Search
Asset 2

تعداد معاملات مسکن در تورنتو، ژانویه هر سال ۱۲ درصد رشد می‌‏کند

تعداد معاملات املاک در تورنتو، ژانویه هر سال ۱۲ درصد رشد می‌‏کند  (The Canadian Press/Sean Kilpatrick)
تعداد معاملات املاک در تورنتو، ژانویه هر سال ۱۲ درصد رشد می‌‏کند (The Canadian Press/Sean Kilpatrick)
قیمت مسکن در تورنتو و ونکوور
تعداد معاملات املاک در تورنتو، ژانویه هر سال ۱۲ درصد رشد می‌‏کند (The Canadian Press/Sean Kilpatrick)

با نگاه به آمار فروش مسکن در ماه ژانویه این فرضیه تقویت می شود که دو بازار تورنتو و ونکوور در سال جاری دو مسیر متفاوت را طی خواهد کرد، بطوریکه تورنتو همچنان رو به رشد خواهد بود و ونکوور با اصلاحاتی مواجه خواهد شد.

املاک و مستغلات تورنتو(TREB)، روز جمعه اعلام کرد که منطقه تورنتوی بزرگ (GTA) با ۵۱۸۸ معامله در ماه گذشته در مقایسه با ژانویه سال گذشته (۴۴۶۰ معامله)، ۱۱.۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش سی‌‏تی‌‏وی، با وجود این رشد فروش در تورنتو، در لیست GTA تعداد واحدهای مسکونی در معرض فروش ۷۳۳۸ واحد اعلام شده که نسبت به سال گذشته ۱۷.۶ درصد (۸۹۰۶ واحد) کاهش داشته است.

«جیسون مرسر»، مدیر تحلیل بازار گفت که تعداد لیست فعال درام‌‌‏ال‌‌‏اس بورد،  در پایان ژانویه، در واقع نصف تعداد در دسترس در زمان مشابه سال گذشته گزارش شده است.

مرسر گفت: «این آمار نشاندهنده این است که تامین مسکن در GTA مشکلی جدی است. در نتیجه قیمت انواع مسکن در سال جاری رشد قابل توجهی خواهد داشت.»

در ونکوور پس از انجام اقداماتی با هدف مهار قیمت مسکن که به بالاترین نرخ در آمریکای شمالی رسیده بود،  نشانه‌‌‏هایی از اصلاحات قیمت مسکن به چشم می‌‌‏خورد. بورد املاک و مستغلات ونکوور بزرگ روز پنج شنبه طی گزارشی اعلام کرد، فروش مسکن در ونکوور طی ماه ژانویه با ۱۵۲۳ معامله نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۳۹.۵ درصد (۲۵۱۹ معامله) کاهش داشته است.

  آمار منتشره دولتی بریتیش کلمبیا نشان می‌‌‏دهد که پس از اعمال قانون وضع ۱۵ درصدی مالیات برای خریداران خارجی، بازار مسکن در ماه اوت گذشته افت شدیدی داشته است.

سایت «royallepage»، اخیراً پیش بینی کرد، در سال جاری قیمت مسکن در منطقه ونکوور بزرگ ۸.۵ درصد اصلاح خواهد شد.

به گفته TREB متوسط قیمت فروش ماه ژانویه در GTA به نسبت ژانویه سال گذشته ۲۲.۳ افزایش داشته و به ۷۷۰هزار دلار رسیده است.

نرخ معاملات مسکن در تورنتو طی ماه ژانویه به طور متوسط ۷۲۷ هزار دلار اعلام شده، در حالی که در بخش‌‌‏های دیگر  GTA  نرخ‌‌‏هایی بالاتر از ۷۹۵ هزار دلار دیده شده و این نسبت به ماه مشابه سال گذشته روند معکوسی داشته است.

مرسر گفت که این اولین باری نیست که قیمت فروش مسکن در خارج از مرکز شهر در GTA از قیمت‌‌‏های بخش مرکزی پیشی گرفته است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی