Search
Asset 2

چشم‌پوشی دموکرات‌ها از خشونت‌های مرگبار «آنتیفا» و «زندگی سیاهان مهم است»

تروریسم دموکرات‌ها در راستای مبارزه با تروریسم داخلی، تمرکز خود را تنها بر گروه‌های راست‌گرا گذاشته و متوجه خشونت‌هایی که از سوی ایدئولوژی
گرگ استوب (جمهوریخواه- فلوریدا)

بنا به اظهارات گرگ استوب (جمهوریخواه- فلوریدا)، دموکرات‌ها در راستای مبارزه با تروریسم داخلی، تمرکز خود را تنها بر گروه‌های راست‌گرا گذاشته و متوجه خشونت‌هایی که از سوی ایدئولوژی‌هایی همچون «آنتیفا» و «زندگی سیاهان مهم است» صورت گرفته نیستند.

 او که هفدهمین نماینده ایالت فلوریدا در حوزه انتخاباتی این ایالت است، روز جمعه در «کنفرانس اقدامات سیاسی محافظه‌کاران» در گفتگو با «تفکر رهبران آمریکا» (CPAC) گفت: «نحوه تعریف دموکرات‌ها از تروریسم داخلی تفاوتی با نژادپرستی و راست افراطی ندارد. این نحوه تعریف، ارتباطی با «آنتیفا» یا «زندگی سیاهان مهم است» ندارد.

استوب در هفته جاری، در نشست دو حزب با محوریت تروریسم داخلی در آمریکا، ویدیویی با محتوای شورش‌های سازماندهی شده، آتش‌افروزی‌های عامدانه، غارت اموال و خشونت‌های مرگبار سراسر آمریکا در سال ۲۰۲۰ را به دیگران نمایش داد.

او گفت: «من تمامی دموکرات‌ها را شاهد می‌گیرم. پس از پخش آن ویدیو و تماشای اتفاقات و جنایات هولناکی که در طول تابستان در کشور اتفاق افتاد، از تک تک آنان درخواست کردم که «تروریسم داخلی» را معنا کنند. حتی یک نفر از آنان نپذیرفت که ضربه‌ای که جنبش‌های «آنتیفا» و «زندگی سیاهان مهم است» به این کشور و شهرهایش وارد کرده همان تروریسم داخلی است. او همچنین افزود: «دموکرات‌های حاضر در جلسه یا از پاسخ دادن طفره می‌رفتند یا آن را «نافرمانی مدنی» خواندند.»

 طبق لایحه قانونی میهن‌پرستی آمریکا که در سال ۲۰۰۱ تصویب شده، «تروریسم داخلی» به فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که «جان انسان‌ها را به خطر بیاندازد، ناقض قوانین جنایی آمریکا و ایالت‌هایش باشد و هدف از آن، ارعاب جامعه، دخالت در سیاست‌های دولت به‌وسیله تهدید، تاثیرگذاری بر عملکرد دولت به‌وسیله تخریب گسترده، ترور و آدم‌ربایی در سراسر حوزه قضایی آمریکا باشد.»

استوب گفت: «اگر شما تعریف مذکور را بخوانید و بدانید که جنبش‌های «آنتیفا» و «زندگی سیاهان مهم است» چه کارهایی انجام داده‌اند و چه اتفاقاتی بخاطر ویدیوی جورج فلوید در شهر مینیاپولیس افتاد، شما نیز آن را تروریسم داخلی قلمداد خواهید کرد.»

استوب گفت که خشونت‌‌های صورت گرفته از سوی جنبش‌های «آنتیفا» و «زندگی سیاهان مهم است» را همانند حمله به ساختمان کنگره در ششم ژانویه محکوم می‌کند. او گفت: «اینکه بگوییم اتفاقات ششم ژانویه تروریسم داخلی بوده اما خشونت «آنتیفا» و «زندگی سیاهان مهم است» تروریسم داخلی نیست، غلط و نابجاست. چنین رویکردی در قانون جایی ندارد.»

 او در رابطه با موضع دموکرات‌ها گفت: «به نظر من اگر بخواهیم به طور ناقص بر ایدئولوژی سیاسی تمرکز کنیم، آینده بسیار بسیار خطرناکی در کمین کشورمان است.» او همچنین گفت: «اگر شما در ششم ژانویه با ورود غیرقانونی به صحن مجلس که یک ساختمان فدرال است، قانون را نقض کرده‌ای و باعث خسارت به اموال دولتی شده‌ای باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیری. پورتلند، سیاتل، آنتیفا، «زندگی سیاهان مهم است» و اتفاقات شهر میناپولیس که در آن ساختمان‌های فدرال نابود شدند نیز باید به همین شکل تحت پیگرد قانون قرار بگیرند. اما مسئله اینجاست که دموکرات‌ها قصد ندارند پیگیر حامیان خشونت در چپ‌ افراطی شوند و تنها قصد پیگیری حامیان خشونت در میان محافظه‌کاران را دارند.

استوب در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه به این موضوع اشاره کرد که چهره‌های سرشناس حزب دموکرات «آنتیفا» را موضوعی «جعلی» و «خیالی» خواندند.

مطالب دیگر:

ایمیل‌های لو رفته باعث رسوایی سازمان ملل متحد شد

قاضی دستور داد که شهرستان ماریکوپا باید ۲.۱میلیون برگه رای از انتخابات نوامبر را به سنا تحویل دهد

کمک شرکت‌های بزرگ فناوری به چین برای سلطه جهانی بیشتر

تدکروز در سخنرانی خود گفت ترامپ «جایی نمی‌رود»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی