Search
Asset 2

ریچارد گرینل: فهرست بلندی از حوادث‌ نگران‌کننده انتخابات

تقلب در انتخابات ریچارد گرینل، مدیر سابق سازمان اطلاعات ملی آمریکا، می‌گوید انتخابات ۲۰۲۰ با مشکلات متعددی همراه بوده‌است.
ریچارد گرینل، مدیر سابق سازمان اطلاعات ملی آمریکا (Courtesy of the Committee on Arrangements for the 2020 Republican National Committee via Getty Images)

ریچارد گرینل، مدیر سابق سازمان اطلاعات ملی آمریکا، می‌گوید انتخابات ۲۰۲۰ با مشکلات متعددی همراه بوده‌است.

گرینل در گفتگویی با برنامه امریکن تات لیدرز در اپک تایمز اشاره کرد: «در نوادا مدتی بین مردم بودیم و انواع و اقسام ادعاهای مربوط به تقلب در انتخابات را بررسی می‌کردیم و فهرست بسیار بلندبالایی از حوادث نگران‌کننده تهیه کرده‌ایم.»

گرینل از اقدامات رئیس جمهور دونالد ترامپ در نوادا برای اعتراض به نتایج انتخابات حمایت می‌کند و ادعا می‌کند بی‌نظمی‌هایی از جمله تقلب و کلاهبرداری صورت گرفته‌است.

طبق گفته گرینل، این حوادث شامل یافته‌ای است که مبنی بر آن ۴۲۰۰۰ نفر دوبار رأی داده‌اند؛ تقریباً ۱۵۰۰ نفر از آن‌ها قبلاً مرده‌اند و انبوهی از آن‌ها شرایط اقامت را رعایت نکرده‌اند. ناهنجاری‌های دیگری که وجود دارد این است که نتیجه بررسی‌هایی نشان داده ۳ درصد از برگه‌های رأی را به‌طور جعلی طراحی کرده‌اند و با توجه به برخی اتهامات، درایو‌های یواِس‌بی ماشین‌های رأی‌گیری را تغییر داده‌اند.

تیم انتخاباتی ترامپ و متحدانش دارند روی شواهد روشنی از آنچه که در طول انتخابات روی داده‌است کار می‌کنند اما مقامات مانعشان می‌شوند.

گرینل که در دوره ترامپ در مقام سفیر آمریکا در آلمان و سفیر ویژه روابط میان صربستان و کوزوو خدمت کرده‌است، می‌گوید: «یکی از مشکلاتی که در این حماسه آزارمان می‌دهد، ادعاهای رسانه‌های اجتماعی، دموکرات‌ها و دولت‌های محلی است که می‌گویند ما دلیل کافی نداریم. ولی حقیقت این است که این برگه‌های رأی و پاکت‌ نامه‌ها در انحصار دولت‌های محلی‌ای چون ادارات شهرستان کلارک است. ما می‌توانیم اعلام جنگ کنیم، می‌توانیم این اطلاعات نگران‌کننده را افشا کنیم و می‌توانیم به اطلاعاتی اشاره کنیم که برای عموم قبل دسترسی است و تقلب در انتخابات را نشان می‌دهد، اما نمی‌توانیم به برگه‌های رأی یا پاکت نامه‌هایی که امضا دارند دسترسی پیدا کنیم. این‌ها جزو اموال دولت محلی است.»

گرینل افزود: «وقتی، به‌عنوان مثال، مقامات شهرستان کلارک خودشان دلیل و مدرک را در دست دارند و تمایلی ندارند که ما به آن دست پیدا کنیم، منصفانه نیست که بگویند مدرکتان کو؟ اخیراً یکی از قضات به درخواست ما، گفت که تیممان می‌تواند دستگاه آجیلیس و اطلاعاتی را که دنبالش بودیم بررسی کند. از این رو به سراغ مقامات شهرستان کلارک رفتیم و برای بررسی این دستگاه و بررسی آرا و امضاها تقاضا کردیم. و تنها چیزی که نصیبمان شد گشت زدن در آن محل بود. این چیزی نبود که قاضی دستورش را داده ‌بود.»

قاضی منطقه، جیمز راسل که توسط رأی‌دهندگان ایالتی انتخاب شده‌است، هفته گذشته به مقامات شهرستان کلارک دستور داد اجازه بررسی دستگاه های رأی‌گیری و سایر موارد را صادر کنند. یکی از سخنگویان این شهرستان از طریق ایمیل به اپک تایمز گفت که مقامات درخواست‌های این تیم انتخاباتی را تامین کرده و «اجازه بازرسی هر آنچه را که می‌خواهند به آن‌ها داده‌اند.» اما تیم انتخاباتی به درخواست نظردهی پاسخی نداد.

طبق ادعاهای گرینل، مقامات و رسانه‌ها در ابتدای امر ادعا کردند که هیچ تقلبی اتفاق نیفتاده‌است. بعد گفتند که هیچ تقلب گسترده‌ای روی نداده‌است و «حالا می‌گویند نمی‌توانید تقلب در انتخابات را ثابت کنید.»

وی افزود که به‌نظر می‌رسد راهبردشان «معطل کردن تا جای ممکن و استفاده از زمان باقی‌مانده» است.

راسل روز جمعه از مبارزات تیم انتخاباتی ترامپ و مقامات شهرستان با خبر شد. وی دعوی تیم انتخاباتی مبنی بر اینکه تیم بایدن به دنبال از بین بردن ده‌ها هزار رأی بوده را رد کرد.

جو بایدن، نامزد دمکرات ریاست جمهوری، پیروزی خود را در انتخابات اعلام کرده‌است اما ترامپ هنوز به شکست تن نداده و می‌گوید نتیجه می تواند پیروزی وی در دوره دوم باشد. در نتیجه این درگیری‌های قضایی، اپک تایمز پایان رقابت را فعلا اعلام نمی‌کند.

گرینل گفته‌است که به اعتقاد وی هنگام برگزاری جلسات کالج الکترال، زمان مناسبی برای اعتراض به نتایج انتخابات است. وی همچنین نگرش فعلی نسبت به ادعای تقلب در انتخابات و سایر بی‌نظمی‌ها را مورد سرزنش قرار داد و در برخی نقاط آن را آلوده به سوگیری آشکار رسانه‌ها دانست.

وی می‌گوید:«فکر نمی‌کنم که دیگر در واشنگتن دی.‌سی. روزنامه‌نگاری داشته باشیم. فکر می‌کنم به‌جای آن، طرفدارانی از هر دو جناح داریم که یا محافظه‌کارند، یا آزادی‌خواه و این امر برای نظام واقعا بد است. به‌نظر من این مسئله از خیلی جهات دارد نظام را نابود می‌کند، چرا که گزارشگرانی داریم که درواقع طرفدار هستند. به همین خاطر باعث تعجب من نیست که بسیاری از این گزارشگران در نیویورک تایمز، واشنگتن پست، سی‌اِن‌اِن، اِی‌پی، یواِس‌اِی تودِی ـ می‌توانم همینطور ادامه بدهم ـ باعث تعجب من نیست که بسیاری از این گزارشگران بدون توجه به اتهامات تقلب در انتخابات، برای تدهین جو بایدن عجله دارند.»

گرینل افرود که برای اصلاح واقعی دولتْ ترامپ به تیم دومی هم نیاز دارد.

وی گفت: «از نظر من میراث بزرگ و جامع دولت ترامپ و رئیس جمهور ترامپ این است که این دیدگاه بیرونی را به واشنگتن ارائه دهند و اصلاحات و پرسش‌ها و تغییراتی را که واقعاً لازم بود ایجاد شوند، آغاز کنند.

رئیس جمهور ترامپ برای انجام این کار به ۸ سال زمان نیاز دارد. بنابراین امیدوارم ۴ سال دیگر هم شاهد ریاست جمهوری ترامپ باشیم. شروع این اتفاق می‌تواند در سال ۲۰۲۱ یا چهار سال بعد از آن، در سال ۲۰۲۵ باشد. من رفتم تا شاهد این باشم که ترامپ اعضای واشنگتن را عوض می‌کند چون برای اولین بار در عمرم، رئیس جمهوری داریم که به قدر کافی مقتدر است و به قوانین رسانه‌ای واشنگتن بی‌علاقگی نشان داده‌است تا مبارزاتی را که لازم بود آغاز شوند، آغاز کند.»

مطالب دیگر:

ترامپ: در چند روز آینده اتفاقات بزرگی خواهد افتاد

درخواست کارزار ترامپ از دیوان عالی میشیگان برای اعلام نقض قانون اساسی ایالتی در روند انتخابات

اقتصاد کشور چین در آستانه فروپاشی

هیئت تحریریه اپک تایمز: آمریکایی‌ها باید مقابل حمله به انتخابات ایستادگی کنند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی