logo_eet

هزاران نفر در لندن علیه قرنطینه ویروس چینی و گذرنامه واکسن کرونا تظاهرات کردند

تظاهرکنندگان هزاران نفر در لندن علیه قرنطینه ویروس چینی و گذرنامه واکسن کرونا تظاهرات کردند حکومت حق تحمیل قرنطینه‌ها را نداشت. حزب کمونیست
تظاهرکنندگان در تجمع «برای اتحاد برای آزادی» علیه محدودیت‌های اعمال شده به‌خاطر ویروس کرونا و گذرنامه‌های واکسن، در 29 می 2021، در میدان پارلمان، مرکز لندن، پلاکاردهایی را در دست دارند. (Ben Stansall/AFP via Getty Images)

هزاران تظاهرکننده در روز شنبه در اعتراض به محدودیت‌های مربوط به ویروس حزب کمونیست چین و «گذرنامه واکسن» در خیابان‌های لندن راهپیمایی کردند.

تظاهرکنندگان ابتدا در میدان پارلمان لندن جمع شدند و سپس در مناطق مرکزی این شهر از جمله خیابان آکسفورد، خیابان داونینگ، میدان ترفلگر و هاید پارک راهپیمایی کردند. این اعتراضات عمدتا مسالمت‌آمیز بود اما به گفته پلیس «اقلیت کوچکی» از تظاهرکنندگان اشیایی را به سمت افسران پلیس و گروهی از معترضین در مرکز خرید وست‌فیلد پرتاب کردند.

این راهپیمایی «اتحاد برای آزادی» در روز شنبه از اعتراضات سابق علیه محدودیت‌های کرونایی بزرگ‌تر بود. بسیاری از افراد از بیرون شهر لندن به آنجا سفر کرده بودند و گروهی از آن‌ها به ان‌تی‌دی نیوز گفتند که خانه خود را در سال ۳ نصفه شب ترک کرده‌اند تا به آن گردهمایی بپیوندند.

معترضین همزمان با ساعت‌ها راهپیمایی در مناطق مرکزی لندن، شعارهایی را نظیر «آزادی» و «برخیز» سر دادند. همچنین بر پلاکاردهای آن‌ها عباراتی مثل «نه به گذرنامه واکسن»، «کودکان ما لایق داشتن یک آینده‌اند»، «واکسن‌های آزمایشی افراد را می‌کشد» و «جلوی نوسازی بزرگ را بگیرید» نوشته بود.

یکی از معترضین به نام دونا به ان‌تی‌دی نیوز گفت: «لزوما همگی در اینجا نمی‌گویند که ویروس کرونا وجود ندارد. من می‌دانم که وجود دارد. اما من صرفا اقدامات حکومت را قبول ندارم و با آن مخالفم».

دونا با تدابیری که برای مقابله با همه‌گیری کرونا اندیشیده شد مخالف است؛ تدابیری مثل قرنطینه‌های محدودیت‌آمیز و ارائه واکسن‌هایی که به نظر او به میزان کافی آزمایش نشده‌اند.

دیوید کورتن، رهبر حزب میراث و نامزد سابق شهرداری لندن، به ان‌تی‌دی نیوز گفت که به عقیده او حکومت حق تحمیل قرنطینه‌ها را نداشت.

او افزود: «آن‌ها می‌گویند که می‌خواهند آزادی ما را در ۲۱ ژوئن باز گردانند اما این گفته حکومت نیست. آن‌ها در وهله اول حق گرفتن [آزادی] را نداشتند. اگر به طور کامل آن را پس ندهند -و این چیزی است که به طور ضمنی از آن سخن می‌گویند- ما اینجا هستیم تا بگوییم که این را نمی‌پذیریم».

۲۱ ژوئن در برنامه دولت آخرین روز وضع قرنطینه‌ها است. از قرار معلوم در آن تاریخ تمام محدودیت‌های قانونی برداشته می‌شود اما به گفته دولت تصمیم نهایی در روز ۱۴ ژوئن گرفته خواهد شد زیرا بسیاری نگران شیوع کرونای هندی‌اند.

مطالب دیگر:

ترامپ: بایدن با سیاست‌های ناموفق مرزی در حال نابودی کشور ماست

شکایت ۱۱۷ کارمند از بیمارستان به‌‌علت الزامی کردن واکسن کووید۱۹

بیش از دویست نماینده جمهوری‌خواه، خواستار تحقیق درباره منشأ اصلی کووید۱۹ شدند

بایدن پیشنهاد کرد که ممنوعیت بودجه فدرال برای سقط جنین برداشته شود

اخبار مرتبط