logo_eet

ترامپ: نمایندگان زن کنگره می‌‌‏توانند بروند یا بمانند، اما یک شرط دارد

(Chip Somodevilla/Getty Images)
(Chip Somodevilla/Getty Images)
(Chip Somodevilla/Getty Images)

دونالد ترامپ همچنان در دفاع از گفته‌‌‏هایش در جلسه کابینه روز ۱۶ جولای، اعلام کرد که نمایندگان زن کنگره که مورد خطاب وی بودند باید عاشق کشورشان باشند. او در جلسه عمومی اظهار کرده بود که این زنان می‌‌‏تواند «هر جایی که می‌‌‏خواهند بروند» یا اینکه «بمانند».

هنگامی که خبرنگاری از وی پرسید که این نمایندگان کجا باید بروند، پاسخ داد: «تصمیم با خودشان است. هر جا که می‌‌‏خواهند بروند یا می‌‌‏توانند بمانند. اما باید کشورمان را دوست داشته باشند. نباید از آن متنفر باشند. ویدئو‌‌‏هایی با خودم دارم. شرم‌‌‏آور‌‌‏ترین و ترسناک‌‌‏ترین حرف‌‌‏ها را درباره ما و دیگر کشور‌‌‏ها زده‌‌‏اند. … تصمیم با خودشان است. می‌‌‏توانند هر کاری که می‌‌‏خواهند انجام دهند. می‌‌‏توانند بروند یا بمانند؛ اما باید کشورمان را دوست بدارند و باید به نفع کشورمان کار کنند.»

رییس‌‌‏جمهور آمریکا این نظرات در میان تنشی داغ میان وی و چهار نماینده چپ افراطی حزب دموکرات، الکساندریا اوکاسیو کورتز، ایلهان عمر، آیانا پرسلی و رشیدا طالب، بیان کرد.

ترامپ بدون اشاره مستقیم به نام این نمایندگان در یک سری توییت پشت هم گفت که به کشورشان باز‌‌‏گردند و قبل از بازگشت به آمریکا به حل مشکلات آنجا که مکان‌‌‏هایی کاملا مخروب و آلوده به فساد هستند» کمک کنند، تا ما هم یاد بگیریم.

به غیر از خانم عمر، سه نماینده زن دیگر متولد آمریکا هستند.

بسیاری از مخالفان آقای ترامپ این سخنان را نژاد‌‌‏پرستانه نامیدند؛ اما وی در طی دو جلسه کابینه هیچ نشانه‌‌‏ای از عقب نشینی از توییت‌‌‏های خود، نشان نداد و گفت که «به عقیده من آنها از کشورمان متنفر هستند و این چیز خوب و قابل قبولی نیست.»

وی همچنین با رد اتهامات نژاد‌‌‏پرستانه اعلام کرد که «در بدنم هیچ استخوان نژاد‌‌‏پرستانه‌‌‏ای ندارم.»

این در حالی است که اعضای گروه‌‌‏های سیاه پوست حامی دونالد ترامپ از جمله «بلگزیت» که مشوق خروج سیاه پوستان از حزب دموکرات آمریکا و پیوستن به جمهوری خواهان هستند بیشتر می‌‌‏شود.

بلگزیت معتقد است که طی چند دهه گذشته دموکرات‌‌‏ها با حمایت ظاهری و دروغین خود از جامعه سیاه‌‌‏پوستان آمریکا، در این جامعه نفوذ کرده و با نژاد‌‌‏پرست نشان دادن جمهوری خواهان به طور برنامه‌‏ریزی شده‌‏ای، حمایت این جامعه را به دست آورده‌‌‏اند.

مطالب دیگر:

در اوج سردی روابط چین و کانادا، چین یک کانادایی دیگر را دستگیر کرد

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما : فصل ۷ : نابودی خانواده (قسمت دوم)

صدها هزار نفر می‌خواهند موجودات فضایی را در « منطقه ۵۱ » آمریکا ببینند

اخبار مرتبط