Asset 2

ترامپ: آرامش خود را حفظ کنید، ما حزب قانون هستیم

توییتر ترامپ همچنین گفت که به زودی در انتظار یک «خبر مهم» است و تیمش در حال مذاکره با دیگر سایت‌‌‌‌‏هاست و همچنین در پی ساخت یک پلتفرم جداست.
(President Donald Trump/Twitter video screenshot)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توئیتی از هواداران خود که در پایتخت آمریکا گردهم آمده بودند، خواست که آرامش خود را حفظ کنند و از خشونت پرهیز کنند.

وی گفت «من از همه در پایتخت ایالات متحده می‌خواهم که صلح و آرامش داشته باشند. بدون خشونت! به یاد داشته باشید، ما حزب قانون و نظم هستیم. به قانون، و به مردان بزرگ با رنگ آبی احترام بگذارید. متشکرم!»

وی همچنین در یک پیام ویدئویی، ضمن ابراز تأسف از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کرده و به خانه‌های خود بازگردند. وی در ویدئوی خود گفت ««لازم است که صلح داشته باشیم. پس به خانه بروید. ما شما را دوست داریم. شما بسیار خاص هستید.»

این پیام‌ها پس از آن منتشر شد که گزارشاتی در خصوص درگیری در اطراف محل برگزاری جلسه مشترک کنگره، و ورود برخی افراد به داخل ساختمان مجلس مخابره شد.

ترامپ پیش از شروع جلسه در تجمع عظیم هوادارن خود، ضمن تأکید مجدد بر وقوع تقلب گسترده در انتخابات، گفت که ما تسلیم نمی‌‏شویم.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا که ریاست جلسه مشترک را بر عهده دارد لحظاتی پیش از شروع جلسه در بیانیه‌ای گفت که معتقد نیست که دارای «اختیار یک‌جانبه» برای تصمیم‌گیری در خصوص رد یا تأیید نتایج انتخابات در ایالات مختلف است.

وی گفت «براساس قضاوتی که دارم، سوگند من به حمایت و دفاع از قانون اساسی، من را از اینکه به صورت یکجانبه اعلام کنم آرای کدامیک از گزینندگان باید خوانده شود، و کدام خوانده نشود، باز می‌دارد.»

ترامپ در واکنش به این موضع پنس در توئیتی از وی انتقاد کرد و نوشت «پنس شهامت لازم برای انجام دادن کارهایی که جهت محافظت از کشور و قانون اساسی بود را نداشت. وی می‌توانست به ایالت‌ها فرصت دهد مجموعه‌ای از واقعیت‌های اصلاح‌شده را تأیید کنند نه واقعیت‌های غیردقیق. ایالات متحده آمریکا خواستار حقیقت است.»

هم‌زمان با ناآرامی‌های اخیر، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها نیز در نطقی ویدئویی از مردم خواست تا آرامش را حفظ کنند.

مطالب دیگر:

سناتور لانکفورد: به میلیون‌ها آمریکایی گفتند «بنشینند و ساکت باشید»

پنس: قانون اساسی من را در رد کردن نتایج «محدود می‌کند»

ترامپ در راهپیمایی واشنگتن دی‌‌‌‏سی: هرگز تسلیم نمی‌‌‌‏شویم، دیگر تحمل نمی‌‌‌‏کنیم

هیات تحریریه اپک تایمز: سال ۲۰۲۱ در کنارتان خواهیم ایستاد

وزیر امور خارجه پمپئو: چهره واقعی حزب کمونیست چین فاش شده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی