Search
Asset 2

ترامپ: اشاره به ریاست جمهوری ۲۰۲۴، انتقاد از بایدن و درخواست اتحاد جمهوری‌‌‏خواهان

دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در کنفرانس سالانه اقدام سیاسی محافظه کاران  (Joe Raedle/Getty Images)
دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا در کنفرانس سالانه اقدام سیاسی محافظه کاران (Joe Raedle/Getty Images)

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اولین سخنرانی خود پس از ترک کاخ سفید اعلام کرد که تا پایان جنبش «اول آمریکا» که او آغاز کرده فاصله زیادی دارد. او با انتقاد از دولت بایدن، مسیر آینده حزب جمهوری‌‌‏خواه را به تصویر کشید و اشاره کرد که ممکن است برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد شود.

ترامپ با صحبت در مقابل جمعی پر‌‌‏شور در کنفرانس سالانه اقدام سیاسی محافظه کاران گفت که جو بایدن، رییس‌‌‏جمهور آمریکا «فاجعه آمیز‌‌‏ترین ماه اول کاری را نسبت به تمام رییس جمهوران در تاریخ معاصر داشته است.» او هشدار داد که بایدن مسیر سوسیالیستی رادیکالی را در پی گرفته که می‌‌‏تواند منجر به کمونیسم شود.

ترامپ گفت: «ما آمریکا را نجات خواهیم داد و قدرتمند خواهیم کرد و در مقابل حمله افراطی‌‌‏گری و سوسیالیسم می‌‌‏جنگیم و اینها مسلما منجر به کمونیسم می‌‌‏شوند …  همه می‌‌‏دانیم که دولت بایدن قرار است بد باشد؛ اما نمی‌‌‏دانستیم تا چه حد می‌‌‏توانند بد شوند و تا چه حد به سمت چپ افراطی می‌‌‏توانند بروند.»

ترامپ بخش قابل توجهی از سخنرانی خود را به انتقاد از اقدامات اولیه بایدن در خصوص مهاجرت پرداخت. او گفت که «بی‌‌‏اثر کردن اقدامات او در خصوص مهاجرت توسط بایدن منجر به هجوم مهاجران غیرقانونی و به خصوص بچه‌‌‏ها به این کشور شده است.»

ترامپ گفت: «سیاست‌‌‏های مهاجرتی رادیکال بایدن نه تنها غیر قانونی است، بلکه غیراخلاقی و همچنین خیانت به ارزش‌‌‏های اساسی کشورمان است.»

او خاطر نشان کرد که سیاست‌‌‏های مهاجرتی بایدن کافی است که دموکرات‌‌‏ها کاخ سفید را در سال ۲۰۲۴ از دست بدهند. «از کجا معلوم، ممکن است حتی تصمیم بگیرم برای سومین بار شکستشان بدهم.»

ترامپ همچنین از بایدن برای پیوستن مجدد به سازمان بهداشت جهانی و کنسل کردن پروژه خط لوله کی‌‌‏استون و ورود مجدد به توافق اقلیمی پاریس انتقاد کرد.

ترامپ به شکاف ایجاد شده در حزب جمهوری‌‌‏خواه اشاره کرد که رای تعدادی اندکی از جمهوری‌‌‏خواهان به استیضاح او، آن را عمیق‌‌‏تر کرد. ترامپ از تک تک جمهوری‌‌‏خواهانی که علیه او رای داده بودند نام برد و گفت که حزب جمهوری خواه متحد است و تنها اختلاف میان تعداد انگشت شماری از مزدوران سیاسی در واشینگتن دی‌‌‏سی و تمام افراد دیگر سراسر کشور است.»

رییس جمهور اسبق آمریکا تاکید کرد که علاقه‌‌‏ای به تاسیس حزب سیاسی سومی ندارد و گفت که «ما حزب جمهوری‌‌‏خواه داریم.»

هیچ سخنرانی در طی مراسم کنفرانس سالانه اقدام سیاسی محافظه کاران از عملکرد رییس جمهور سابق آمریکا انتقادی نکرد و حضار اغلب با آمدن نام ترامپ در سخنرانی‌‌‏ها شروع به تشویق می‌‌‏کردند.

نظر سنجی انجام شده طی این کنفرانس نشان داد که ۹۵ درصد از شرکت کنندگان خواستار ادامه سیاست های ترامپ هستند و ۹۷ درصد عملکرد او در مقام ریاست جمهوری را تایید کردند.

ترامپ همچنین در مورد چین گفت: «معتقدیم که باید در مقابل چین بایستیم، سپردن کار‌‌‏ها به ارائه کنندگان خارجی را خاتمه دهیم و کارخانجات و تولید کنندگان را برگردانیم و اطمینان حاصل کنیم که آمریکا و نه چین به آینده مسلط خواهد بود.»

مطالب دیگر:

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۴: فرهنگ عامه، زیاده‌روی منحط

قانون دولت بایدن در رابطه با تراجنسیتی‌ها می‌تواند منجر به نابودی ورزش بانوان شود

ویدئو: تاریخ خونین حزب کمونیست چین

هولوکاست جدید: نسل‌کشی اویغورها و پیروان فالون گونگ در چین

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی