logo_eet

بایدن فرمان اجرایی منع خدمت تراجنسیتی‌ها در ارتش را معکوس کرد

تراجنسیتی‌ها کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد رئیس جمهور جو بایدن فرمان اجرایی ترامپ را لغو کرده است. طبق فرمان اجرایی دولت ترامپ تراجنسیتی‌ها
(Jim Watson/AFP via Getty Images)

کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد رئیس جمهور جو بایدن فرمان اجرایی ترامپ را لغو کرده است. طبق فرمان اجرایی دولت ترامپ تراجنسیتی‌ها از خدمت در ارتش منع شده‌اند.

تراجنسیتی‌ها به افرادی گفته می‌شود که جنسیت خود را با جنسیت واقعی‌‌شان که به هنگام تولد با توجه به بدن‌فیزیکی‌شان به آن‌ها نسبت داده شده، متفاوت درنظرمی‌گیرند.

در اطلاعیه مطبوعاتی کاخ سفید آمده است: «رئیس جمهور بایدن امروز یک فرمان اجرایی امضا کرد که سیاستی را تعیین می‌کند که همه آمریکایی‌های واجد شرایط برای خدمت در نیروهای مسلح ایالات متحده باید بتوانند خدمت کنند.»

ترامپ این ممنوعیت را در مجموعه توئیت‌های خود در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که دلیل آن را هزینه تحمیلی ناشی از حضور تراجنسیتی‌ها در ارتش عنوان کرد.

ترامپ در پست توئیتری خود نوشت: «ارتش ما باید متمرکز بر پیروزی قاطع و بسیار بزرگ باشد و نمی‌تواند تحت فشارهای سنگین ناشی از هزینه‌های پزشکی و اختلالی باشد که تراجنسیتی‌ها در ارتش به‌دنبال دارند.»

وزیر دفاع لوید آستین هفته گذشته در جلسه تأییدیه سنا گفت که از اجازه دادن به افراد تراجنسیتی برای خدمت در ارتش حمایت می‌کند.

در بیانیه مطبوعاتی روز دوشنبه، لوید گفت که این بخش اقدامات فوری را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که تراجنسیتی‌ها می‌توانند بر اساس جنسیتی که «خودشان برای خود درنظرمی‌گیرند» خدمت کنند.

مطالب دیگر:

پاتریک وود: شرکت‌های بزرگ فناوری در حال نابود کردن اصل اول قانون اساسی هستند

شیوع ویروس کووید۱۹در پکن و شانگهای بدتر شده است

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۶ قسمت اول: کمونیسم پنهان در جنبش زیست محیطی

اخبار مرتبط