logo_eet

ترامپ : با هوآوی وارد تجارت نخواهم شد

هوآوی
(Lluis Gene:AFP:Getty Images)
هوآوی
(Lluis Gene:AFP:Getty Images)

دونالد ترامپ روز ۱۸ آگوست گفت که نمی‌خواهد ایالات متحده با شرکت چینی هوآوی تجارت کند، حتی اگر دولت آمریکا اقدام به تمدید برخی معافیت‌ها در خصوص این شرکت کند.

به گزارش رویترز، این در حالی است که پیش از این برخی منابع آگاه اعلام کرده بودند وزارت بازرگانی آمریکا قرار است معافیت شرکت « هوآوی تکنالجیز » چین را به عنوان « مجوز عمومی موقت » به مدت ۹۰ روز تمدید کند.

بر این اساس، هوآوی اجازه پیدا می‌کند تا تجهیزات مورد نیاز خود را از شرکت‌های آمریکایی خریداری کند، و بدین ترتیب به ارائه خدمات به مشتریان کنونی ادامه دهد.

روز یکشنبه، ترامپ در نیوجرسی به خبرنگاران گفت که به دلایل امنیت ملی نمی‌خواهد با هوآوی همکاری کند.

ترامپ گفت « در این لحظه خیلی بیشتر از قبل به نظر می‌رسد که ما قصد انجام تجارت با آنها را نداریم. من به هیچ وجه نمی‌خواهم تجارت کنم، زیرا این یک تهدید برای امنیت ملی است و من واقعاً معتقدم که رسانه‌ها آن را کمی متفاوت پوشش داده‌اند. »

او گفت بخش های کوچکی از فعالیت هواوی وجود دارد که می‌توانند از ممنوعیت گسترده‌تر معاف شوند ، اما این امر « بسیار پیچیده » خواهد بود.

او نگفت که آیا دولت وی « مجوز عمومی موقت » برای هوآوی را تمدید خواهد کرد یا خیر.

لری کودلو ، مدیر شورای اقتصادی ملی ، در سخنرانی خود در اوایل روز یکشنبه گفت که بخش بازرگانی روند صدور مجوز هواوی را برای سه ماه به عنوان یک « حسن نیت » در میان مذاکرات گسترده‌تر تجارت با چین تمدید می کند.

کودلو به رسانه‌ها گفت: ما یک مهلت سه ماهه به شرکت‌های خودمان می‌دهیم.

مطالب دیگر:

می‌خواهید گوشی چینی هوآوی بخرید؟ دست نگه دارید !

یک فعال اجتماعی می‌گوید که چگونه پورنوگرافی جوامع را نابود می‌کند

معماری چین باستان، مینیاتوری از آسمان و بهشت

اخبار مرتبط