Asset 2

نخستین استراتژی امنیت ملی بایدن تنها بر روی تروریسم داخلی تمرکز دارد

تروریسم دولت استراتژی ۳۲ صفحه‌ای را در ادامه تلاش گسترده خود برای مبارزه با خشونت از جانب افراط‌گرایان داخلی منتشر كرد و رئیس‌جمهور متعهد
(Jim Watson/AFP via Getty Images)

دولت بایدن روز سه‌شنبه از یک استراتژی امنیت ملی رونمایی کرد که منحصراً بر تروریسم داخلی متمرکز است و سفیدپوستان نژادپرست و شبه‌نظامیان افراطی را یکی از «پایدارترین و کشنده‌ترین تهدیدها» علیه آمریکا در میان ایدئولوژی‌های تروریستی داخلی می‌نامد.

دولت استراتژی ۳۲ صفحه‌ای را در ادامه تلاش گسترده خود برای مبارزه با خشونت از جانب افراط‌گرایان داخلی منتشر کرد و رئیس‌جمهور متعهد شد که هم به خشونت و هم به عواملی که منجر به تروریسم داخلی می‌شوند، رسیدگی کند.

بایدن در مقدمه استراتژی بیان کرد: «نمی‌توانیم این تهدید را نادیده بگیریم یا فقط آرزو کنیم که از بین برود. جلوگیری از تروریسم داخلی و کاهش عواملی که به آن دامن می‌زنند، نیازمند پاسخی چندوجهی در سراسر دولت فدرال و فراتر از آن است.»

در حالی که حملات تروریستی داخلی قرن‌ها تهدیدی علیه ایالات‌متحده بوده‌اند، مقامات استراتژی ملی مقابله با تروریسم داخلی بیان داشتند که مشاهدات حاکی از تجدید حیات خشونت داخلی در سال‌های اخیر است؛ ازجمله موج حملات علیه یهودیان و کشتارجمعی سال ۲۰۱۹ در والمارت در ال پاسو، تگزاس.

تروریست‌های داخلی امروز انگیزه‌های مختلفی دارند، ازجمله تعصب نژادی یا قومی و احساسات ضد دولتی. آن‌ها ممکن است به تنهایی عمل کنند یا عضوی از گروهک‌های کوچک و ناشناخته باشند. برخی از آن‌ها عضو شبکه‌های بزرگ‌تری هستند.

مقامات اعلام کردند: «افراد و گروه‌های کوچک – چه‌ آن‌هایی که به‌طور رسمی شناخته شده‌اند یا ناشناخته‌اند – در تمامی ایدئولوژی‌های خشونت‌آمیز، توسط رویدادهای سیاسی و اجتماعی اخیر در ایالات‌متحده مجاب به حملات خشونت‌آمیز شده‌اند. از میان طیف وسیعی از ایدئولوژی‌های خشونت‌آمیز، افراط‌گرایان با انگیزه‌های نژادی یا قومی (اصولاً کسانی که معتقد به برتری سفیدپوستان‌اند) و افراط‌گرایان شبه‌نظامی به‌عنوان پایدارترین و کشنده‌ترین تهدیدها ارزیابی می‌شوند.»

این استراتژی شامل شکل‌گیری عملیاتی دولتی، اشتراک اطلاعات، آموزش؛ بررسی تعیین گروه‌های بیشتری به‌عنوان سازمان‌های تروریستی خارجی، که آمریکایی‌ها را از حمایت از این نهادها یا آموزش توسط آن‌ها منع می‌کند؛ و همچنین جلوگیری از عضوگیری آنلاین یا حقیقی این گروه‌ها

همچنین برنامه‌هایی برای افزایش روند غربالگری افراد خواهان پیوستن به ارتش و نیروهای پلیس یا هرگونه «موقعیت نیازمند اعتماد» در دولت فدرال، وجود دارد. علاوه بر این، مقامات در تلاش برای بررسی افرادی هستند که در چنین موقعیت‌هایی قرار دارند تا «کسانی را که از این موقعیت برای فعالیت‌های غیرقانونی، ازجمله فعالیت‌های مربوط به تروریسم داخلی، سوءاستفاده می‌کنند» ردیابی کنند.

اف‌بی‌آی نقش مهمی در مقابله با تروریسم داخلی خواهد داشت. انتظار می‌رود که اف.بی.آی در سال مالی ۲۰۲۲ بودجه بیشتری دریافت کند تا در این زمینه اقدامات بیشتری انجام دهد.

مطالب دیگر:

چین کمونیست باید به‌خاطر کووید۱۹ غرامت بپردازد

دیدگاه: بهترین کاری که آمریکایی‌ها می‌توانند برای بازپس‌گیری آمریکا انجام دهند

هشدار فعال حقوق بشر: پکن در تلاش برای پشت پازدن به سیستم حقوق بشر سازمان ملل است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی