logo_eet

ترامپ پس از ناآرامی‌ها در پایتخت ایالات متحده خواستار «التیام و آشتی» شد

trump-min

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به دنبال ناآرامی‌های داخلی در پایتخت ایالات متحده، این کشور را به التیام و ایمان فراخواند.

او به آمریکایی ها یادآوری کرد که ایالات متحده «باید همیشه کشور قانون و نظم باشد.»

ترامپ در یک پیام کوتاه تصویری منتشر شده در عصر پنجشنبه به آمریکایی‌ها گفت که در حال حاضر، تمرکز خود را بر روی اطمینان از «انتقال هموار، منظم و یکپارچه قدرت» به یک دولت جدید معطوف کرده است.

ساعاتی قبل، کنگره آرای انتخاباتی جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق را در یک جلسه مشترک از روی احساسات تایید کرد. این در حالی بود که گروهی از معترضین با پرچم های آمریکا و ترامپ در ساختمان کنگره هجوم آوردند. پلیس دی سی گفت، این ضرب و شتم حداقل چهار کشته برجای گذاشته است و ده‌ها افسر پلیس زخمی شدند.

ترامپ گفت: «اکنون زمان التیام و آشتی است.» «سال۲۰۲۰ برای مردم ما یک زمان چالش‌برانگیز بوده است، یک بیماری‌همه‌گیر وحشتناک زندگی شهروندان ما را زیر و رو کرده، میلیون‌ها نفر را در خانه‌های‌شان منزوی کرده، به اقتصاد ما آسیب زده و جان تعداد بی‌شماری را گرفته است.»

«شکست این پاندمی و بازسازی بزرگترین اقتصاد روی زمین نیاز به همکاری همه ما دارد.»

«این نیاز به تأکید مجدد بر ارزشهای مدنی وطن پرستی، ایمان، خیرخواهی، جامعه و خانواده دارد. ما باید پیوندهای مقدس عشق و وفاداری را که ما را به عنوان یک خانواده ملی به هم پیوند می‌دهد احیا کنیم.»

رئیس جمهور همچنین اعمال خشونت آمیز را که در جریان اعتراضات منجر به اخلال در جلسه مشترک کنگره برای شمارش آرای کالج انتخاباتی صورت گرفت، محکوم کرد.

ترامپ گفت: «من مانند همه آمریکایی‌ها از خشونت و قانون‌گریزی خشمگین هستم.» «من بلافاصله گارد ملی و نیروی انتظامی فدرال را برای امنیت ساختمان و اخراج متجاوزان مستقر کردم.» «آمریکا همیشه ملت قانون و نظم است.»

ترامپ در انتها گفت: «برای شهروندان کشورمان که به‌عنوان رئیس‌جمهور شما خدمت کردم، این افتخار زندگی من بوده است. و شما طرفداران شگفت‌انگیز من، می‌دانم که ناامید شده‌اید، اما همچنان می‌خواهم بدانید که سفر باورنکردنی ما تازه آغاز شده است.»

مطالب دیگر:

نانسی پلوسی: پیشنهاد می‌کنم اگر پنس و کابینه‌، ترامپ را برکنار نمی‌کند، کنگره اقدام به استیضاح ترامپ کند

هیات تحریریه اپک تایمز: زمانی برای انتخاب: آزمایشی برای وجدان ما!

سناتور لانکفورد: به میلیون‌ها آمریکایی گفتند «بنشینند و ساکت باشید»

اخبار مرتبط