logo_eet

ترامپ در مراسم «صبحانه دعای ملی»، از حق زندگی انسان و آزادی عقیده دفاع کرد

(Chris Kleponis - Pool/Getty Images)
(Chris Kleponis - Pool/Getty Images)
(Chris Kleponis – Pool/Getty Images)

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در طی مراسم صبحانه دفاع ملی که روز پنج شنبه در واشنگتن برگزار شد، متعهد گردید که از آزادی مذهب و عقیده دفاع کند. این دومین بار طی هفته گذشته بود که او از اهمیت و تقدس زندگی انسان شامل جنین متولد نشده، دفاع کرد.

وی در شصت و هفتمین مراسم سالانه «صبحانه دعای ملی» در صحبت با رهبران مذهبی گفت که از مراکز پذیرش سرپرستی فرزند مبتنی بر ایمان حفاظت خواهد کرد و بر موضع خود در دفاع از حق زندگی تاکید کرد.

ترامپ گفت: «به عنوان بخشی از تعهدمان به ساخت جامعه‌‏ای مهربان باید فرهنگی بسازیم که کرامت و تقدس معصومانه زندگی انسان را گرامی بدارد … تمام کودکان چه در داخل یا خارج از شکم مادر، در تصویر مقدس خداوند خلق شده‌‏اند. هر زندگی مقدس است و هر روحی، هدیه‌‏ای مقدس از آسمان است.»

ترامپ در این مراسم که در هتل هیلتون واشنگتن برگزار شد گفت که معتقدانی را که این کشور را متعالی و پایدار می‌‏سازند، گرامی می‌‏دارد و افزود که دولت او همیشه بر علیه «آزار و اذیت مذهبی در سراسر دنیا شامل اقلیت‌‏های مذهبی» صحبت می‌‏کنند.

وی چند روز گذشته نیز در سخنرانی سالانه خود در کنگره قول داد که در میان فشار‌‏ از سوی دموکرات‌‏ها برای راحت‌‏تر کردن سقط جنین، از سیاست‌‏های مقابله با سقط جنین حمایت کند. او همچنین چندین لایحه اخیر در برخی ایالات آمریکا را که امکان سقط جنین تا پایان بارداری را فراهم می‌‏کند، محکوم کرد.

مطالب دیگر:

تفاوت تکان‌دهنده پزشکان چین باستان و چین مدرن، از نظر اخلاق پزشکی

یک فرمانده نظامی ارشد ونزوئلا به مخالفان پیوست

توسعه غیرانسانی پزشکی در چین، ایجاد عمدی اختلال ژنتیکی

اخبار مرتبط