logo_eet

ترامپ: فرماندار فلوریدا می‌تواند نامزد احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ باشد

ران دسانتیس فرماندار فلوریدا، در کنار ترامپ در دسامبر ۲۰۱۸ (Mark Wilson/Getty Images)
ران دسانتیس فرماندار فلوریدا، در کنار ترامپ در دسامبر ۲۰۱۸ (Mark Wilson/Getty Images)

رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ گفت، که در صورت نامزد نشدن در انتخابات ۲۰۲۴، «ران دسانتیس» فرماندار فلوریدا، می‌تواند گزینه جدی جمهوری‌خواهان باشد.

رئیس‌‌‌‌‏جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه در گفتگو با فاکس بیزینس، ضمن تأیید ران دسانتیس، گفت که او به عنوان فرماندار کار بزرگی انجام داده است و مورد توجه قرار خواهد گرفت.

فرماندار فلوریدا به دلیل اقدامش در برداشتن همه محدودیت‌های مربوط به پاندمی کووید-۱۹، در ماه سپتامبر در فلوریدا، این ایالت را به یکی از بازترین ایالت‌ها تبدیل کرد و مورد ستایش جمهوری خواهان زیادی قرار گرفت.

ترامپ در مصاحبه گفت: «من دو بار کاندید شدم و بار دوم ۱۲ میلیون رای بیشتر از بار اول کسب کردم.» با این وجود ترامپ پیش‌بینی قطعی در مورد نامزد شدن مجددش نکرد.

همچنین ترامپ، جمهوری خواهان را به «داشتن شجاعت» و «ادامه نبرد» علیه برنامه دموکرات‌ها تشویق کرد.

ترامپ گفت که دموکرات‌ها کشور ما را نابود می‌کنند. این امر پس از اولین سخنرانی جو بایدن، رئیس‌‌‌‌‏جمهور آمریکا، در کنگره در شب چهارشنبه ۲۸ آوریل رخ داد، جایی که وی چشم انداز سرمایه گذاری بیشتر دولت را که قرار است از طریق ثروتمندان تأمین شود، به نمایش گذاشت. وی خواستار افزایش مالیات برای شرکت‌ها و آمریکایی‌های پردرآمد برای پرداخت ۱.۸ تریلیون دلار برنامه «خانواده‌های آمریکایی» شد.

بایدن گفت که وقت آن رسیده است که شرکت‌های آمریکایی و یک درصدِ ثروتمند آمریکایی سهم  خود را پرداخت کنند.

بایدن استدلال کرد که پیشنهادات وی برای خانواده‌ها و زیرساخت‌ها، که مجموعاً حدود ۴ تریلیون دلار است، نشان دهنده سرمایه‌گذاری برای آینده آمریکا است.

با این حال، برخی از جمهوری خواهان گفته‌اند که این پیشنهادات بخشی از یک برنامه سوسیالیستی است که برای افزایش کنترل دولت بر زندگی آمریکایی‌ها طراحی شده است.

کوین مک کارتی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان در واکنش به این پیشنهادات در توییتر خود نوشت «رئیس جمهور دستور کار چپ رادیکال را برای کنترل هر جنبه زندگی شما اتخاذ کرده است … وقتی ما را در مسیر سوسیالیسم سوق می‌دهد، ما بیکار نخواهیم نشست.»

مطالب دیگر:

پمپئو: بایدن در مراسم سخنرانی ۱۰۰ روز اول ریاست جمهوری‌اش، برنامه‌ای سوسیالیستی و رادیکال را ترسیم کرد

تحول رادیکال آمریکا در ۱۰۰ روز اول بایدن (بخش ۱)

تحول رادیکال آمریکا در ۱۰۰ روز اول بایدن (بخش ۲)

اخبار مرتبط