Search
Asset 2

ترامپ دستور داد دارایی‌های ونزوئلا در آمریکا مسدود شود

(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در یک فرمان اجرایی جدید، حکم توقیف اموال و دارایی‌های دولت ونزوئلا را در ایالات متحده صادر کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، براساس این فرمان جدید، علاوه بر مسدود شدن دارایی‌های ونزوئلا، هرگونه معامله با این نهادها، ممنوع شده است.

براساس فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری و خورخه آریزا وزیر امور خارجه ونزوئلا و همچنین برخی دستیاران مادورو تحریم شده‌اند.

همچنین بیش از ۱۰۰ مقام رسمی و دولتی ونزوئلا دارایی هایشان در آمریکایی مسدود شده و از انجام معاملات با آمریکایی ها منع شده‌‌‏اند. به عنوان بخشی از دستورالعمل اجرایی، آمریکایی‌‌‏ها یا شرکت‌‌‏های آمریکایی که با چنین افرادی تجارت کنند با مجازات روبرو هستند. همچنین حامیان مادورو نیز از ورود به آمریکا منع خواهند شد.

خوان گوایدو، رئیس پارلمان ونزوئلا، زمستان سال گذشته ضمن اعلام غیرقانونی بودن انتخابات برگزار شده در این کشور، براساس یک ماده قانون اساسی این کشور، خود را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد.

در فرمان اجرایی امضا شده توسط ترامپ همچنین به  « ادامه غصب قدرت » مادورو پس از انتخاب گوایدو و نقض حقوق بشر توسط نیروهای امنیتی وفادار به وی اشاره شده است.

ایالات متحده و بیش از ۵۰ کشور جهان، از جمله اتحادیه اروپا و برخی کشورهای آمریکای لاتین، ریاست جمهوری موقت گوایدو را به رسمیت شناخته‌اند.

پیشتر کمیساریای عالی حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، دولت ونزوئلا را متهم کرد که مخالفان خود را به طور «مخفیانه» به قتل می‌رساند یا آن‌ها را در زندان با ابزاری چون «شوک الکتریکی، القای حس خفگی و تهدید به خشونت‌های جنسی» شکنجه می‌کند.

براساس گزارش کمیساریای عالی حقوق‌بشر طی یک سال گذشته حدود ۶۵۰۰ نفر از مخالفان دولت نیکلاس مادورو «ناپدید» شده‌اند.

خوان گوایدو در این خصوص گفت « هر فرد، شرکت، موسسه یا مردمی که سعی در تجارت با رژیم فعلی ونزوئلا داشته باشند، توسط نظام عدالت بینالمللی به عنوان همکار یک دیکتاتور در جهت حفظ آن شناخته خواهند شد. آنها تحت تحریم‌‌‏ها قرار می‌‌‏گیرند و به عنوان شریک جرم شناخته می‌‌‏شوند. »

مادورو، که از سال ۲۰۱۳ مقام ریاست جمهوری ونزوئلا را در دست دارد، گفته می‌شود از راه‌های غیر قانونی در دور دوم ریاست جمهوری ابقا شده است. با این حال از حمایت نیروهای مسلح این کشور برخوردار است.

رئیس جمهور آمریکا پیش تر از این، در نطق خود در میان هزاران ونزوئلایی ساکن آمریکا، با ذکر این نکته که کمونیسم و سوسیالیسم کشور بزرگ ونزوئلا را نابود کرده است، گفت « سوسیالیسم وعده رفاه می‌دهد، اما بساط فقر را می‌گستراند. وحدت را وعده می‌دهد، اما نفرت و تفرقه را عرضه می‌کند. وعده آینده بهتر می‌دهد، اما همیشه به تاریک‌ترین بخش‌های تاریخ باز می‌گردد. این ایدئولوژی همیشه به استبداد می‌رسد. »

مطالب دیگر:

قربانیان تیراندازی تگزاس، مادری که برای حفظ جان کودک خود کشته شد

سوسیالیسم فقر می‌آورد، نه ثروت !

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه : عهد و پیمان به وجدان انسانی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی