logo_eet

تحلیل تصاویر برگه‌های رای در جورجیا حاکی از «تقلبی قابل اثبات» در ممیزی است

تحلیل دقیق تصاویر آرا پستی که با حکم دادگاه به دست آمده‌اند نشان می‌دهد ممیزی دست‌شمار سال گذشته شهر فولتون کانتی، جورجیا «مملو از اشتباهات=
(Megan Varner/Getty Images)

گروهی که خواهان برگزاری عادلانه انتخابات است در هفته جاری گفت تحلیل دقیق تصاویر آرا پستی که با حکم دادگاه به دست آمده‌اند نشان می‌دهد ممیزی دست‌شمار سال گذشته شهر فولتون کانتی، جورجیا «مملو از اشتباهات بزرگ و تقلب قابل اثبات» است.

به گفته گروه رای‌دهندگان هدفمند حامی نتایج مطمئن انتخابات در جورجیا (ووترجی‌اِی) این تحلیل نشان می‌دهد ۳۶ دسته رای پستی شامل ۴۲۵۵ رای به صورت مازاد به نتایج ممیزی اضافه شده‌اند. تقریباً ۳۴۰۰ رای از کل آرای یادشده به نفع کاندید دموکرات، جو بایدن بوده‌اند.

تیم بررسی‌کننده آرا همچنین هفت برگه گزارش ممیزی یافتند که معقتدند به منظور همخوانی با کل آرای ساختگی، دستکاری شده‌اند. این گروه گفت به عنوان مثال، یک دسته رای که شامل ۵۹ رای به نفع بایدن و ۴۲ رای به نفع رئیس جمهور پیشین کشور، دونالد ترامپ بود به صورت ۱۰۰ رای به نفع بایدن و ۰ رای به نفع ترامپ گزارش شده است.

گروه ووترجی‌ای گفت این تحلیل نشان می‌دهد ۹۲۳ دسته (۶۰ درصد) از ۱۵۳۹ دسته رای مورد بررسی، دارای آرایی بودند که در نتیجه رسمی انتخابات ۲۰۲۰ این شهر در مقایسه با نتایج ممیزی به صورت اشتباه گزارش شده‌اند.

گارلند فاووریتو، بنیانگذار این گروه روز ۱۳ جولای در یک کنفرانس مطبوعاتی در جورجیا گفت: «از نظر ما در ممیزی اشتباهات بسیار بزرگی صورت گرفته است».

این گروه اواخر سال ۲۰۲۰ با ادعای وقوع تقلب دادخواستی را برای دریافت مجوز بررسی تمام آرای پستی این شهر به دادگاه ارائه داد و تصاویر یادشده را به عنوان بخشی از پرونده مذبور دریافت کرد. در این دادخواست از افرادی که ادعای تقلب یادشده را عیناً شاهد بوده‌اند، از جمله فاووریتو و سایر ناظران و کارمندان رای‌گیری نیز نام برده شده است.

برایان آمرو، قاضی شهر هنری کانتی که قضاوت پرونده را بر عهده دارد در ماه مارس دستور داد تصاویر اسکن‌شده آرا به دادخواهان تحویل داده شوند.

آمرو اواخر ماه گذشته با ادامه بخشی از این پرونده موافقت کرد.

سخنگوی شهر فولتون کانتی درباره اتهامات جدید در ایمیلی به اپک تایمز گفت: «این مسئله مربوط به یک پرونده قضایی جاری است. از این رو، از ارائه پاسخ معذوریم».

سخنگوی براد رافنسپرگر، وزیر امور خارجه جمهوری‌خواه ایالت جورجیا، درخواست‌ها برای اظهار نظر را به شهر فولتون کانتی ارجاع داد.

فاووریتو گفت مقامات انتخابات «مدتی طولانی» است که از مغایرت‌های یادشده باخبرند و آنان را به «لاپوشانی» ماجرا متهم کرد.

نماینده جودی هایس (جمهوری‌خواه، جورجیا) که رقیب انتخاباتی رافنسپرگر برای سمت وزارت امور خارجه این ایالت است، در یک تماس ویدیویی از او خواست استعفا دهد.

او ضمن اشاره به مدارک ارائه شده توسط گروه ووترجی‌ای گفت: «هم‌اکنون در شهر فولتون کانتی شواهد غیرقابل‌‌انکاری مبنی بر اخلال در انتخابات و حتی تقلب آرا وجود داردنکیسشی».

رافنسپرگر مدعیست در انتخابات ۲۰۲۰ ایالت جورجیا که در آن بایدن با اختلاف کمتر از ۱۲،۰۰۰ رای از مجموع ۴.۹ میلیون رای توانست ترامپ را شکست دهد، هیچ تقلب گسترده‌ای صورت نگرفته است.

ترامپ روز ۱۴ جولای در بیانیه‌ای گفت: «اخباری که از جورجیا بیرون می‌آید شگفت‌انگیز است. شمارش دستی که در فولتون کانتی انجام شد سراسر تقلب بود! آن‌ها صندوق رای را پر کردند و گیر افتادند. اگر چنین چیزی را بپذیریم کشورمان را از دست خواهیم داد».

بایدن روز ۱۳ جولای در نطق خود خاطر نشان کرد نتایج انتخابات ایالت جورجیا سه بار شمارش شده‌اند.

او گفت: «کاملاً واضح است. روی صحبتم با کسانیست که نتیجه و سلامت انتخابات را زیر سوال می‌برند: تا به حال هیچ انتخاباتی با چنین وارسی و استاندارد بالایی انجام نشده است».

مطالب دیگر:

 یک بازمانده آزار و شکنجه در چین: «حزب کمونیست چین، مثل سَم است، از آن دور شوید»

سازمان غذا و داروی آمریکا درباره اختلال عصبی مرتبط با واکسن کووید۱۹ جانسون اند جانسون هشدار داد

دیدگاه: رژیم چین در حال آماده‌سازی برای حمله احتمالی به هند است

اخبار مرتبط