logo_eet

حزب جمهوری‌خواه تگزاس قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن اعلام کرد بایدن به‌طور قانونی انتخاب نشده است

تصویب «ما معتقدیم که تقلب قابل توجه در انتخابات در مناطق کلیدی کلان‌شهرها به‌طور قابل توجهی بر نتایج پنج ایالت کلیدی به نفع جوزف رابینت باید
(Chris Graythen/Getty Images; Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

جمهوری‌خواهان تگزاس قطعنامه‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن، جو بایدن، «به‌طور قانونی انتخاب نشده است» و تقلب «قابل توجه» در انتخابات در مناطق کلیدی کلان شهرها بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به نفع بایدن تأثیر گذاشته است.

تگزاس تریبون گزارش داد که قطعنامه‌ای در ۱۸ ژوئن، آخرین روز از کنوانسیون سه روزه جمهوری‌خواهان تگزاس که در هیوستون برگزار شد، تصویب شد که در آن ذکر شده است: «ما معتقدیم که انتخابات ۲۰۲۰ ناقض ماده ۱ و ۲ قانون اساسی ایالات متحده است، چراکه وزرای خارجه ایالات مختلف به‌طور غیرقانونی قوای مقننه ایالتی خود را در اجرای انتخابات خود به طرق مختلف دور زدند، از جمله با اجازه دادن به دریافت برگه‌های رأی پس از ۳ نوامبر ۲۰۲۰»

«ما معتقدیم که تقلب قابل توجه در انتخابات در مناطق کلیدی کلان‌شهرها به‌طور قابل توجهی بر نتایج پنج ایالت کلیدی به نفع جوزف رابینت بایدن جونیور تأثیر گذاشته است و او به‌طور مشروع توسط مردم ایالات متحده انتخاب نشده است.»

حزب جمهوری خواه این ایالت که بزرگترین حزب در کشور آمریکا است، این قطعنامه را پس از نمایش فیلم مستند «۲۰۰۰ قاچاق‌بر» در ۱۶ژوئن به کارگردانی دینش دسوزا، نویسنده و فیلمساز محافظه‌کار تصویب کرد.

این فیلم شامل کارهای تحقیقاتی مخفیانه دیوید لارا، یک شهروند محقق، و گری اسنایدر نامزد سنای ایالت آریزونا،  و همچنین تحقیقات انجام شده توسط سازمان صداقت انتخاباتی True the Vote در مورد عملیات قاچاق رای هماهنگ شده در طول انتخابات ۲۰۲۰ است.

حزب جمهوریخواه تگزاس این قطعنامه را در ۱۸ ژوئن در یک جلسه رای گیری در مورد پلت فرم حزب و اولویت‌های قانونگذاری تصویب کرد.

پلتفرم تایید شده همچنین اقدامات متعددی را برای تقویت درستی انتخابات توصیه می‌کند، از جمله اجرای شناسه عکس رای‌دهنده و رای‌گیری حضوری و دقیق‌تر شدن روند ثبت نام رای دهندگان.

موضوعات دیگری که در آخرین پلتفرم جمهوری خواهان ایالتی تأیید شده‌اند عبارتند از درخواست برای لغو سقط جنین، حفظ حقوق اسلحه، حذف ایدئولوژی مارکسیستی و نظریه  انتقادی نژاد از مدارس، و ممنوعیت تغییر جنسیت در کودکان.

جیمز وسولک، مدیر ارتباطات حزب جمهوری خواه تگزاس، به اپک تایمز گفت که ۵۵۰۰ نماینده در این کنوانسیون شرکت کردند که به جمهوری‌خواهان فرصتی برای تعیین اولویت‌ها برای جلسه بعدی قانونگذاری در سال ۲۰۲۳ و انتخاب رهبران حزب می‌دهد.

به گزارش رسانه‌های عمومی هیوستون، مت رینالدی، رئیس حزب جمهوری‌خواه تگزاس، به شرکت کنندگان در کنفرانس گفت: «به یاد داشته باشید، حزب جمهوری خواه تگزاس یک حزب مردمی است.» «این به من، فرماندار، سناتورها یا نمایندگان کنگره یا هیچ مقام منتخبی تعلق ندارد. این حزب شماست.»

بر اساس آرشیو ملی ایالات متحده، جو بایدن ۳۰۶ رای الکترال در انتخابات ۲۰۲۰ و دونالد ترامپ ۲۳۲ رای الکترال به دست آوردند. ترامپ و شخصیت‌های محافظه‌کار در سراسر کشور از آن زمان مدعی شده‌اند که تقلب قابل توجهی بر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ تأثیر گذاشته است. دموکرات‌ها و رسانه‌های جریان اصلی این اتهامات را با صدای بلند رد کرده و ادعا می‌کنند که آنها بی‌اساس هستند.

حزب جمهوری خواه تگزاس در این قطعنامه از محافظه کاران رای‌دهنده در این ایالت خواسته است تا برای «غلبه بر» هرگونه احتمال تقلب در رای دهندگان تلاش کنند.

مقامات کاخ سفید به درخواست برای اظهار نظر در زمان مطبوعات پاسخی ندادند.

مطالب دیگر:

مطالعات جمعیت‌شناسان با پیش بینی‌های سازمان ملل در مورد افزایش جمعیت و تخریب محیط زیست در تناقض است

برخی کودکان چینی پس از تزریق واکسن‌های چینی کووید۱۹ مبتلا به دیابت شده‌اند

قرنطینه: نقشه سوسیالیستی برای سلب آزادی‌های خدادادی

اخبار مرتبط