logo_eet

ویلیام بار: سیستم حقوقی آمریکا به‌ ابزاری علیه جمهوری‌خواهان تبدیل شده است

تبانی واقعیت این است که کل ماجرای تبانی ترامپ با روسیه یک بی‌عدالتی بزرگ بود. به نظر من، موضوع ارتباط ترامپ با روسیه یک حربه سیاسی کثیف
ویلیام بار، دادستان کل وقت آمریکا، در 5 مارس 2020 در وزارت دادگستری واشنگتن سخنرانی می‌کند. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

ویلیام بار، دادستان کل پیشین ایالات متحده، ماجرای تبانی ترامپ با روسیه را یک «حربه سیاسی کثیف» علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا خواند و از سیستم قضایی کشور به‌خاطر هدف قرار دادن جمهوری‌خواهان انتقاد کرد.

بار در گفتگو با مجری رادیویی محافظه‌کار، گلن بک، در پاسخ به سؤالی که درباره بازگشت او به عرصه سیاست در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ مطرح شد، گفت: «تصورم بر این بود که ما به‌زودی وارد یک بحران قانون اساسی می‌شویم.» بار در ادامه به تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا علیه دونالد ترامپ پرداخت؛ دومین رئیس‌جمهور پس از جورج اچ دابلیو بوش که او به‌عنوان دادستان کل در دوران ریاست جمهوری‌اش خدمت کرد.

او توضیح داد: «مهم نیست چه فکری درباره ترامپ می‌کنید، واقعیت این است که کل ماجرای تبانی ترامپ با روسیه یک بی‌عدالتی بزرگ بود. به نظر من، موضوع ارتباط ترامپ با روسیه یک حربه سیاسی کثیف برای ضربه زدن به ترامپ و بیرون کردن او از کاخ سفید بود.»

او با اشاره به ماجرایی که در اوایل سال ۲۰۱۶ برای تحقیر ترامپ به‌عنوان مأمور کرملین آغاز شد، چنین گفت که طرح هیلاری کلینتون  مبنی بر تبانی ترامپ با روسیه یک حربه فتنه‌انگیز بوده است.

ادعای او در رابطه با تبانی با روسیه – ارتباط دونالد ترامپ، نامزد ریاست‌جمهوری وقت آمریکا با روسیه – هرگز ثابت نشد.

بار در گفتگوی رادیویی خود گفت: «من فکر می‌کنم سیستم قضایی ما در این مورد یک استاندارد دوگانه داشت و هنوز هم از همان استاندارد دوگانه پیروی می‌کند و علیه جمهوری‌خواهان عمل می‌کند. زمانی که من دادستان کل بودم، اطلاعات هیچ پرونده‌ای که علیه دموکرات‌ها باشد به بیرون درز نکرد. اما پرونده‌های زیادی که علیه جمهوری‌خواهان بودند، علنی شدند.»

اپک تایمز برای دریافت پاسخ با وزارت دادگستری تماس گرفته است.

بار، مشاور ویژه دورهام و تیم او را به‌خاطر انجام کارهای فوق‌العاده‌شان تحسین کرده است؛ هرچند که آنها نتوانستند طرف مقابل را محکوم کنند. او به فاکس نیوز گفت: «من فکر می‌کنم که دورهام دستاورد بسیار بزرگی داشته است.» زیرا دورهام از نقش محوری کارزار کلینتون در «برافروختن شعله‌های» اتهامات جعلی علیه کارزار ترامپ پرده برداشت.

دورهام همچنین «رفتار بسیار بد» مقامات ارشد اف‌بی‌آی را افشا کرد که از آن اطلاعات برای شروع تحقیقات درباره ترامپ استفاده کردند و سپس با دروغ‌گویی و امتناع از افشای منبع اطلاعاتی خود اقدام به فریب دادن مأموران خود کردند.»

مطالب دیگر:

سازمان بهداشت جهانی از آبله میمونی برای توجیه «نقض حقوق بشر» از طریق واکسن‌های آزمایشی استفاده می‌کند

دیدگاه: طوفان عظیم تورم در راه آمریکا است

اسناد فاش شده: حزب کمونیست چین همچنان سرکوب فالون گونگ را هدف شماره یک خود می‌داند

اخبار مرتبط