logo_eet

یافته‌های یک تحقیق: جراحان چینی جلادان و قاتلان رژیم کمونیستی هستند

تحقیق که در یک مجله پزشکی ایالات متحده منتشر شده نشان می‌دهد که صدها پزشک چینی و سایر کادر پزشکی در چین در نقش «جلاد» دولت برای حفظ صنع
اسکرین‌‌‏شات از مستندی کوتاه در خصوص برداشت اعضای بدن (تلویزیون ان‌‌‏تی‌‌‏دی)

نتایج یک تحقیق که در یک مجله پزشکی ایالات متحده منتشر شده نشان می‌دهد که صدها پزشک چینی و سایر کادر پزشکی در چین در نقش «جلاد» دولت برای حفظ صنعت پرسود پیوند اعضای بدن عمل می‌کنند.

در این تحقیق که در ۴ آوریل در مجله علمی به نام ژورنال آمریکایی پیوند عضو منتشر شد، بیش از ۱۲۰ هزار نشریه چینی‌زبان در مورد پیوند عضو بررسی شده است که ۷۱ مقاله در آنها مورد شناسایی قرار گرفته است که در آن پزشکان قلب و ریه‌های افراد را بدون انجام هیچ آزمایشی برای اثبات مرگ مغزی، برای پیوند عضو جدا کرده بودند، که این نشان می‌دهد که بیماران به خاطر برداشت اعضای بدن‌شان کشته شده‌اند.

در مجموع ۳۴۸ متخصص یا محقق پزشکی، از جمله جراح، پرستار، و متخصص بیهوشی از ۵۶ بیمارستان در سراسر کشور چین، در این ۷۱ مقاله مشارکت داشته‌اند.

این مقالات شناسایی شده، بین سال‌‏های ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵ منتشر شده است، و در این دوره زمانی هیچ سیستم اهدایی داوطلبانه رسمی در چین وجود نداشته است و اهداکنندگان داوطلبانه کمی وجود داشت.

این در حالی است که رژیم چین ادعا کرده بود که اکثر اعضای بدن برای پیوند در آن زمان از زندانیان اعدام شده بوده است، اما در اوایل دهه ۲۰۰۰، گزارش‌ها و تحقیقاتی منتشر شد مبنی بر اینکه حکومت چین اعضای بدن زندانیان عقیدتی بازداشت شده را به زور برداشت می‌کند، و به این شکل آنان را به قتل می‌رساند.

این اتهامات توسط یک دادگاه مردمی مستقل واقع در لندن در سال ۲۰۱۹ تأیید شد.

بیشتر بخوانید: یک دادگاه مستقل: چین هنوز در حال کشتن انسان‌ها برای برداشت اجباری اعضای بدن است

نتایجی که این دادگاه به آن رسید، مشخص کرد چنین جنایتی برای مدت طولانی در مقیاس قابل توجهی رخ داده است و افرادی که در چین تمرین روش معنوی فالون گونگ را انجام می‌دهند و مورد غضب حکومت کمونیستی چین قرار دارند، هدف اصلی برداشت عضو هستند.

این دادگاه که به عنوان «دادگاه چین» شناخته می‌‏شود، ادعاهای رژیم چین مبنی بر اینکه از سال ۲۰۱۵ همه اعضای پیوندی از یک سیستم رسمی اهدای عضو تامین می شد را رد کرده است.

روش معنوی فالون گونگ شامل آموزه‌های اخلاقی مبتنی بر حقیقت، نیکخواهی، و بردباری، همراه با انجام تمرین‌های مدیتیشن است. میلیون‌ها نفری که در چین به تمرین این روش معنوی می‌پردازند، از سال ۱۹۹۹ از طرف حزب کمونیست چین، هدف یک کمپین آزار و شکنجه گسترده شدید و وسیع بوده‌‏اند که طی آن میلیون‌ها تن از تمرین‌کنندگان این روش در سراسر کشور بازداشت شده‌اند و به زندان، اردوگاه‌های کار اجباری و اماکن نامعلوم منتقل شده‌اند.

دود لوله تفنگ

ژاکوب لاوی، یکی از نویسندگان تحقیق، و مدیر بخش پیوند قلب در مرکز پزشکی شبا در اسرائیل، گفته است این تحقیق جدید اولین تحقیق در نوع خود است که «دود لوله تفنگ» را کشف می‌کند که ثابت می کند پزشکان در چین مردم را به خاطر اعضای بدنشان می‌کشند.

در نشریات چینی که توسط این تحقیق بررسی شده بود، پزشکان زندانیانی را که روی آنها عمل برداشت عضو انجام می‌دادند را مرگ مغزی اعلام کردند، اما اطلاعات دیگری که در همان مقالات فاش شده نشان می‌داد که این‌‏طور نبوده است.

تأیید مرگ مغزی یک فرآیند طولانی است که معمولاً ساعت‌ها طول می‌‏کشد و یک مرحله مهم شامل خاموش کردن ونتیلاتور است برای ارزیابی اینکه آیا بیمار می‌تواند به تنهایی نفس بکشد یا خیر.

اما در این مقاله توضیح داده شده است که پزشکان چینی پس از اعلام مرگ مغزی ادعایی، یا بلافاصله قبل از جراحی هنوز لوله اکسیژن وصل بوده است. در برخی موارد، فرد مورد نظر ماسک به صورت داشته که نشان می‌داد هیچ ارزیابی از مرگ مغزی صورت نگرفته است.

دکتر لاوی به اپک تایمز گفت «آنها اعضای بدن را از افرادی که مرده اعلام نمی‌شوند تهیه کرده‌اند، به این معنی که آنها سلاخی شده‌اند.»

پیوند پزشکی اهل تگزاس در خصوص برداشت اجباری اعضای بدن در حال وقوع به‌دست رژیم کمونیستی چین هشدار دارد. زمان انتظار دریافت عضو از چین
گروهی از تمرین‌کنندگان فالون گونگ در نیویورک، در آوریل ۲۰۲۱، با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار توقف جنایات برداشت اعضای بدن تمرین کنندگان فالون گونگ به دست حزب کمونیست چین شده‌اند. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

لاوی گفت که به نظر می‌رسد این یافته‌ها پذیرش تلویحی و تصادفی این جنایات از جانب پزشکان چینی باشد.

وی افزود «به نحوی هم نویسندگان، و هم ویراستاران در مجلات پزشکی مربوطه فراموش کرده‌اند که این جزئیات جنایت‌آمیز را که ما پیدا کرده‌ایم را سانسور کنند.»

وی خاطرنشان کرد که اگر این مقالات به مجلات پزشکی غربی ارسال می‌شدند، کاملاً رد می‌شدند، زیرا هیچ سردبیری در هیچ مجله معتبری مقاله‌ای منتشر نمی‌کرد که نویسندگان را متهم به چنین اعمالی کند.

به گفته محققان، چنین مقالاتی در چین از سال ۲۰۱۵ دیگر ظاهر نشدند، اما عمل سوء برداشت اجباری عضو به احتمال زیاد متوقف نشده است.

متیو رابرتسون، یکی از همکاران مطالعات چین در بنیاد یادبود قربانیان کمونیسم است که یکی از نویسندگان این تحقیق است. وی می‌گوید این رویداد شاید این احتمال را مطرح کند که پزشکان چینی انجام این عمل را متوقف کرده باشند، اما بسیار محتمل‌‏تر است که آنها گسسته‌تر و پنهان‌کارتر شده‌اند.

او به یک گزارش تحقیقاتی در سال ۲۰۱۴ اشاره می‌کند که توسط سازمان جهانی بررسی آزار و شکنجه فالون گونگ (OIPFG) که برای اولین بار جزئیات هشداردهنده‌ای را که در مقالات پزشکی چین آشکار کرده بود، از جمله تعداد زیادی از دهندگان عضو در شرایط اولیه سالم و نحوه عملکرد بیمارستان‌ها و حجم عمل‌های بسیار زیاد پیوند در طول فقط یک روز.

رابرتسون که پیش‌تر به عنوان خبرنگار در اپک‌تایمز کار می‌کرد، می‌گوید که سیاست‌گذاران پزشکی در چین احتمالاً  گزارش فوق را مورد توجه قرار دادند و به همه مجلات گفتند که انتشار چنین جزئیاتی را متوقف کنند.

او گفت «آنها به آنچه مخالفان می گویند، به ویژه در مورد این موضوع که بسیار حساس است، توجه دارند. فقط یک ایمیل یا چند تماس تلفنی لازم است» تا این آثار از مجلات حذف شوند.

پیروان فالون دافا، در تظاهراتی که در ۱۹ آوریل ۲۰۰۶ در واشنگتن برگزار شد، به‎صورت نمایشی به برداشت غیرقانونی اعضای بدن زندانیان عقیدتی توسط حزب کمونیست چین پرداختند
گروهی از تمرین‌کنندگان روش فالون گونگ، در جریان برپایی یک اعتراض در ۱۹ آوریل ۲۰۰۶ در واشنگتن همزمان با دیدار رئیس جمهور چین، از ایالات متحده، به طور نمایشی عمل فروش یک عضو به طور غیرقانونی برداشته شده در چین را اجرا می‌کنند (JIM WATSON/AFP via Getty Images)
به خاطر سود و منفعت

دو سال پیش، رابرتسون و لاوی دریافتند که مجموعه داده‌های اهدایی رسمی چین دقیقاً با یک فرمول ریاضی مطابقت دارد، که نشانه‌ای از این است که رژیم چین به طور سیستمی داده‌های اهدای عضو خود را جعل کرده است.

بیشتر بخوانید: محققان می‌گویند رژیم چین آمار مربوط به پیوند عضو را دستکاری می‌کند

سازمان جهانی بررسی آزار و شکنجه فالون گونگ (OIPFG) در طول همه‌گیری سال ۲۰۲۰ صدها تماس تلفنی مخفیانه با بیمارستان‌های چین برقرار کرده بود که طی آن برخی از پزشکان قول تأمین عضو پیوندی به سرعت در عرض یک هفته را دادند. به گفته این گروه، زمان تأمین غیرمعمول و سریع که در کشورهای دیگر با سیستم‌های اهدای عضو شناخته شده دیده نشده است، نشان می‌دهد که پکن همچنان به این رویه وحشتناک ادامه می‌دهد.

در طول سال‌ها، سازمان جهانی بررسی آزار و شکنجه فالون گونگ (OIPFG) تعداد زیادی تماس مخفیانه با بیمارستان‌های چین در تحقیقات مداوم خود در مورد شیوه‌های برداشت اجباری اعضای بدن پکن انجام داده است.

رابرتسون گفت که قبلاً مطالعه‌ای در مورد برخی از گزارش‌های تماس مربوط به این سازمان انجام داده و به این نتیجه رسیده است که آنها معتبر هستند. وی گفت «آنها در طول سالیان متمادی الگوی بسیار متمایزی دارند و بنابراین من تمایل دارم که محتوای تماس‌ها را نیز باور کنم.»

مطالب دیگر:

با فالون گونگ، یکی از محبوب‌ترین تمرین‌های مدیتیشن در جهان آشنا شوید

مقام ارشد سابق آمریکا: رژیم چین در حال ارتکاب به «حداقل سه نسل‌کشی» است

اسناد محرمانه فاش شده دال بر نسل‌کشی تمرین‌کنندگان فالون گونگ به‌دست رژیم چین

اخبار مرتبط