندهند اما ویروس را منتقل می‌کنند.

برخی دیگر از بیماران نیز ۴۸ ساعت قبل از شروع احساس ناخوشی،  قادر به انتشار ویروس هستند.

حتی نتیجه آزمایش بیمارانی که تصور می‌کنند از این بیماری بهبود یافته‌اند، می‌تواند دوباره مثبت باشد. در ۱۰ آوریل، کره جنوبی ۹۱ بیمار را گزارش داد که پس از بهبودی، دوباره به این بیماری مبتلا شده بودند. مدیر آژانس برتر بهداشت و درمان این کشور گفت که این ویروس ممکن است در این بیماران دوباره فعال شده باشد.

آمار منتشر شده چین از بیماران تحت مراقبت شامل بیماران مبتلای بدون علامت نمی‌شود.

در حالی که کمیسیون بهداشت ملی چین در ماه فوریه در اطلاعیه‌های رسمی خود تأیید کرد که ناقلان بدون علامت « منبع بالقوه عفونت » هستند، نسبت به آمار مربوط به این بیماران پنهانکاری می‌شود.  یانگ جیونگ ، متخصص ریه در چین در مصاحبه با رسانه‌‌‏های دولتی در اوایل ماه آوریل اظهار داشت که ممکن است در ووهان ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار حامل ویروس بدون علامت وجود داشته باشند. مصاحبه وی از رسانه‌‌‏ها حذف شده است.

اطلاعات رسمی مورد سؤال قرار گرفته است

رژیم چین در هفته‌های اخیر تعداد کمی از موارد ابتلای جدید داخل چین را گزارش داده است و ادعا می‌کند که بیشتر موارد جدید مربوط به مسافرانی است که در خارج از کشور آلوده شده‌اند.

با این وجود تعدادی از ساکنان هیلونگ‌جیانگ این سؤال را مطرح کرده‌اند که آیا رژیم اطلاعات و آمار کامل و جامع را ارائه می‌‌‏دهد یا خیر؟

شهروندی به نان یو، که در مرکز استان هاربین زندگی می‌کند، معتقد است که برچسب « بیمار وارداتی » زدن، به مقامات کمک می‌کند تا وضعیت شیوع بیماری را پنهان کنند.

وی گفت که اگر آنها موارد ابتلای محلی را تصدیق می‌‌‏کردند، این بدان معنی بود که شیوع بیماری تحت کنترل نیست و از این رو « موارد وارداتی » بهانه‌ای مناسب است.

به عقیده وی مقامات محلی مشغول پنهانکاری هستند، و تعداد واقعی را گزارش نمی دهند.

یکی دیگر از اهالی هاربین، به نام دنگ ، گفت همسایه وی در حال حاضر به اجبار قرنطینه شده است.

وی گفت که حداقل دو نفر از ساکنان منطقه در اپلیکیشن مخصوص تشخیص ویروس روی موبایل خود، هشدارهای زرد و قرمز دریافت کردند، به این معنی که آنها حامل‌های بالقوه ویروس هستند  و قرنطینه می‌‌‏شوند. دنگ گفت که او جرات نکرده است بیش از این پیگیری کند، مبادا او به « عدم اعتقاد به دولت » متهم شود. او افزود « اطلاعات شفاف نیستند. »

به گفته یکی دیگر از ساکنان که خود را « لی » معرفی کرده است هتل‌های شهر سویی‌فن‌هه تعطیل شده‌اند. لی گفت برخی از چینی‌ها که به تازگی از مسکو برگشتند در ورزشگاه‌‌‏های محلی قرنطینه شده‌اند.

مطالب دیگر:

نفوذ درحال رشد حزب کمونیست چین و افزایش ناگهانی موارد ویروس کرونا در نیویورک و ایالات متحده آمریکا (قسمت ۲)

چگونه منطبق بودن با « حقیقت، نیک‌‌‌خواهی و بردباری » می‌‌‌تواند موجب حفظ سلامت در ما شود؟

حزب کمونیست چین در حین اپیدمی، نوجوانان را وادار می‌کند تا به سازمان‌های جوانان این کشور ملحق شوند

حجم سوزاندن اجساد و تحویل خاکستر مردگان، فراتر از آمار رسمی مرگ و میر ویروس در چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی