logo_eet

تداوم بحران مهاجران غیرقانونی در مرزهای جنوب غربی آمریکا

(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

مقامات مرزی ایالات متحده می‌گویند در طول ماه مارس با بیش از یکصد هزار مهاجر غیر قانونی در ناحیه مرز مکزیک روبرو بودند که چنین تعاد زیادی از مهاجر باعث بروز دردسرهای زیادی برای آنان شده است.

در طول ماه مارس ۹۲ هزار مهاجر غیرقانونی در امتداد مرزهای جنوب غربی آمریکا بازداشت شدند که در میان آنان ۵۳ هزار نفر در قالب خانواده بودند، ۳۰ هزار نفر افراد مجرد بودند و حدود ۹ هزار کودک نیز به تنهایی مشاهده شدند.

از سویی دیگر حدود ۱۱ هزار تن نیز در مبادی ورودی مرزها بدون اوراق شناسایی حضور پیدا کردند که آنان نیز مهاجر غیر قانونی محسوب می‌شوند.

مقامات مرزی می‌گویند تعداد مهاجران غیر قانونی به حدی زیاد است که مجبور می‌شوند گاهی ظرف چند ساعت آنها را رها کنند.

رودولفو  کاریچ، رییس مرکز گشت مرزی بخش ریو گراند روز نهم آوریل گفت «من هرگز شاهد چنین شرایطی نبوده‌ام. به طور متوسط، ما هر روز بیش از ۱۰۰۰ مهاجر غیرقانونی را دستگیر می کنیم، که تقریبا معادل ظرفیت ۱۷ اتوبوس بزرگ است.»

بخش ریو گراند، پر ازدحام‌ترین مرز بین دو کشور آمریکا و مکزیک است و شامل ۳۲۰ مایل از ۲۰۰۰ مایل مرز بین‌المللی بین دو کشور می‌شود.

کاریچ افزود که اگر یک فرد بالغ همراهش کودک باشد، می‌تواند در داخل آمریکا آزاد شود  و مهاجرین غیرقانونی از این قانون سوءاستفاده می کنند. به طوری که هفته گذشته پس از اینکه یک فرد هندوراسی را همراه یک کودک بازداشت کردیم، پی بردیم که کودک با وی نسبتی نداشت.

 آمار مسئولین مرزی می‌گوید حضور خانواده‌ها در بین مهاجرین غیرقانونی نسبت به سال گذشته ۳۷۵ درصد افزایش یافته است. سه چهارم مهاجران از کشورهای آمریکای مرکزی شامل هندوراس، گواتمالا و السالوادور هستند.

بریان هستینگز، از مقامات مرزی می‌گوید «از ۱۹ مارس، گشت مرزی بیش از یازده هزار مهاجر غیرقانونی که به صورت اعضای خانواده بودند را آزاد کرده است.» وی گفت که آنها مورد آزمایش پزشکی قرار می‌گیرند و پیشینه جنایی آنها بررسی می‌شود و اگر مشکلی یافت نشد برایشان یک سند مسافرتی صادر می‌شود تا در یک دادگاه مهاجرتی حاضر شوند.»

گشت مرزی به طور متوسط هر روز ۶۳ مهاجر غیرقانونی را برای درمان به بیمارستان‌ منتقل می‌کند. هستینگز می‌گوید گشت مرزی ناچار است سالانه میلیون‌ها دلار برای این هزینه‌های درمانی، شامل حقوق پرسنل درمانی هزینه کند.

وی گفت « در سال مالی ۲۰۱۹ تاکنون، ما بیش از ۹۰ میلیون دلار برای کمک‌های بشردوستانه صرف کرده‌ایم. » معمولاً، در طول تابستان مهاجران غیرقانونی افزایش می‌یابند.

بریان هستینگز، می‌افزاید « این شرایط امنیت ملی را به خط می‌اندازد. ما متعهد به پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه هستیم، اما شرایط فعلی برای گشت مرزی، وضعیتی ناپایدار است. »

رییس جمهور آمریکا بارها به بحران مرزهای جنوب غربی این کشور اشاره کرده است. جایی که مواد مخدر مرگبار، باندهای جنایتکار، مهاجران غیرقانونی و قاچاقچیان انسان بدون هیچ مانعی به ایالات متحده وارد می‌شوند.

یک مقام سابق اداره امنیت ملی روز ۳۰ ژانویه سال گذشته در یک مقاله نوشت که سالانه ده هزار کودک در سراسر مرز با هدف بهره‌برداری جنسی قاچاق می‌شوند.

به همین دلیل دونالد ترامپ مصمم است به هر طریق ممکن احداث دیوار مرزی در جنوب غربی آمریکا را به پایان برساند تا موفق شود به این شکل وضعیت نگران‌ کننده حاکم بر مرز آمریکا و مکزیک را کنترل کند.

مطالب دیگر:

یک گردهمایی آرام، به یاد دادخواهی تاریخی ۲۰ سال پیش

آیا همیشه احساس خستگی می‌کنید؟ طبق تحقیقات جدید، این ماده نگهدارنده رایج ممکن است مسبب این خستگی باشد !

دادگاهی در لندن ادعای برداشت اجباری اعضای بدن در چین را بررسی می‌کند

پزشکان هشدار دادند که یکی از دوقلوهایش را سقط کند، اما او گوش نکرد

اخبار مرتبط