logo_eet

 از زبان شاهدان بی‌نظمی انتخابات جورجیا در گفتگو با رسانه‌ها

بی‌نظمی  از زبان شاهدان بی‌نظمی انتخابات جورجیا در گفتگو با رسانه‌ها «از نظر من عجیب است که با افزایش آرای پستی و کاهش قابل توجه آرای باطله
استفان بیسل ساکن شهرستان کلیتون

بیش از  چهل شاهد انتخابات در روزهای نهم، دهم، سیزدهم و چهاردهم دسامبر در مقر حزب جمهوری‌خواه کاب کانتری در جورجیا با رسانه‌ها صحبت کردند. آنها شواهدی از بی‌نظمی و تقلب در انتخابات که در هنگام شمارش آرا و یا بازشماری آرای انتخابات ۲۰۲۰ مشاهده کرده بودند را ارائه دادند. برخی از آنها که فرصت شهادت حضوری نداشتند، اظهارات خود را به صورت ویدئو یا آنلاین ارائه دادند.

استفان بیسل ساکن شهرستان کلیتون است. او در تاریخ ۹ دسامبر گفت که شخصاً شاهد بی‌نظمی در انتخابات نوامبر بوده است.

«این اولین سال رای‌ دادن من بود. من قبلاً هرگز ثبت نام نکرده بودم و اولین بار بود که ثبت نام می‌کردم. در ماه مارس برای ثبت نام مراجعه کردم و وقتی این کار را کردم، متوجه شدم که در ژانویه ۲۰۱۸ نامم ثبت‌ شده بود! برای اطلاع از زمان و چگونگی این اتفاق، با دفتر وزیر داخلی ایالت تماس گرفتم ولی پاسخی دریافت نکردم.»

وی افزود «مادرم که یک مهاجر آلمانی است، اقامت قانونی دارد، اما شهروندی است که حق رأی ندارد. او واجد شرایط رأی دادن نیست. ولی از طریق پست کارتی دریافت کرد که از او می‌خواست قبل از انتخابات سراسری برای رأی دادن ثبت نام کند. پس از انتخابات سراسری، او دو اعلامیه از یک سازمان غیردولتی خارج از ایالت با فرم ثبت نام دریافت کرد که تا حدی در آن، اطلاعات وی قبلاً پر شده بود. سپس یک هفته پس از آن کارت دیگری دریافت کرد که از او می‌خواست برای رأی دادن ثبت نام کند.»

«روز انتخابات، من شخصاً برای رای دادن رفتم. پس از انتخابم روی دستگاه، رای من چاپ شد. از آنجا که اولین بار بود که رای می‌دادم، از برگه رای خود عکس گرفتم.»

«حدود یک هفته بعد، عکس گرفته شده را نگاه کردم و بررسی کردم. در پایین برگه جایی که شماره صفحه ذکر شده بود، متوجه شدم که نوشته شده، “یک از دو”. مطمئن نیستم برای چه کاری بود. نمی‌گویم خرابکاری بود. با این حال، وقتی با دفتر وزیر امور داخلی ایالت تماس گرفتم، جوابی دریافت نکردم. وقتی با دفتر شهرستان کلیتون تماس گرفتم هم جوابی دریافت نکردم. اما وقتی یک رای دیگر از شهرستان فولتون را دیدم، در پایین آن شماره صفحه خورده بود “یک از یک”. به نظرم مخفف چیزی بود.»

«و آخرین چیزی که می‌خواهم بگویم این است که این غیر قابل قبول است که وزیر امور داخلی، براد رافنسپرگر می‌گوید خطای انسانی باعث همه این موارد شده است، در حالی که به ما اطمینان داد که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای دستگاه‌هایی که خطای انسانی را از بین می‌برند، هزینه شده است.»

«از نظر من عجیب است که با افزایش آرای پستی و کاهش قابل توجه آرای باطله، فرم‌هایی که در واقع به طور دستی توسط انسان پر شده، بیشتر قابل قبول است و مشکلات کمتری نسبت به آنهایی که توسط مدستگاه‌ها انجام شده بود، داشتند.»

مطالب دیگر:

گزارش سناتور ایالت جورجیا ویلیام لیگون: تلاش برای ایجاد بی‌نظمی و تقلب در انتخابات سال ۲۰۲۰

شباهت‌هایی در تاریخ: ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ و چین در سال ۱۹۴۹

دیوان عالی در رابطه با درخواست ستاد ترامپ برای تسریع در روند رسیدگی پرونده دادگاه پنسیلوانیا، اقدامی نکرد

اخبار مرتبط