Asset 2

درخواست قانون گذاران پنسیلوانیا از مک کانل و مک کارتی برای عدم تأیید نتایج انتخابات

تأیید نتایج انتخابات قانون گذاران استدلال کردند که در جلسه دادرسی «تقلب گسترده انتخابات» در پنسیلوانیا نشان داده شده است، و این باید بررسی و
سناتور میچ مک کانل، رئیس جمهوری‌خواهان سنا (Kevin Dietsch/Pool/Getty Images)

گروهی متشکل از ۲۷ قانونگذار حزب جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا در تاریخ ۳۰ دسامبر نامه‌ای به رهبر اکثریت مجلس سنا میچ مک کانل و نماینده کوین مک کارتی نوشتند، و آنها را به ابراز مخالفت با تأیید نتایج انتخابات پنسیلوانیا فرا خواندند، تا تحقیق کافی درباره ادعاهای متعدد تقلب و کلاهبرداری انجام شود.

نمایندگان مجلس در این نامه با اشاره به اتهامات مربوط به تقلب در فعالیت‌های انتخاباتی و نقض قانون انتخابات گفتند که تلاش آنها «هیچ ارتباطی با لغو نتایج انتخابات ندارد، بلکه بررسی می‌کنند که آیا ادعاهای تقلب نتیجه کلی آرا را عوض کرده است یا خیر.»

این گروه متشکل از هشت سناتور ایالت پنسیلوانیا و ۱۹ حقوقدان است نوشت « سوالات زیادی وجود دارد که بدون پاسخ باقی مانده است و می توان گفت که نمی‌توان به نتایج اعتماد کرد و بنابراین صدور گواهی تأیید زود است و نتایج باید مورد مناقشه قرار گیرند تا تحقیقات به پایان برسد.»

ادعاهای کلیدی شامل ناهنجاری‌های آماری در آرا، اظهارات شاهدان مبنی مداخله در کار ناظران رأی‌گیری، تأخیر در باز یا بسته شدن مکان‌های رأی گیری در روز انتخابات، برداشت غیرقانونی آرا، مدیریت نامناسب آرا، لغزش در زنجیره حضانت آرا و مواد انتخاباتی و ارسال مستقیم آرای تقلبی، می‌شود.

نمایندگان مجلس همچنین ادعا کردند که بیش از ۲۰۰ هزار رای بیشتر از تعداد رای‌دهندگان شرکت‌کننده در انتخابات ۳ نوامبر وجود دارد. آنها به بیانیه اخیر ارائه شده توسط گروهی از قانونگذاران پنسیلوانیا اشاره کردند که طی آن اظهار شد «اختلاف نگران‌کننده‌ای» بین تعداد آرای شمارش شده و تعداد رأی‌دهندگانی که رأی داده‌اند، وجود دارد، و اظهار داشتند که در این شرایط تصدیق نتایج انتخابات ریاست جمهوری «کاملاً عجولانه، تأیید نشده و اشتباه» بوده است.

آنها گفتند که ارقام وزارت امور داخلی نشان می‌‌‌‌‏دهد که ۶ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۶۰۷ مورد به عنوان رأی اخذ شده گزارش شده است، در حالی که سوابق سیستم DoS / SURE نشان می‌دهد که تنها ۶،۷۶۰،۲۳۰ رأی دهنده در واقع رأی داده‌اند.

دفتر وزیر امور دخلی پنسیلوانیا تاکنون به درخواست اپک تایمز برای اظهار نظر در مورد این اختلاف پاسخ نداده است.

کتی بووکوار، سخنگوی وزیر امور داخلی پنسیلوانیا، در بیانیه‌‌‌‌‏ای به واشنگتن اگزمینر گفت که «به اصطلاح تجزیه و تحلیل قانونگذاران جمهوری‌‌‌‌‏خواه بر اساس داده‌های ناقص بوده است.» و قضات ایالتی و فدرال «صدها صفحه غیرمستند را غربال کرده‌اند و ادعاها دروغین است و هیچ مدرکی درباره تقلب یا رای گیری غیرقانونی پیدا نشده است.»

نمایندگان مجلس در نامه خود به مک کانل و مک کارتی همچنین ادعا کردند که حدود یک سوم از ۱۲۱ هزار رأی دهنده‌ای که جنسیت آنها در رأی دهندگان ایالتی «ناشناس» ذکر شده است، جعلی هستند و حدود ۹۰ هزار نفر از آنها در سال ۲۰۲۰ رأی دادند.

آنها همچنین به جلسه کمیته سیاست اکثریت سنا در تاریخ ۲۵ نوامبر اشاره کردند که طی آن ساعتها شهادت در مورد ادعای تقلب و نقض قوانین انتخابات پنسیلوانیا ارائه شد.

قانون گذاران استدلال کردند که در جلسه دادرسی «تقلب گسترده انتخابات» در پنسیلوانیا نشان داده شده است، و این باید بررسی و اصلاح شود.

آنها همچنین ادعا کردند که در پنسیلوانیا دادگاه عالی ایالت و اعضای قوه مجریه با اقداماتی از جمله حذف راستی آزمایی امضاها، امنیت انتخابات ایالتی را تضعیف کردند.

اپک تایمز با دفتر مک کانل تماس گرفت اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی