Search
Asset 2

تحلیل داده‌ها در جورجیا نشان می‌دهد ۱۷۶۵۰ رأی ترامپ به نام بایدن ثبت شده است

تحلیل داده‌ها میلی گفت «با این داده‌ها می‌توانیم ثابت کنیم که در این انتخابات تقلب روی داده؛ در انتخابات جورجیا تقلب روی داده است. خواست و  رأی
(NTD TV)

گروهی از متخصصین تحلیل داده‌ها روز چهارشنبه در جلسه دادرسی مجلس سنا اظهار داشتند که داده‌های انتخابات جورجیا نشان می دهد که ۱۷،۶۵۰ رأی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به نام جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری تغییر داده شده است.

تیمی به سرپرستی لیندا مک لاولین، به همراه جاستین میلی، و دیو لوبو نتایج را به کمیته فرعی دادگشتری سنای جورجیا درباره انتخابات تقدیم کردند.

جاستین میلی حدود ده سال در نیروی دریایی ایالات متحده به عنوان تکنسین جنگ الکترونیکی کار کرده است و به عنوان تحلیل‌گر داده و برنامه نویس مرکز ملی مبارزه با تروریسم بوده، و پیش از آن پیمانکار آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) بود. لوبو نیز به عنوان متخصص تحلیل داده با بیش از یک دهه تجربه در تعدادی از صنایع است.

میلی گفت «با این داده‌ها می‌توانیم ثابت کنیم که در این انتخابات تقلب روی داده؛ در انتخابات جورجیا تقلب روی داده است. خواست و  رأی مردم جورجیا در آنچه توسط وزیر امور داخلی تأیید شده منعکس نمی‌شود.»

با توجه به تجزیه و تحلیل آنها در مورد داده‌های انتخابات  که از اوایل ۲۴ دسامبر به صورت آنلاین منتشر شد، آرای ترامپ به جای اینکه به طور معمول در طول شمارش افزایش یابد، در شهرستان‌های مختلف کاهش یافته است.

به طوری که گفته شد ۲۴۶۵۸ رأی از نتایج مربوط به ترامپ حذف شده است. این تیم گفت که تغییر در سطح شهرستان اتفاق افتاده است و مشاهده آن در سطح ایالت سخت است زیرا این کاهش با داده‌های دقیق بارگذاری شده توسط سایر شهرستان‌‌‌‏ها جبران می‌شود.

میلی گفت: «می‌خواهم این نکته را بسیار واضح بیان کنم که در هیچ مرحله‌ای تعداد آرای به جای یک روند افزایشی، نباید کاهشی شود»

تحلیلگران داده می‌‌‌‏گویند داده‌های بر پایه زمان نشان می‌‌‌‏دهد که آرای ترامپ در چندین شهر در جورجیا کاهش یافته است، بجای آنکه افزایش یابد. (Screenshot)

آنها گفتند یک نمونه بارز تغییر تعویض رای در شهرستان بیب اتفاق افتاد. ساعت ۹:۱۱ شب به وقت محلی ، ترامپ ۲۹۳۹۱ رأی دریافت کرد و بایدن هم‌زمان ۱۷۲۱۸ رأی گرفت. با این حال، در به روزرسانی زمان گزارش شده بعدی، آرای ترامپ ۱۷،۲۱۸ شد در حالی که بایدن به ۲۹،۳۹۱ رأی رسید.

این گروه دانشمندان تحلیل داده معتقدند تنها در این رویداد  ۱۲۱۷۳ رای جابجا شده است.

نتایج انتخابات منتشر شدۀ دارای تأیید دولت نشان می‌دهد که ترامپ جورجیا را با ۱۲،۶۷۰ رأی از دست داد. کمپین انتخاباتی ترامپ هنوز نتایج را در دادگاه‌های مختلف به چالش می‌کشد.

تیم مک لاولین از هیچ یک از مقامات ایالتی، یا سازندگان دستگاه‌های رای گیری مربوطه به دلیل تخلف نام نبرد. آنها تأکید کردند که تحلیل‌شان جناحی نیست.

«تحلیلی که قرار است بررسی کنیم کاملاً علمی است و بر اساس هیچ وابستگی سیاسی، قرمز، آبی، چپ یا راست نیست. هدف واقعاً بر روی اعداد، داده‌ها و سیستم‌های شبکه و ماشینی متمرکز است.»

دفتر وزیر خارجه جورجیا به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخی نداد.  وزیر امور داخلی جورجیا، برد رافنسپرگر و دفتر وی به شدت وقوع تقلب سیستمی در انتخابات نوامبر را انکار کرده‌اند.

روند شمارش آرا زیر سوال است

کارشناسان در جلسه استماع چهارشنبه گفتند که آنها معتقدند تغییر کاربری ممکن است در طی روند شمارش و گزارش گیری (RTR) اتفاق افتاده باشد.

اپک تایمز نمی‌تواند این ادعا را مستقلاً تأیید کند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب سایت شرکت دومینیون، جورجیا در انتخابات نوامبر از سیستم‌های رای گیری این شرکت استفاده کرده است.

پرسنل رأی‌گیری می‌توانند در طی روند شمارش و گزارش گیری، آرا را رد یا اعتبارسنجی کنند. در ویدئویی که به طور گسترده منتشر شده است، یک ناظر انتخابات در کافی کانتی، نشان داد که چگونه نرم افزار رأی گیری دومینیون اجازه می‌‌‌‏دهد تا آرا از طریق روند «قضاوت» تغییر کند. اپک تایمز گزارش داد که این فرآیند به اپراتور اجازه می‌دهد تا علائم را به یک رأی اسکن شده اضافه کند و همچنین علامت‌هایی را که از قبل روی رأی قرار گرفته‌اند، باطل کند.

براساس بیانیه ریچارد بارون، مدیر هیئت انتخابات و ثبت نام شهرستان فولتون، قضاوت آرا به طور قابل توجهی در شهرستان با بیشترین جمعیت در ایالت اتفاق افتاد.

وی در یک کلیپ ویدیویی گفت «ما لحظات پیش ۱۱۳،۱۳۰ رای را اسکن کردیم، بیش از ۱۰۶،۰۰۰ مورد [۹۳.۷ درصد] آنها را مورد بررسی قرار داده‌ایم.»

پس از داوری آرا و انتشار داده‌ها و ارسال به وزیر امور داخلی، مرحله‌ای به نام «حسابرسی» در روند شمارش و گزارش گیری (RTR) وجود دارد. به نظر می‌رسد پس از علنی شدن نتایج غیررسمی در مرحله «ممیزی»، در صورت لزوم، هنوز می‌توان تنظیماتی انجام داد.

کتابچه راهنمای کاربر اطلاعات دقیقی راجع به اینکه آیا می‌توان در برگه‌ها در آن فرآیند چیزی اضافه یا کم کرد، ارائه نمی‌دهد.

مطالب دیگر:

پنس از تلاش قانونگذاران برای اعتراض به آرای کالج الکترال در تاریخ ۶ ژانویه استقبال می‌کند

۱۱سناتور دیگر حزب جمهوری‌خواه به اعتراض به آرای کالج الکترال پیوستند

درخواست یک آمریکایی به قطع روابط با حزب کمونیست چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی