logo_eet

تعهد بوئینگ به پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار کمک به بازماندگان سوانح هوایی اخیر

(Photo by Joe Raedle/Getty Images)
(Photo by Joe Raedle/Getty Images)
(Joe Raedle/Getty Images)

شرکت بوئینگ روز سوم ژوئیه اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار در جهت کمک به خانواده‌ها و جوامعی که تحت تأثیر سوانح مرگبار سقوط هواپیمای ۷۳۷ این شرکت در اندونزی و اتیوپی قرار گرفته‌اند در نظر گرفته است.

این مبلغ قرار است از طریق دولت‌های محلی و سازمان‌های غیر انتفاعی به دست این افراد برسد. بوئینگ بدون اینکه اشاره‌ای کند به سازمان‌ها یا مقاماتی که قرار است این مبلغ به آنها سپرده شود، افزود که این پول قرار است جهت هزینه تحصیلات، بهبود شرایط زندگی و اقتصادی در جوامعی که تحت تأثیر سانحه سقوط قرار گرفته‌اند، هزینه شود.

پس از سوانح سقوط هواپیماهای بوئینگ در اندونزی و اتیوپی، بیش از ۱۰۰ دادخواست قضایی توسط بازماندگان حادثه علیه این شرکت تنظیم شده است.

این اقدام بوئینگ جهت بهبود وجهه این شرکت که پس از سوانح هوایی اخیر نزد عموم مخدوش شد، انجام می‌شود.

سخنگوی بوئینگ می‌گوید پرداخت این مبلغ که در مراحل مختلف طی چند سال انجام می‌شود ارتباطی با دادخواست‌ها ندارد، به این معنی که به طور مستقیم به مردم پرداخت نمی‌شود و در این میان کمک‌هایی که توسط کارکنان بوئینگ ارائه شده‌ است هم شامل می‌شود.

در ماه‌های اکتبر و مارس گذشته، دو هواپیمای بوئینگ مکس ۷۳۷، به ترتیب در مالزی و اتیوپی سقوط کردند که در مجموع باعث کشته شدن ۳۴۶ تن از ملیت‌های گوناگون شد.

گفته می‌شود نقص در سیستم اتوپایلوت ( خلبان خودکار ) این هواپیما باعث بروز این سوانح مرگبار شده است. پس از گذشت مدت کوتاهی از سانحه دوم، بسیاری از کشورهای دنیا، اقدام به زمین‌گیر کردن پرواز این نوع از هواپیما متعلق به بزرگترین شرکت هواپیماسازی دنیا یعنی بوئینگ کردند.

مطالب دیگر:

در سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین، دنیا با یک انتخاب روبرو است

ترامپ، نخستین رئیس جمهور آمریکا که بر خاک کره شمالی پا گذاشت

تیرگان، جشن باد و رحمت و فرشته باران

اخبار مرتبط