هواداران هنگ کنگ در جریان مسابقه با ایران، هنگام پخش سرود ملی چین، به زمین مسابقه پشت کرده‌اند و پلاکاردهای بو (به معنای هو کردن) در دست دارند. روی پلاکاردهای دیگر هم نوشته شده است «هنگ کنگ چین نیست» و « ما هنگ کنگ هستیم ».  ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ (Athit Perawongmetha/Reuters )
هواداران هنگ کنگ در جریان مسابقه با ایران، هنگام پخش سرود ملی چین، به زمین مسابقه پشت کرده‌اند و پلاکاردهای بو (به معنای هو کردن) در دست دارند. روی پلاکاردهای دیگر هم نوشته شده است «هنگ کنگ چین نیست» و « ما هنگ کنگ هستیم ». ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ (Athit Perawongmetha/Reuters )

تظاهرات مردمی روی سکوهای ورزشگاه بازی ایران و هنگ‌کنگ

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۱

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۲۱

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

هواداران هنگ کنگ در جریان مسابقه با ایران، هنگام پخش سرود ملی چین، به زمین مسابقه پشت کرده‌اند و پلاکاردهای بو (به معنای هو کردن) در دست دارند. روی پلاکاردهای دیگر هم نوشته شده است «هنگ کنگ چین نیست» و « ما هنگ کنگ هستیم ». ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ (Athit Perawongmetha/Reuters )

در جریان مسابقه فوتبال ایران و هنگ‌کنگ، در روز سه‌شنبه دهم سپتامبر، سکوهای استادیوم محل برگزاری این دیدار، محلی برای تداوم اعتراضات مردم  هنگ کنگ علیه دولت این کشور و سیاست‌های استبدادی و نفوذ چین در هنگ کنگ بود.

پیش از شروع این مسابقه، پست‌های بی‌شماری در فروم‌های محلی منتشر شد و از هواداران دعوت شد تا در اعلام مخالفت سایرین را همراهی کنند. آنها از حاضرین در ورزشگاه خواستند نسخه متفاوتی از سرود ملی هنگ کنگ را بخوانند و همچنین سرود ملی چین را هو کنند.

در جریان این مسابقه، بیش از ۱۰ هزار نفر از هواداران هنگ کنگ، پلاکاردهایی حاوی شعارهایی در حمایت از تظاهرات مردم هنگ‌کنگ و پرچم‌های مشکی رنگ در دست داشتند. برخی نیز اقدام به سر دادن شعارهای اعتراضی کردند.

بسیاری از آنان، هنگام پخش سرود ملی چین، آن را هو کردند و برخی دیگر آواز “Glory to Hong Kong” را خواندند. آوازی که برای مردم خواهان دموکراسی در هنگ کنگ به یکی از نشانه‌های اعتراضی‌شان تبدیل شده است. بی‌احترامی به سرود ملی در چین جرم است.

پیش از این مسابقه، کری لام، رهبر تحت حمایت پکن در هنگ کنگ، نسبت به مداخلات خارجی در امور هنگ کنگ هشدار داده بود، و افزود که تشدید خشونت نمی‌تواند مسائل اجتماعی را در قطب مالی آسیا حل کند.

یک روز پیش از آن، جیم ماتیس، وزیر دفاع پیشین آمریکا گفت که این اعتراضات ضد دولتی یک موضوع داخلی نیست و ایالات متحده باید دستکم، حمایتی اخلاقی را به تظاهرکنندگان ارائه دهد.

اعتراضات گسترده ضد دولتی در هنگ‌کنگ که از ۹ ژوئن امسال آغاز شد ابتدا علیه لایحه استرداد مظنونان به چین بود اما با وجود تعلیق این لایحه توسط دولت، معترضان همچنان در خیابان‌ها ماندند. آنها به نزدیکی بیش از حد اداره‌کنندگان هنک کنگ به حکومت کمونیستی چین و به این شکل از بین رفتن استقلال هنگ کنگ معترض هستند.

آنها همچنین خواستار تحقیقات مستقل در مورد رفتار خشن پلیس با معترضین و مطالباتی دیگر شدند. معترضان خواستار مواردی چون استعفای رئیس اجریی هنگ‌کنگ، دخالت کمتر چین و دموکراسی بیشتر در این منطقه هستند. در هفته‌های اخیر و به خصوص در آخرین روز آگوست، برخوردهای بسیار خشنی با معترضین صورت گرفت.

مسابقه فوتبال مابین هنگ کنگ و ایران، در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار شد و با برتری ۲ بر صفر ایران خاتمه یافت.

مطالب دیگر:

این مرد می‌گوید، همسر مفقود شده‌اش قربانی برداشت اعضای بدن شده است

گزارش ماه آگوست اشتغال در آمریکا : بیکاری کم، استخدام متوسط، دستمزدهای ساعتی رو به افزایش

روشی برای قوی کردن زانوها- بخش دوم