Search
Asset 2

ترس پاکستان از پکن، تحقیق درباره قاچاق صدها دختر پاکستانی به چین را متوقف کرد

(K.M. Chaudary/AP Photo)
(K.M. Chaudary/AP Photo)
(K.M. Chaudary/AP Photo)

پاکستان، تحقیقات خود درباره فروش بیش از ۶۰۰ دختر و زن پاکستانی، که به عنوان عروس به مردان چینی فروخته شده‌اند را از ترس آسیب به روابط خود با چین، متوقف کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید که شاهدان و بازپرسان با رشوه گرفتن از مقامات دولت پاکستان در این خصوص سکوت کرده‌اند و رسانه‌ها نیز تحت فشار قرار گرفته‌اند که در این خصوص سکوت کنند.

به گزارش این خبرگزاری فهرستی از نام ۶۲۹ دختر و زن پاکستانی دسترسی پیدا کرده که از سال گذشته به عنوان عروس به مردان چینی «فروخته» شده و از پاکستان به چین برده شده‌اند.

این گزارش اختصاصی می‌گوید لیست این افراد با نتایج تحقیقات دولت پاکستان دربارهٔ شبکه قاچاق زنان فقیر و آسیب‌پذیر از کشور همخوانی دارد.

این گزارش می‌گوید اگرچه مقامات پاکستان ابتدا تحقیقاتی برای برخورد با شبکه قاچاق زنان آغاز کردند، اما از تابستان سال جاری شدت تدابیر دولت پاکستان علیه این موضوع بخاطر ترس از به خطر افتادن روابط با دولت چین، فروکش کرده است.

اکتبر سال جاری یک دادگاه در فیصل‌آباد پاکستان، ۳۱ مرد چینی را متهم به قاچاق زنان پاکستانی به چین کرد، در حالی که چندین زن قربانی که در تحقیقات پلیس حاضر به دادن اطلاعات شده بودند، به‌خاطر ترس یا رشوه، در جلسه دادگاه سکوت کردند و تنها دو زن به عنوان شاهد، آن هم با این پیش‌شرط که نامی از آنها برده نشود، حاضر شدند دربارهٔ این شبکه در دادگاه گواهی دهند.

سلیم اقبال از فعالان حقوق بشر پاکستان می‌گوید مقامات کشور توجهی به موضوع قاچاق زنان به چین نشان نمی‌دهند.

چندین مقام پاکستانی نیز گفته‌اند دولت تحقیقات پیرامون این موضوع را متوقف کرده و به رسانه‌ها فشار وارد می‌کند که چیزی دربارهٔ قاچاق زنان به چین منتشر نکنند.

مطالب دیگر:

چین با هدف ریشه‌کنی هویت دینی مسلمانان، مساجدشان را هدف قرار داده است

انتشار اسناد آزار و اذیت مسلمانان توسط حزب کمونیست چین

چه مدت زمان لازم است تا به وزن مورد نظر خود برسید؟

چرا رژیم چین از شن یون می‌ترسد؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی