Search
Asset 2

پوتین از کشورها خواست تا روابط خود را با روسیه عادی کنند

تحریم‌ها ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که کشورهای غربی و سایر کشورها باید روابط خود را با کشورش پس از مجازات تحریم‌ها به دلیل حمله
(Mikhail Klimentyev/Sputnik/AFP via Getty Images)

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که کشورهای غربی و سایر کشورها باید روابط خود را با کشورش پس از مجازات تحریم‌ها به دلیل حمله به اوکراین عادی کنند.

به گزارش رسانه‌های دولتی، پوتین در روز جمعه در جریان یک رویداد گفت: «ما هیچ نیت بدی نداریم، نیازی به تشدید اوضاع، اعمال محدودیت نیست، ما به همه تعهدات خود عمل می‌کنیم.»

پس از شروع درگیری در اوکراین در ۲۴ فوریه، ایالات متحده، اتحادیه اروپا، ژاپن و چندین کشور دیگر تحریم‌های سنگینی را علیه پوتین، الیگارش‌های روسیه، بانک مرکزی روسیه، سایر بانک های روسیه و سایر دارایی‌هایش وضع کردند. تعدادی از شرکت‌های بین‌المللی از جمله مرسک، بوئینگ، مایکروسافت، اپل و غیره نیز گفته‌اند که در این کشور تجارت نخواهند کرد.

پوتین در واکنش به تحریم‌ها گفت که اقتصاد کشور باید خود را وفق دهد.

او گفت: «ما فقط باید برخی از پروژه‌ها را کمی به سمت راست حرکت دهیم تا صلاحیت‌های بیشتری کسب کنیم. اما همچنان مشکلاتی را که با آن روبرو هستیم حل خواهیم کرد…در پایان، ما حتی از این سود خواهیم برد زیرا شایستگی‌های اضافی به دست خواهیم آورد.»

رئیس جمهور جو بایدن روز پنجشنبه تحریم‌های جدیدی را علیه اعضای افراد رده بالای سیاسی روسیه و اعضای خانواده آنها اعلام کرد. بایدن هفته گذشته تحریم‌هایی را علیه پوتین اعلام کرد.

ایالات متحده، بریتانیا و اتحادیه اروپا همچنین اعلام کردند که برخی بانک‌های روسی را از سوئیفت، شبکه بانکی با امنیت بالا برای هزاران مؤسسه مالی اخراج خواهند کرد، که این گمانه‌زنی را برانگیخت که روسیه در تلاش برای فرار به سمت چین و یوان است. حزب کمونیست چین، روسیه یا هیچ یک از دارایی‌های آن را تحریم نکرده است.

در همین حال، در روزهای اخیر، برخی از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی اعلام کردند که در حال خروج از روسیه هستند و در آینده نزدیک سرمایه‌گذاری نخواهند کرد. این شامل غول‌های نفتی ExxonMobil، Shell و BP می‌شود.

در اوایل این هفته، پوتین به رسانه های دولتی گفت که تهاجم به اوکراین طبق برنامه پیش می‌رود، در حالی که گمانه زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه نیروهای روسی در باتلاق افتاده‌اند و قادر به پیشروی در برخی از جبهه ها نیستند.

پوتین همچنین گفت که او هرگز از [این باور] که روس‌ها و اوکراینی‌ها یک ملت هستند دست نمی‌کشد.

مطالب دیگر:

یک مقام روسی به درخواست سناتور آمریکایی برای ترور پوتین پاسخ داد

ژنرال اسپالدینگ: جنگ روسیه علیه اوکراین مستلزم «تایید ضمنی» چین بوده است

زلنسکی: اگر انفجاری در نیروگاه هسته‌ای اوکراین رخ دهد، پایان اروپاست

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی