logo_eet

هشت موفقیت دولت ترامپ

ترامپ با شروع سال نو، مهم است که بدانیم کجا هستیم و چه کارهایی باید انجام شود. با ایدئولوژی کمونیستی که جامعه غربی را فرا گرفته است، آمریکا
(Tasos Katopodis/Getty Images)

دیدگاه

با شروع سال نو، مهم است که بدانیم کجا هستیم و چه کارهایی باید انجام شود. با ایدئولوژی کمونیستی که جامعه غربی را فرا گرفته است، حتی آمریکا چراغ راه جهان آزاد، در آستانه از دست دادن دموکراسی، سیستم حقوقی، حق دانستن و حق داشتن یک انتخابات عادلانه است.

این مقاله خلاصه‌ای از هشت موفقیت مهم دولت ترامپ در چهار سال گذشته را ارائه می‌دهد. با توجه به پوشش تحریف‌شده رسانه‌ها دربارۀ ترامپ در این چند سال، این فهرست به مردم کمک خواهد کرد تا بفهمند او برای آمریکا چه کار کرده است.

از این گذشته، وقتی نتوانیم حقوق قانونی رئیس‌جمهور ایالات متحده را تضمین یا از بدنامی او جلوگیری کنیم، ممکن است حقوق خودمان نیز دیر یا زود به خطر بیفتد. بدون آزادی و دموکراسی، آمریکا دیگر آمریکا نخواهد بود. بدون دژ مستحکم آمریکا، جامعۀ جهانی به راحتی می‌تواند به‌دست سوسیالیسم و کمونیسم بیفتد.

توجه: در این مقاله فقط دربارۀ آنچه توسط دولت فعلی بدست آمده بحث می‌شود. این به هیچ وجه به این معنی نیست که دولت فعلی یا رئیس جمهور هیچ نقصی ندارد.

۱- کاهش مالیات، تقویت اقتصادی و نرخ بیکاری پایین

در سال ۲۰۱۷، دولت ترامپ نرخ مالیات شرکت‌ها را از ۳۵درصد به ۲۱درصد کاهش داد و کاهش مالیات بر درآمد شخصی را نیز اعمال کرد. بعلاوه اختیارات فردی تحت قانون درمان مقرون به صرفه همچنین به‌عنوان طرح درمان اوباما نیز شناخته می‌شود) در سال ۲۰۱۹ همراه با صدها قانون دیگر لغو شد که به‌طور قابل توجهی به سود مشاغل و خانواده‌ها بود. با انگیزه‌هایی برای بازگشت تولید خارج از کشور به داخل کشور، در طی دو تا سه سال حدود ۷میلیون شغل اضافه شد که بیکاری را تا قبل از پاندمی ویروس کرونا، به پایین‌ترین میزان ۵۰ سال اخیر، یعنی ۳٫۵درصد کاهش داد.

تولید ناخالص داخلی ایالات متحده (GDP) نیز در سال ۲۰۱۸ به ۳درصد افزایش یافته است که مقام دوم بالاترین سطح در ۱۰ سال گذشته است. تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۱۹ به ۲۱٫۴۳ تریلیون دلار رسید. علاوه بر این، اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ تا ۳۳٫۱ درصد رشد کرد. با تلاش برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی و دستورالعمل اجرایی در سال ۲۰۱۷ برای «خرید آمریکایی و استخدام آمریکایی» امنیت مرزها افزایش یافته و از حقوق کارگری، از جمله برای آفریقایی‌آمریکایی‌ها، محافظت شد.

متأسفانه، این دستاوردها به‌ندرت توسط رسانه‌های چپ گزارش و اغلب با استناد به آماری از دوران پاندمی به ترامپ حمله می‌کردند.

۲-رد جهانی‌سازی (گلوبالیسم)

ترامپ پس از رئیس‌جمهور شدن، ظرف یک هفته ایالات متحده را از پیمان مشارکت ترنس پسفیک(TPP)  خارج کرد. سپس توافق‌نامه ایالات متحده‌مکزیک‌‌کانادا (USMCA)  را جایگزین توافق‌نامۀ تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) کرد.

علاوه بر این، ایالات متحده از توافق‌نامه ناعادلانه آب و هوای پاریس خارج شد که به‌عنوان مثال، به چین اجازه می‌دهد تا ۱۳ سال در صورت تمایل میزان انتشار (گازهای گلخانه‌ای) خود را افزایش دهد اما آمریکا نمی‌تواند. خروج از پیمان نیروهای هسته‌ای میان برد(INF)  به‌طور مؤثری تهدید هسته‌ای چین کمونیست را مهار کرد. علاوه بر این، ایالات متحده بودجه سازمان بهداشت جهانی را متوقف کرد و بعداً از آن خارج شد و از آسیب‌ به منافع ایالات متحده توسط نیروهای طرفدار کمونیست در سازمان ملل جلوگیری کرد.

رسانه‌های چپ اغلب این طرح‌ها را مورد انتقاد قرار می‌دهند بدون اینکه ذکر کنند که جهانی‌سازی مورد حمایت چنین سازمان‌هایی، توسط ایدئولوژی کمونیستی هدایت می‌شود.

۳-صلح در خاورمیانه

چند ماه پس از اینکه باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا شد، جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. اما، او در دوران مسئولیتش هشت جنگ را آغاز کرد. در مقابل، ترامپ طی چهار سال هیچ جنگی را آغاز نکرده است و از این رو تنها رئیس‌جمهور آمریکا در ۴۰ سال گذشته است که جنگ خاورمیانه را آغاز یا تشدید نکرده است.

برای مقابله با تروریسم، با هدایت عملیات نظامی منجر به کشته شدن ابوبکر البغدادی، رهبر دولت اسلامی عراق و شام (داعش) شد.

علاوه بر این، ترامپ بحران هسته‌ای ایجاد‌شده توسط رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون را حل کرد. کاهش نیروها در افغانستان و آلمان نیز موفقیت بزرگی بود. براساس بیانیه کاخ سفید در اواخر ماه اکتبر، دولت ترامپ با اقدامات دیپلماتیک و اقتصادی بیش از ۵۵ گروگان را نجات داده بود. سرانجام، نظامی ارشد مایکل فلین مورد بخشش قرار گرفت و یک فصل تاریک از بی‌عدالتی بسته شد.

باز هم، این دستاوردها به‌ندرت توسط برخی از رسانه‌های چپ گزارش شده یا برای حمله به ترامپ استفاده شده است.

۴-تقویت قدرت نظامی و دفاعی

ارتش قدرتمند ایالات متحده، عامل اصلی ثبات در جهان آزاد است. پس از تصویب قانون مجوز دفاع ملی برای سال مالی ۲۰۱۸ در کنگره، به‌عنوان قانون امضاء شد و بودجه دفاعی را به حدود ۷۰۰میلیارد دلار افزایش داد.

قانون مجوز دفاع ملی برای سال مالی۲۰۲۰ هزینه حدود ۷۴۰میلیارد دلار را مجاز دانسته است. همچنین در دسامبر۲۰۱۹ نیروی فضایی ایالات متحده را به‌عنوان یک شاخه نظامی مستقل تأسیس کرد. با شعار «سمپر سوپرا» (همیشه برتر)، قدرت نظامی آمریکا را بسیار ارتقا می‌دهد.

۵-مقابله با حزب کمونیست چین با تجارت و تحریم‌ها

ایدئولوژی کمونیستی ده‌ها سال است که به غرب نفوذ کرده و این نفوذ از زمان آغاز روابط دیپلماتیک چین با آمریکا در سال ۱۹۷۹ شدت گرفت. حزب کمونیست چین در اوت ۲۰۱۸ با هدف «گفتن روایت‌های خوب درباره چین و  به‌خوبی صحبت کردن دربارۀ آنها»، حتی کارایی قدرت تبلیغات جهانی رژیم را بیشتر کرده است.

از طرف دیگر، ترامپ پیش از این در کتابش با عنوان آمریکایی که لیاقت آن را داریم، حزب کمونیست چین را به‌عنوان تهدیدی بزرگ پیش‌بینی کرده است. وی پس از ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۷، برای حل مسائل با چین از جمله سرقت مالکیت معنوی، کسری تجارت، نفوذ کمونیست‌ها، جنگ سایبری و باتلاق در واشنگتن مجموعه اقداماتی را انجام داد.

به‌طور خاص ترامپ به سیاست مماشات آمریکا در قبال حزب کمونیست چین که چهار دهه به‌طول انجامیده بود پایان داد و در سال ۲۰۱۸ جنگ تجاری با چین را آغاز کرد. او همچنین تحریم‌هایی را علیه هواوی و زد‌تی‌ایی اعمال کرد (هر دو شرکت مربوط به ارتش چین و تهدیدهای امنیت ملی هستند)، کنسولگری چین در هوستون را به‌دلیل دخالت شدید در فعالیت‌های جاسوسی بست‌، مقامات چینی را به دلیل تضعیف دموکراسی در هنگ کنگ تحریم کرد و توانایی مقامات حزب کمونیست چین را برای ورود به ایالات متحده و استفاده از آن به‌عنوان پناهگاهی امن محدود کرد. ذکر این نکته مهم است که دولت ترامپ حزب کمونیست چین را از مردم چین متمایز کرده و بیشتر این اقدامات حزب کمونیست چین را هدف قرار داده است.

۶- مسئول دانستن حزب کمونیست چین در برابر اطلاعات نادرست درخصوص پاندمی

رسانه‌های چپ از پاندمی ویروس کرونا برای حمله به ترامپ استفاده کرده‌اند و در عین حال مسئولیت حزب کمونیست چین را در این فاجعه جهانی کمرنگ جلوه می‌دهند. در واقع، چند روز پس از اعلام انتقال ویروس کرونا از انسان به انسان از سوی چین، دولت ترامپ اقداماتی را برای محدود کردن پروازها از چین و کمک به بازگشت آمریکایی‌ها به سلامت به ایالات متحده انجام داد. ترامپ همچنین بارها از عدم موفقیت سازمان بهداشت جهانی و مدیرکل تدروس آدهانوم درخصوص هشدار دادن به جهانیان دربارۀ شیوع به‌دلیل روابط نزدیک آنها با حزب کمونیست چین انتقاد کرد.

علاوه بر تلاش برای سرعت بخشیدن به تولید واکسن، ترامپ در موارد مختلف دربارۀ چگونگی پنهانکاری حزب کمونیست چین، فریب مردم در داخل و خارج از چین و حتی مقصر دانستن سایر کشورها (از جمله ایالات متحده) در خصوص شیوع ویروس صحبت کرد. تلاش‌های دولت آمریکا باعث شد که سایر کشورها برای مهار حزب کمونیست چین به یک نیروی مشترک جهانی بپیوندند. از طرف دیگر، رسانه‌های چپ، دربارۀ تعداد موارد ابتلا در ایالات متحده اغراق و مسئولیت حزب کمونیست چین را در پاندمی کمرنگ کردند.

۷-بازگرداندن ایمان و ارزشهای سنتی

سوسیالیست‌ها در آمریکا از یک دولت بزرگ، مالیات زیاد و رفاه زیاد حمایت می‌کنند. همه اینها افراد را به سخت‌کوشی دلسرد می‌کند و بسیار شبیه ایدئولوژی کمونیستی در سرقت از الف برای پرداخت به ب است. وقتی سیاست‌های سوسیالیستی انگیزه‌ها را برای جستجوی فعالانه کار را کاهش و هزینه‌های دولت را افزایش داد، سوسیالیست‌ها ترامپ را مسئول این مشکلات دانستند.

ترامپ اعلام کرد: «در آمریکا، ما دولت را نمی‌پرستیم – ما خدا را می‌پرستیم.» وی از اصول بنیانگذاری آمریکا، ایمان و ارزش‌های اخلاقی همراه با سخت‌‌کوشی، ارزش‌های خانوادگی و حقوق بشر محافظت می‌کند. این طرح‌ها از مردم آمریکا محافظت کرده و ارزش‌های سنتی را بازیابی کرده است. اما آنها با دولت پنهان و کسانی که به نام منافع مردم بر منافع خود تمرکز می‌کنند، مخالفت می‌کنند. در نتیجه، وال استریت، شرکت‌های بزرگ فناوری و مقامات طرفدار سوسیالیسم ترامپ را هدف گرفته‌اند.

۸- مبارزه برای یک انتخابات عادلانه

انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده بسیار مهم است. ترامپ در یک راهپیمایی در جورجیا در ۵دسامبر۲۰۲۰ گفت: «خیلی ساده، شما تصمیم خواهید گرفت که آیا فرزندان‌تان در یک کشور سوسیالیستی بزرگ شوند یا در یک کشور آزاد بزرگ شوند.»

وی سه روز قبلتر در یک سخنرانی در کاخ سفید گفت: «اگر تقلب را ریشه یابی و حذف نکنیم…دیگر کشوری نداریم.»

در همین راستا، کاربر توئیتر کانه‌کوآ این توئیت را ارسال کرد: «بزرگترین تهدیدی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، حمله دشمن نامرئی به بدن ما نیست، بلکه یک کشور است که به کشور ما و ذهن ما حمله می‌کند.»

ترامپ در طی یک سخنرانی ویدیویی در ۲۲دسامبر، گفت: «به‌عنوان رئیس‌جمهور، یکی از جدی‌ترین وظایف من محافظت از یکپارچگی حق مقدس رأی شما است.» وی با روبرو شدن با شواهد قریب به اتفاق دربارۀ تقلب در انتخابات اظهار داشت: «هرگز نباید اجازه داده شود که هیچ کدام از این موارد در ایالات متحده آمریکا اتفاق بیفتد. این یک فاجعه مربوط به دموکراسی است. این برای جمهوری ما شرم‌آور است.»

او ادامه داد: «برای ماه‌ها و در واقع سال‌ها قبل از انتخابات، رسانه‌ها، غول‌های بزرگ فناوری و حزب دموکرات به‌طور آشکار در فریب مردم آمریکا همکاری کردند. اوایل سال جاری بدون هیچ تردیدی ثابت شد که خانواده جو بایدن میلیون‌ها دلار از حزب کمونیست چین دریافت کرده‌اند. نمی‌توانیم اجازه دهیم که یک انتخابات کاملاً تقلبی برگزار شود.»

آمریکا بر اساس ایمان و آزادی بنا گذاشته شد. این کشور به‌عنوان چراغ راه جهانی آزاد، نقشی اساسی در حفاظت از آزادی، از جمله آزادی مذهبی در جهان ایفا کرده است.حمایت از انتخاباتی عادلانه نه تنها برای کاندیداها مهم است بلکه گواهی بر وجدان ماست.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

وی‌چت و تیک‌تاک به حزب کمونیست چین در کنترل افکار مردم در خارج از چین کمک می‌کنند

بیش از ۴۰۰ افسر سابق اطلاعاتی به بررسی موارد مشکوک انتخاباتی می‌پردازند

گروهی شش نفره، صدها سناتور ایالتی را در مورد بی‌نظمی‌های انتخابات توجیه کردند

اخبار مرتبط