Asset 2

ترامپ در مواجهه با بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی در تاریخ ایالات متحده می‌گوید: «اکنون زمان عقب‌نشینی نیست»

سانسور هشدار ترامپ درباره سانسور در شبکه‌های اجتماعی: «کمونیسم این‌گونه شروع می‌شود» قدرت فوق‌العاده‌ای بر اطلاعات و دیدگاه‌های مردم آمریکا
(Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

در طول تجمعی برای دور دوم انتخابات مجلس سنای جورجیا، در تاریخ ۵دسامبر، رئیس‌جمهور ترامپ در حمایت از نامزدهای جمهوری‌خواه دیوید پردو و کِلی لویفلِر سخنرانی کرد.

ترامپ در جریان سخنرانی خود در والدستا در جنوب جورجیا، مروری کرد بر انتخابات سراسری ایالات متحده و تقلبی که طی این روند تشخیص داده شده است. او با تأکید بر آسیب‌های سوسیالیسم و کمونیسم، قول داد به مبارزه‌اش در دفاع از ارزش‌های سنتی و اصول بنیانی آمریکا ادامه دهد.

پس از صحبت کوتاه همسرش ملانیا، ترامپ از زحمات و تلاش‌های جمعیت تشکر و کریسمسی عالی را برای‌شان آرزو کرد. او گفت: «این کلمه [کریسمس] را به خاطر بسپارید… و ما دوباره آن را با افتخار می‌گوییم، هرچند که آنها [سوسیالیست‌ها] سعی می‌کنند این کلمه را دوباره از دایره واژگان خارج کنند.»

ترامپ گفت: «خیلی ساده، شما تصمیم خواهید گرفت که آیا فرزندان شما در یک کشور سوسیالیستی بزرگ ‌شوند یا در یک کشور آزاد.»

او آمریکایی‌ها را به پیوستن به این هدف بزرگ و حفاظت از آزادی ایالات متحده و جهان تشویق کرد و گفت در غیر این صورت، سوسیالیسم و سپس کمونیسم به آمریکا آورده می‌شود و جامعه را به خطر می‌اندازد.

مشکلات مرتبط به انتخابات سراسری

ترامپ در سخنرانی خود درخصوص انتخابات ریاست‌جمهوری گفت که برخی از مردم تقلب کرده و برای نفع شخصی این روند را دستکاری کردند. او گفت که با وجود این، هنوز پیروز خواهد شد و نمی‌تواند اجازه دهد آن افراد از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.

او گفت که بیش از ۷۴میلیون رأی کسب کرده است، بالاتر از هر رئیس‌جمهور منتخب دیگری در تاریخ ایالات متحده و ۱۱میلیون بیشتر از آنچه در سال ۲۰۱۶، ضمن پیروزی در نخستین دوره ریاست‌جمهوری‌اش، کسب کرد. علاوه بر این، در تاریخ ایالات متحده هر متصدی‌ای که ۷۵٪ از کل آرا را در دور اول ریاست‌جمهوری به دست آورد، مجدداً نیز انتخاب شده است، درحالی‌که ترامپ ۹۴٪ از آرای اولیه را از آن خود کرد. در واقع، او یکی از فقط ۵ متصدی این سمت از سال ۱۹۱۲ است که بیش از ۹۰٪ آرای اولیه را به خود اختصاص داد. به همین دلیل است که نظرسنجی‌کنندگانِ کهنه‌کار مانند جان مک‌لاوگلین از اینکه رسانه‌های خبریِ جریان اصلی بایدن را به‌عنوان پیروز انتخابات معرفی کردند، متعجب شدند. ترامپ گفت: «هیچ راهی وجود ندارد که چنین چیزی بتواند رخ دهد، مگر ازطریق کلاهبرداری آشکار یا انتخاباتی تقلبی.»

محبوبیت ترامپ در سایر ارقام نیز نمایان است. داده‌ها نشان می‌دهد ۲۶٪ از سهم او از رأی‌دهندگانش مربوط به آرای غیرسفیدپوستان است که بالاترین درصد برای یک نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری از حزب جمهوری‌خواه ایالات متحده از سال ۱۹۶۰ بوده است. به‌علاوه، او در ۱۸ شهرستان از ۱۹ شهرستان برتر پیروز انتخابات شد.

ترامپ گفت: «بگذارید به شما بگویم، این انتخابات تقلبی بود… نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق دوباره رخ دهد.» او گفت که فرمانداران می‌توانستند به این وضعیت رسیدگی کنند، اما در بسیاری از مکان‌ها این اتفاق نیفتاده است.

او گفت: «درباره پنسیلوانیا که ناظران را از محل اخذ رأی بیرون می‌اندازند، چه نظری دارید؟ آنها آنان را بیرون انداختند، اما ما آنها را حیرت‌زده کردیم و پرونده‌های زیادی در جریان است. تاکنون نتوانسته‌ایم افراد باشهامتی را بیابیم که کار درست را انجام دهند. و مطمئناً در جورجیا نیز چنین چیزی صدق می‌کند.»

بنابراین ترامپ به مردم جورجیا هشدار داد که به‌شدت مراقب انتخابات دور دوم مجلس سنا باشند تا از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند. او توصیه کرد: «آن را باز نگه دارید، شفاف نگه دارید و به ما اجازه دهید یک تأیید امضا داشته باشیم.»

ترامپ گفت اصلاح چنین تقلب گسترده‌ای در انتخابات آسان نبوده است: «احتمالاً طی سه هفته گذشته سخت‌تر از آنچه تاکنون در زندگی‌ام کار کرده‌ بودم، کار کرده‌ام.»

ترامپ گفت که او در انتخابات، ازجمله در ایالت‌های کلیدی تعیین‌کننده نتیجه انتخابات، پیروز شده است. «و باید بگویم، اگر می‌باختم، بازنده‌ای بسیار مهربان می‌بودم. اگر می‌باختم، می‌گفتم که باختم و به فلوریدا می‌رفتم، و آن را آسان می‌گرفتم، و این طرف و آن طرف می‌رفتم و می‌گفتم: “کارم را به‌خوبی انجام دادم،” اما وقتی دزدی می‌کنند، تقلب می‌کنند و سرقت می‌کنند، هرگز نمی‌توانید آن را بپذیرید.»

خطرات سوسیالیسم

تقلب در طول انتخابات ریاست‌جمهوری، ادامه حملات دموکرات‌ها از زمان اعلامِ نامزدی ترامپ برای ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۶ بوده، و هدف آنها فراتر از خود ترامپ است.

ترامپ هشدار داد: «دموکرات‌های رادیکال، اگر قدرت را به دست گیرند، بلافاصله فیلیباسترِ (اطاله بررسی) سنا را لغو خواهند کرد که به آنها اجازه می‌دهد هر لایحه‌ای را که می‌خواهند تصویب کنند و به آنها آزادی کامل می‌دهد که افراطی‌ترین نقشه‌های چپ‌ها را که تاکنون تصور شده‌اند، تصویب کنند، درحالی‌که هم‌زمان ارتش ما را ازطریق کمبود بودجه نابود خواهند کرد.»

ترامپ درباره تعصب و سانسور در رسانه‌های خبری، به اهالی جورجیا توصیه کرد که به سناتورهای خود بگویند به محافظت‌های ارائه‌شده به اپراتورهای وب‌سایت‌ها تحت بخش ۲۳۰ کد ایالات متحده آمریکا پایان دهند. این قانون به‌عنوان بخشی از قانون نجابت ارتباطات (سی‌دی‌اِی)، در سال ۱۹۹۶ تصویب شد تا به اپراتورهای وب‌سایت‌ها که میزبان مطالب ارسالی کاربران هستند، مصونیت دهد، اما بسترهای رسانه‌های اجتماعی به ابزاری اصلی برای سرکوب نظرات و گمراه‌کردن مردم در ایالات متحده تبدیل شده‌اند. این جریان منجر به درخواست‌هایی شده است که می‌خواهند با این بسترها مانند ناشران محتوا که تحت حمایت بخش ۲۳۰ نیستند، برخورد شود.

ترامپ با اشاره به بند اضافه‌شده به لایحه دفاع پیشنهادی که از حذف نام برخی از قهرمانان جنگجوی گذشته حمایت می‌کند، گفت آسیب سوسیالیسم به فرهنگ و تاریخ نیز گسترش یافته است. او اظهار کرد: «آنها می‌خواهند نام‌ها را حذف کنند و این حق را داشته باشند که به مکان‌ها در پارک‌های ملی‌مان بی‌حرمتی کنند… نابودشان کرده و تخریب‌شان کنند. بنابراین باید خیلی مراقب این جریان باشیم. نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین چیزی رخ دهد.»

بحث دیگر امنیت مرزها است. ترامپ گفت ایالات متحده در حال حاضر قوی‌ترین مرز کشور را تاکنون دارا است، اما وقتی سوسیالیست‌ها روی کار بیایند: «مرزهای کاملاً باز را تحمیل می‌کنند تا مردم بتوانند به کشور ما سرازیر شوند.» ترامپ گفت که مخالف مهاجرت نیست، اما مردم باید به‌طور قانونی و با توجه به استحقاق‌شان به این کشور بیایند.

او گفت که سیستم دادگاه نیز تضعیف می‌شود و هشدار داد که چپ‌های افراطی دیوان عالی را با ۲۴ قاضی رادیکال پر می‌کنند: آنها می‌خواهند حرمت و تقدس دیوان عالی، اهمیت دیوان عالی و ابهت دیوان عالی را نابود کنند.»

ترامپ گفت خانواده بایدن در چین درآمد زیادی کسب کرده است. آنها «کارخانه‌ها و مشاغل ما را به خارج از کشور خواهند فرستاد. آنها مالیات شما را افزایش خواهند داد.» ترامپ گفت از سوی دیگر، دولتش مالیات‌ها را کاهش داده و مقررات را کاهش داده است. او گفت: «ما بیشتر از هر رئیس‌جمهور دیگری در تاریخ این کشور، مقررات را کاهش داده‌ایم. این یکی از دلایلی است که تجارت ما به رونق گذشته‌اش بازگشته است. همه این دستاوردها با خاتمه ریاست‌جمهوریِ ترامپ از بین خواهند رفت.»

متوقف‌کردن برنامه‌های سوسیالیست با رأی‌دادن

به‌دلیل وضعیت انتخابات سراسری، دو کرسی سنای جورجیا برای متوقف‌کردن برنامه‌های سوسیالیست‌ها بسیار مهم است. ترامپ گفت: «این صندلی‌ها آخرین خط دفاعی برای نجات آمریکا و محافظت از همه چیزهایی است که با موفقیت انجام داده‌ایم.»

او از تلاش‌های هر دو مقام جمهوری‌خواه در سنا تمجید کرد. اگر انتخابات آنها به سرقت برود: «درمجموع یک حزب، کنترل سوسیالیستی، را خواهیم داشت و هر آنچه برای شما مهم است، از دست خواهد رفت.»

ترامپ در ادامه گفت: «بدون نفت، بدون اسلحه. بدون خدا. این را از مدت‌ها پیش می‌دانستیم. آنها می‌خواهند شغل شما را بگیرند، مرزهای شما را بگیرند، آزادی شما را بگیرند، دین شما را بگیرند. و حتی می‌خواهند کریسمس زیبای شما را که تازه به آن برگشتیم، از شما بگیرند.»

ترامپ گفت که رسانه‌ها نقش مهمی را ‌در گمراه‌سازی مردم ایفا کرده‌اند: «اکنون ما آن را اخبار جعلی و سرکوب اخبار می‌نامیم. از کلمه سرکوب استفاده می‌کنم، چراکه آنها اکنون روش جدیدی را برای پیش‌رفتن پیدا کرده‌اند. این از زمان هانتر اتفاق افتاد… سرقت پول از هر کشور.» او در ادامه اظهار کرد: «بنابراین ناگهان فناوری‌های بزرگ، همراه با شریک‌شان دموکرات‌ها و شریک‌شان رسانه‌های خبری جعلی، آنها تصمیم می‌گیرند تحت هیچ شرایطی دیگر هرگز درباره آن صحبت نکنیم. بنابراین شما ۹۵٪ از رسانه‌ها را دارید.»

ترامپ گفت که او ناامیدی مردم را از انتخابات سراسری درک می‌کند و برخی نمی‌خواهند در دور دوم انتخابات سنا رأی ‌دهند. «ما نمی‌توانیم چنین کاری کنیم. باید واقعاً عکسش عمل کنیم. اگر رأی ندهید، سوسیالیست‌ها و کمونیست‌ها پیروز خواهند شد.»

حفاظت از اصول آمریکایی

ترامپ گفت دو نامزد سنا که از آنها حمایت می‌کند، علیه رژیم توتالیتر در چین به‌سختی جنگیده‌اند. او گفت اگر دموکرات‌ها پیروز می‌شدند، وضعیت برعکس می‌شد، چراکه چیزهای زیادی در دستور کار‌شان دارند.

یکی از آنها قانون ناعادلانه آب‌های ایالات متحده آمریکا است. ترامپ گفت: «آن چنین نام زیبایی دارد، اما مردم را نابود می‌کرد.» به همین دلیل دولت او این قانون را در سال ۲۰۱۸ به حالت تعلیق درآورد و سال بعد لغوش کرد.

او گفت نمونه دیگر توافق‌نامه محیط زیست پاریس است که برای آمریکا بسیار ناعادلانه است. ترامپ توضیح داد: «ما تریلیون‌ها و تریلیون‌ها دلار پرداخت کرده‌ایم. روسیه یک مزیت بزرگ نسبت به ما دارد. آنها به روزهای قدیمی‌ برمی‌گردند که هوا بسیار کثیف بود، این استاندارد آنها بود. چین تا سال ۲۰۳۰ ضربه نمی‌خورد. ما بلافاصله ضربه می‌خوریم. اگر از آن حمایت کنیم، ۲۰درصد از کارخانه‌های‌مان تعطیل خواهند شد.» او گفت که این توافق‌نامه برای نابودی ایالات متحده طراحی شده است، اما اکنون در دستور کار دموکرات‌ها است.

ایالات متحده به‌عنوان یک رهبر در میان کشورهای غربی، نقش مهمی را در حفظ صلح جهانی داشته است. ترامپ گفت در اوایل سال ۲۰۱۷ که کار ریاست‌جمهوری‌اش را آغاز کرد، دفاع ملی بسیار ضعیف بود. او بودجه را تأمین کرد و امنیت ملی به‌طور قابل توجهی پیشرفت داشت. نه‌تنها این، او به وضعیت کهنه‌سربازان در داخل کشور رسیدگی کرد و تروریست‌ها را در خارج از کشور شکست داد.

ترامپ در ادامه اظهار کرد: «ما بزرگ‌ترین ارتش را تاکنون، داریم. بزرگ‌ترین تجهیزات را داریم که همه در ایالات متحده آمریکا ساخته شده‌اند. بسیاری از آنها در جورجیا ساخته شده‌اند، اما می‌دانید چیست؟ من طی ده‌ها و ده‌ها سال تنها کسی هستم که جنگی را شروع نکرده‌ام.»

علاوه بر این، او گفت که این دو سناتور جورجیا سخت تلاش کردند شهرهای پناهندگی را ببندند، به مهاجرت‌های زنجیره‌ای پایان دهند و از مردم محافظت کنند. از سوی دیگر، جون اوسوف، حریف پردو، طرفدار استرداد پول از پلیس است و از گرین نیو دیل حمایت می‌کند. گرچه دموکرات‌ها ادعا می‌کنند برچسب اولیه گرین نیو دیل ۳تریلیون دلار است، ترامپ گفت که آن درنهایت ۱۰۰تریلیون دلار برای ایالات متحده هزینه داشت.

ترامپ در ادامه اظهار کرد: «اوسوف از یک قرنطینه فلج‌کننده در سراسر کشور حمایت می‌کند. او می‌خواهد بعد از اینکه به داخل خانه‌های‌تان رفتید، خانه خود را خوب و محکم قفل کنید و قانونی را تصویب می‌کند که افراد با جرائم جدی آزاد شوند و از زندان بیرون بیایند.»

ترامپ گفت مشابهاً رافائل وارنوک، مخالف لوئفلر، مخالف ارزش‌های سنتی است: «او گفت که معتقد است: “هیچ‌کسی نمی‌تواند به خدا و ارتش خدمت کند…” اظهارات وحشتناکی که بی‌حرمتی به خاطره و نسل‌های قهرمانان آمریکایی است که برای خدا و برای کشورمان جنگیدند. رافائل وارنوک حمایت خود را از سوسیالیسم صریحاً اعلام و حتی مارکسیست‌های سراسر جهان را تحسین کرده است. او یک بار میزبان دیکتاتور وحشی کمونیست، فیدل کاسترو، بود.»

«باید این موقعیت را قاطعانه حفظ کنیم»

ترامپ به مردم توصیه کرد که هشیار باشند، چراکه بی‌قاعدگی‌های رخ‌داده در انتخابات سراسری ‌نمی‌تواند دوباره در جورجیا رخ دهد. او گفت: «ما می‌جنگیم، ما می‌خواهیم طوری بجنگیم که در گذشته هرگز ندیده‌اید… نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.»

ترامپ گفت حمله به او و آمریکا «مدت‌ها است که ادامه دارد، اما هرگز شبیه آنچه به‌تازگی اتفاق افتاد، نبوده است.» او در ادامه گفت: «و آنها از پاندمی و آرای پستی جعلی استفاده کرده‌اند. آنها از آن برای کارشکنی در کشورمان استفاده کرده‌اند. اجازه نمی‌دهیم این اتفاق بیفتد.»

«ما ده‌هاهزار، میلیون‌ها و میلیون‌ها رأی پستی صادر کردیم. هیچ‌کسی نمی‌دانست آنها از کجا می‌آیند، آنها کجا هستند. مردم دو، سه، چهار برگه رأی پستی می‌گرفتند. آنها را امضا می‌کردند، آنها را ارسال می‌کردند، چه هرج‌ومرجی.»

«ما همگی از دروغ‌ها، تقلب، دزدی و سرقتی که همراه انتخابات‌مان بوده است، به‌شدت آشفته و ناراحت هستیم. ما می‌دانیم که دموکرات‌ها افراد متوفی را دارند که به آنها رأی می‌دهند و شما باید مراقب این جریان باشید. شما باور نمی‌کنید که چه تعداد خارجی غیرقانونی خارج از ایالت هستند و آنها برگه‌های رأی را برای افرادی که حتی وجود ندارند، پر می‌کنند و پر می‌کنند.»

ترامپ گفت: «بگذارید آنها دوباره جورجیا را بدزدند [و] شما هرگز قادر نخواهید بود به خودتان در آینه نگاه کنید. باید این موقعیت را قاطعانه حفظ کنیم.» او مثالی از کنوانسیون ملی دموکرات ارائه کرد. او گفت: «شما نمی‌توانستید وارد شوید، مگر اینکه عکسی داشتید، کارت شناسایی عکس‌دار داشتید. اما وقتی صحبت از مهم‌ترین چیز، رأی‌دادن است، آنها نمی‌خواهند آن را انجام دهند. و آنها می‌دانند، آنها دقیقاً می‌دانند. واقعاً نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.»

«شرم‌آور است که در سال ۲۰۲۰ هیچ ایالتی در آمریکا حتی هیچ‌‌‌گونه تلاش واقعی نمی‌کند برای تأیید اینکه افرادی که ازطریق پست رأی می‌دهند، رأی‌دهندگانی واجد شرایط هستند یا خیر، و آیا به‌طور قانونی ثبت‌نام کرده‌اند یا خیر. مدارکِ دال بر کلاهبرداری، بسیار قوی است.»

پیرسون شارپ از وان امریکا نیوز (اُاِی‌اِن) که در این تجمع نیز بود، گفت که تحقیقاتش نشانه‌هایی از تقلب در آتلانتا را نشان داده است. او گفت: «به افرادی که آرا را شمارش می‌کنند، گفته می‌شود که از اتاق شمارش آرا خارج شوند، پس از مدت کوتاهی بدون هیچ ناظری، بدون هیچ رسانه‌ای، جعبه‌های پنهانی از آرای احتمالی از زیر میز بیرون کشیده می‌شوند. چهار فردی که مشکوک هستند، چیزی را شروع می‌کنند شبیه اینکه گروهی تبهکار آرای تقلبی را در صندوق‌های رأی می‌ریزند.»

او در ادامه اظهار کرد: «مدارک دال بر تقلب در انتخابات همچنان افزایش می‌یابد، درحالی‌که رسانه‌های جریان اصلی و دموکرات‌ها با صدای بلند تأکید می‌کنند جو بایدن هنوز برنده انتخابات ۲۰۲۰ است. با وجود این، افشاگران بی‌شماری با اطلاعات موثق قدم پیش می‌گذارند. اطلاعات موثقی حاکی از اینکه صدهاهزار رأی به رئیس‌جمهور ترامپ در شب انتخابات به‌طرز مرموزی ناپدید شد.»

برای نمونه، جسی مورگان، کارمند خدمات پست ایالات متحده، فاش کرد تریلرش که پر از برگه‌های رأی بود پس از اینکه او آرا را تخلیه کرد، صرفاً ناپدید شد. این کارمند با کامیون خود تمام مسیر از بث‌پیجِ نیویورک تا لنکسترِ پنسیلوانیا رفت و گفت که حدود ۲۸۸هزار برگه رأی کامل‌شده را حمل می‌کرد.

شارپ گفت: «درحالی‌که کامیون گمشدۀ پر از آرا به‌اندازه کافی بد است، سایر افشاگران می‌گویند که آنها هزاران رأی ازپیش پرشده را با اتومبیل از مرزهای ایالتی بیرون بردند که یک جرم فدرال است.» شارپ توضیح داد: «یک پیمانکار فرعی اداره پست، به نام ناتان پیس، گفت که دو کارگر پست به‌طور جداگانه به او گفتند که اداره پست در ویسکانسین صبح روز پس از انتخابات بیش از ۱۰۰هزار برگه رأی را جمع‌آوری و تاریخ‌شان را به عقب برگردانده است. جای تعجب نیست که افرد دیگری نیز ادعا کردند درستی دستگاه‌های رأی‌گیری دومینیون به خطر افتاده است و نمی‌توان به آنها اعتماد کرد.»

شارپ توضیح داد: «طی یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه‌شنبه در آرلینگتونِ ویرجینیا، این پروژه توضیح داد که مسئولان انتخاباتی در حوزه‌های قضایی آبی نتوانسته‌اند زنجیره حفاظت آرا را حفظ کنند که در را برای تقلب در رأی‌گیری کاملاً باز می‌گذارد. این پروژه گفت عکس‌هایی دارد از دسترسی نامناسب افراد به ماشین‌های رأی‌گیری و گزارش‌های دارد از شاهدان عینی درباره اینکه چگونه مهروموم روی درایو هارد دیسک‌ها به‌طور غیرقانونی دستکاری و شکسته شدند. کلاین می‌گوید که درمجموع بیش از ۳۰۰هزار رأی تقلبی در آریزونا، ۵۴۸هزار رأی تقلبی در میشیگان، ۲۰۴۰ رأی تقلبی در جورجیا و ۱۲۱ رأی تقلبی در پنسیلوانیا وجود دارد. گزارش شده است که اِف‌بی‌آی بر اساس این شواهد درخواست کرده است بر داده‌های این پروژه درباره صحت رأی‌گیری نگاهی بیندازد.»

مواجهه با بزرگ‌ترین تقلب در تاریخ ایالات متحده: «اکنون زمان عقب‌نشینی نیست»

ترامپ گفت: «ادعای حاشیه پیروزی بایدن در چند ایالت با رسیدن تعداد فوق‌العاده زیادی صندوق رأی در نیمه‌شب کاملاً توضیح داده می‌شود. شما آنها را دیدید که تعدادشان به آسمان می‌رفت و همگی به‌شدت به سمت بایدن گرایش داشتند.»

نرخ پایین غیرمعمول رد آرای پستی نیز نگرانی‌هایی را ایجاد کرد. ترامپ گفت: «در تمام ایالات کلیدی تعیین‌کننده نتیجه انتخابات، نرخ رد به‌طور غیرممکنی پایین بود. شما دیدید که این نرخ برای آرای پستی، به‌شدت کمتر از سوابق این نرخ در طول تاریخ ایالات متحده بود. در جورجیا ۰٫۵درصد از آرای پستی پستی در سال ۲۰۲۰ رد شد، در مقایسه با ۵٫۷۷درصد. این اختلاف بیش از ۱۱ برابر است. آن شامل صدهاهزار رأی است.»

شرایط مشابهی در پنسیلوانیا رخ داده است. او گفت: «افشاگران در چند ایالت شهادت داده‌‌اند که دیده‌اند کارمندان پست و کارمندان انتخاباتی به‌طور غیرقانونی تاریخ هزاران و هزاران رأی را به عقب برگرداندند، برگه‌ها را اصلاح کردند، تاریخ تولدهای جعلی را ثبت کردند، رأی‌دهندگان فاقد صلاحیت را ثبت‌نام کردند و موارد خیلی خیلی بیشتر. ما درباره صدهاهزار رأی در هر ایالت صحبت می‌کنیم.»

یکی دیگر از مشکلات بزرگ مربوط به دومینیون بود. «در یکی از شهرستان‌های میشیگان با استفاده از سیستم‌های رأی‌گیری دومینیون، نزدیک به ۶۰۰۰ رأی کشف شد که به‌اشتباه از ترامپ به بایدن تغییر کرد. آنها آن را یک نقص خواندند. به‌دفعات بی‌شمار نقص‌هایی را یافتیم و هر بار، نقص‌ها صددرصد به نفع بایدن بود و اصلاً به نفع ترامپ نبود. از همین سیستم‌ها در ۳۰ ایالت استفاده می‌شود.»

این وضعیت دشوارِ بزرگی را ایجاد کرده است. «چپ‌ها دروغ می‌گویند، آنها تقلب می‌کنند و دزدی می‌کنند. آنها بی‌رحم هستند و درخصوص کسب قدرت و کنترل از هر طریقی که لازم است، لجبازی می‌کنند. آنها درباره شما تحقیق می‌کنند و شما را تحت آزار و شکنجه قرار می‌دهند. لحظه‌ای که از آنها سؤال می‌کنید، سعی می‌کنند شما را بترسانند.» آنها شما را یک آمریکایی فقیر می‌خوانند. شما آمریکایی خوبی نیستید. شما کشورمان را دوست ندارید. آنها کشورمان را دوست ندارند. آنها شما را دلسرد می‌کنند، وادار به سکوت کرده و مجبور به عقب‌نشینی می‌کنند. این کاری است که آنها انجام می‌دهند.»

او گفت این بزرگ‌ترین راز آشکار در آمریکا است که دموکرات‌ها در انتخابات تقلب می‌کنند: «امسال با صدور ۶۵میلیون رأی پستی. آنها دست به بزرگ‌ترین کلاهبرداری در تاریخ کشور ما زدند. مقامات دموکرات و سیاستمداران در همه ایالت‌های کلیدی تعیین‌کننده نتیجه انتخابات به‌طور نظام‌مندی هر اقدامی ‌را برای مبارزه با تقلب در انتخابات تضعیف کردند. آنها اطمینان حاصل کردند که هیچ‌گونه بازرسی هویتی، هیچ‌‌گونه بازرسی امضا وجود نداشته باشد.»

اکنون عواقبش را می‌بینیم. «این کشور ماست که آنها… سعی می‌کنند آن را ازطریق تقلب، کلاهبرداری، فریب و حقه‌بازی از ما بگیرند. این چیزی است که ما در انتخابات دیدیم. این چیزی است که در حال رخ‌دادن است و درست حالا در کشور ما اتفاق می‌افتد. در این باره کاری خواهیم کرد و قصد داریم به‌سرعت درباره آن کاری انجام دهیم.»

ترامپ گفت که سابقاً می‌گفته بدون مرزها، کشوری وجود نخواهد داشت. او گفت: «می‌توانم بگویم بدون یک سیستم رأی‌گیری صادقانه، بدون روند انتخاباتی که مؤثر و صادقانه و منصفانه باشد نیز کشوری نخواهیم داشت.»

او گفت: «اکنون زمان عقب‌نشینی نیست. اکنون زمان این است که سخت‌تر از همیشه بجنگیم.» او اظهار کرد مشتاقانه منتظر است در ژانویه پیروزمندانه به کاخ سفید بازگردد.

ترامپ گفت احیای نظم و قانون، همراه با ارزش‌های سنتی مهم است. «ما همیشه از قهرمانان اجرای قانون حمایت خواهیم کرد… ما از تلقینات افراطی به دانش‌آموزان و کودکان‌مان جلوگیری خواهیم کرد و آموزش میهن‌پرستی را به مدارس‌مان باز خواهیم گرداند. ما به فرزندان خود خواهیم آموخت که کشورمان را دوست داشته باشند، به تاریخ‌مان افتخار کنند و همیشه به پرچم بزرگ آمریکا احترام بگذارند. ما طبق گفته‌های شعار ملی‌مان، به خدا اعتماد داریم، زندگی خواهیم کرد.»

ترامپ گفت این میراثی است که از پدران بنیانگذارمان به ارث رسیده است. «شهروندان سرافرازی مانند شما به ساخت این کشور کمک کردید و ما با هم کشورمان را پس می‌گیریم. جنگ ما برای تخلیه باتلاق واشنگتن و بازپس‌گیری سرنوشت آمریکا تازه آغاز شده است. ما خم نخواهیم شد. ما نخواهیم شکست. کوتاه نمی‌آییم. هرگز تسلیم نخواهیم شد. هرگز تسلیم نخواهیم شد و هرگز عقب نخواهیم نشست. ما هرگز و هرگز تسلیم نخواهیم شد، زیرا آمریکایی هستیم و قلبمان مملو از خون قرمز، سفید و آبی است.»

«ما یک جنبش، یک قوم، یک خانواده و یک ملتِ باشکوه و تحت حاکمیت خداوند هستیم. و همراه با مردم باورنکردنی جورجیا، آمریکا را دوباره قدرتمند ساخته‌ایم. آنها این کار را کرده‌اند. ما آمریکا را دوباره ثروتمند کرده‌ایم. ما دوباره آمریکا را قدرتمند ساخته‌ایم. ما دوباره آمریکا را سرافراز کرده‌ایم.» او در پایان گفت: «ممنون، جورجیا. بروید و رأی دهید، بروید و رأی دهید.»

نوشته: مینگهویی

دیدگاه‌‌‌‌‏های این مطلب صرفا متعلق به نویسنده است و لزوما منعکس کننده دیدگاه اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

کمیته مشترک کنگره، قطع‌نامه‌ای که در آن بایدن «رئیس‌جمهور منتخب» شناخته شده بود را رد کرد

ایالت تگزاس از دیوان عالی کشور خواسته که انتخابات را در چهار ایالت کلیدی، غیرقانونی اعلام کند

«قلدری» چین در مقابل استرالیا همچنان ادامه دارد: پکن واردات گوشت از ششمین تامین کننده استرالیایی را ­هم متوقف کرد

درخواست کارزار ترامپ از دیوان عالی میشیگان برای اعلام نقض قانون اساسی ایالتی در روند انتخابات

اخبار مرتبط