Search
Asset 2

تابستان فرصت مناسبی برای آموزش کلاس اولی‌‏ها

جشنواره بهارستان، تهران، اسفند ۱۳۹۴ (اپک‌‏تایمز)
جشنواره بهارستان، تهران، اسفند ۱۳۹۴ (اپک‌‏تایمز)
 تهران، اسفند ۱۳۹۴ (اپک‌‏تایمز)
تهران، اسفند ۱۳۹۴ (اپک‌‏تایمز)

پدر و مادران عزیزی که کودک کلاس اولی دارید،  تابستان فرصت مناسبی است که کودکتان را آماده کنید. هر چه اطلاعات کودکتان بیشتر باشد، با اعتماد به نفس بیشتری در کلاس حضور پیدا خواهد کرد.

سعی کنید تمام اعضای بدنش را به او بشناسانید. بچه هامعمولا اندامهای بیرونی بدنشان را می‌‌‏شناسند اما باز هم با تمریناتی مانند با دست راست گوش چپ خودت را بگیر یا با دست چپ چشم راست را بگیر از یادگیری او اطمینان حاصل کنید. سپس می‌‌‏توانید با نقاشی یا خرید ماکت به اجزای داخلی بدن اشاره کنید. بچه ها در این سن بهتر یاد می‌‌‏گیرند.

 وقتی اورا صدا می‌‌‏زنید وبه موقع جواب می‌‌‏دهد او را تشویق کنید وبه اوبگویید: «خدا راشکرکه گوشهای پسر(دختر)عزیزم سالم است.» به این ترتیب شما هم قدردانی کردن و هم خوب گوش دادن را به او آموزش داده اید. سپس در مورد گوش توضیحات لازم را بدهید. می توانید با یک پارچه بسیار نازک روی استکان یا لیوان شبیه سازی کنید و بگویید داخل گوش ما پرده ای شبیه این وجود دارد که باعث می‌‌‏شود صدا ها رابشنویم و…توضیحات لازم درمراقبت از گوش را به او یاد دهید. مثل اینکه هیچ وقت چیز نوک تیزی داخل گوش نکند یا در گوش کسی جیغ نکشد و با بازی، حس شنوایی را در کودکتان تقویت کنید.

 درمورد حس بینایی که چشم ها هستند و داخل چشم یک دایره ای هست که دربعضی ها قهوه ای بعضی آبی و….به طور خلاصه در مورد کار چشم برای بچه ها توضیح دهید ونکات مربوط به مراقبت از چشم که کودکتان نیاز دارد را حتما به او بگویید. مثل فاصله تا تلویزیون یامدت زمان استفاده از تبلت یا موبایل واینکه به خورشید مستقیم نگاه نکند و با بازی، حس بینایی درفرزندتان را تقویت کنید.

در مورداندام حس لامسه (پوست)که با سوال کردن می‌‌‏توانید او را هدایت کنید که به وجود این اندام مهم بدن پی ببرد. از او بپرسید با چه اندامی متوجه نرمی زبری وگرمی سردی اجسام می‌‌‏شود. درمورد مراقبت از پوست توضیح دهید. هر گاه از بیرون می‌‌‏آید و یا بعد از بازی حتما باید دستهایش را با صابون بشوید  یا هر روز حمام برود تا پوستی تمیز وسالم داشته باشد و…

در مورد پنج حس بدن و بقیه اندامهای بدن توضیح دهید. در این زمینه کتابهایی بخرید ودر اختیار کودکتان قرار دهید. هر روز درمورد یک اندام برای آنها توضیح دهید.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی