Asset 2

یک مقام روسی به درخواست سناتور آمریکایی برای ترور پوتین پاسخ داد

سلاح‌های هسته‌ای تهدیدی است که اخیرا از سوی پوتین و مقامات ارشد روسیه علیه اوکراین و متحدانش مکررا شنیده شده است کاخ سفید به مسکو هشدار جدی
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه (Andrey Gorshkov/Sputnik/AFP via Getty Images)

روسیه در ۴ مارس درخواست یک سناتور آمریکایی برای ترور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را غیرمسئولانه توصیف کرد.

آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در ایالات متحده گفت این اظهارات «غیر مسئولانه و خطرناک» است.

او گفت: «درجه روس هراسی و نفرت نسبت به روسیه در ایالات متحده آمریکا خارج از نمودار است.» آنتونوف در بیانیه‌ای که سفارت روسیه منتشر کرد، گفت: «باور نکردنی است که سناتور کشوری که ارزش‌های اخلاقی خود را به‌عنوان یک «ستاره راهنما» برای همه بشریت تبلیغ می‌کند، بتواند از تروریسم به عنوان راهی برای دستیابی به اهداف واشنگتن در عرصه بین‌المللی استفاده کند.»

او همچنین گفت که «برای سرنوشت ایالات متحده که چنین سیاستمداران غیرمسئول و غیرحرفه‌ای در راس آن قرار دارد ترسناک می شود» و خواستار توضیح رسمی و محکومیت قاطع اظهارات سناتور آمریکایی لیندزی گراهام (جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی) شد. .

گراهام، وکیل سابق نیروی هوایی، پنجشنبه در توییتر نوشت که آیا «بروتوس» در روسیه وجود دارد یا خیر، او به مارکوس بروتوس، سیاستمدار رومی اشاره کرد که ژولیوس سزار را در روم باستان ترور کرد.

گراهام افزود: «تنها راهی که این [جنگ] به پایان برسد این است که کسی در روسیه این مرد را بیرون کند. شما به کشور خود و جهان خدمت بزرگی خواهید کرد. تنها افرادی که می‌توانند این مشکل را حل کنند، مردم روسیه هستند. گفتنش آسان، انجامش سخت است. مگر اینکه بخواهید تا آخر عمر در تاریکی زندگی کنید، در فقر مطلق از بقیه دنیا منزوی شوید و در تاریکی زندگی کنید، باید مسئولیت آن را به عهده بگیرید»

گراهام همچنین در جریان حضور در فاکس نیوز اظهارات مشابهی را انجام داد و موضع خود را در صبح جمعه در برنامه «فاکس و دوستان» تکرار کرد.

گراهام گفت، اگر پوتین به جنایت جنگی متهم شود، جنگ نیز می‌تواند پایان یابد.

به دستور پوتین، روسیه در ۲۴ فوریه به اوکراین حمله کرد.

مقامات روسی مدعی شدند که این اقدام برای «غیر نظامی کردن» کشور همسایه ضروری است، ادعایی که به طور گسترده توسط مقامات کشورهای دیگر مورد تمسخر قرار گرفته است.

سناتور راب پورتمن از اوهایو در ماه مارس در مجلس سنا در واشنگتن گفت: «حمله روسیه به اوکراین یک تهاجم وحشیانه و بی‌دلیل به یک دموکراسی، یک متحد و یک ملت مستقل است. نباید اجازه داد که پابرجا بماند، زیرا این امر سابقه‌ای ایجاد می‌کند که نظم بین المللی را که صلح را در اروپا برای نزدیک به ۸۰ سال حفظ کرده است، از بین می‌برد.»

مطالب دیگر:

ژنرال اسپالدینگ: جنگ روسیه علیه اوکراین مستلزم «تایید ضمنی» چین بوده است

زلنسکی: اگر انفجاری در نیروگاه هسته‌ای اوکراین رخ دهد، پایان اروپاست

اوکراین و روسیه بر سر «راه‌های بشردوستانه» برای تخلیه غیرنظامیان توافق کردند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی