logo_eet

ترامپ قول داد به مبارزه با تقلب در انتخابات «ادامه می‌دهد»

تقلب دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، صبح یکشنبه ۱۳دسامبر، هنگام مصاحبه با فاکس نیوز گفت که انتخابات هنوز تمام نشده است و او و کمپینش برای.
(Charlotte Cuthbertson / Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، صبح یکشنبه ۱۳دسامبر، هنگام مصاحبه با فاکس نیوز گفت که انتخابات هنوز تمام نشده است و او و کمپینش برای انتخابات عادلانه مبارزه خواهند کرد.

او به‌دلیل رد دادخواست تگزاس علیه چهار ایالت مورد مناقشه (پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان و ویسکانسین) به‌رغم ارائه شواهد تقلب در انتخابات در دادگاه عالی ایالات متحده، ابراز ناامیدی کرد. او گفت قضات جرئت رسیدگی به پرونده را ندارند. او نگران است در نتیجۀ این تقلب ایالات متحده صاحب «یک رئیس‌جمهور غیرقانونی» شود.

ترامپ بیان کرد: «خیر، تمام نشده است. ما به کار خود ادامه می‌دهیم. ما پرونده‌های محلی زیادی داریم.» او گفت در حالی که پرونده‌اش در ویسکانسین ادامه دارد، برنده پنسیلوانیا ، میشیگان و جورجیا شده است.

 وز گذشته حدود یک‌میلیون نفر در راهپیمایی‌ها و تجمع‌ها در واشنگتن دی‌سی و سایر مناطق در سراسر آمریکا شرکت کردند. آنها از ترامپ حمایت کردند و خواستار انتخاب عادلانه شدند.

ترامپ: «اکنون زمان آن است که سخت‌تر از همیشه نبرد کرد.»

 در چند روز گذشته، ترامپ از مردم خواسته است تا تقلب در انتخابات را جدی بگیرند. او در ۲دسامبر طی سخنرانی‌اش گفت: «به‌عنوان رئیس‌جمهور هیچ وظیفه‌ای بالاتر از دفاع از قوانین و قانون اساسی ایالات متحده ندارم. به همین دلیل است که مصمم هستم از سیستم انتخاباتی‌مان محافظت کنم که اکنون تحت محاصره و حمله هماهنگ‌شده قرار گرفته است.»

 او اظهار داشت: «اگر ما این تقلب را ریشه‌‌کن نکنیم، این تقلب عظیم و وحشتناکی را که در انتخابات ۲۰۲۰ ما رخ داده است، دیگر کشوری نخواهیم داشت.»

او ضمن حضور در تجمع ۵دسامبر برای حمایت از دو نامزد جمهوری‌خواه برای دور دوم انتخابات مجلس سنای جورجیا، این نکته را تکرار کرد. وی در طی سخنرانی‌اش شواهد بسیاری از تقلب در انتخابات را ذکر کرد و گفت که سوسیالیسم نه‌تنها سیستم رسانه‌ای، نظامی و قضایی کشور بلکه فرهنگ و تاریخ آن را از بین می‌برد.»

 ترامپ گفت: «خیلی ساده، شما تصمیم می‌گیرید که آیا فرزندان‌تان در کشوری سوسیالیستی بزرگ ‌شوند یا در کشوری آزاد. اکنون زمان عقب‌نشینی نیست. اکنون زمان جنگی شدیدتر نسبت به هر زمان دیگری است.»

 در ساعت بین ۹:۱۵ تا ۱۰:۱۵ صبح روز ۱۰دسامبر، ترامپ ۹ توییت ارسال کرد. او گفت دموکرات‌ها انتخابات را به سرقت بردند و نباید کشور به‌دست رئیس‌جمهور غیرقانونی هدایت شود. او همچنین از مردم و دیوان عالی کشور خواست که کشور را نجات دهند.

 او در پُستی نوشت: «شواهد بسیار زیادی از تقلب گسترده در چهار ایالت (و بیشتر) در دادخواست تگزاس وجود دارد. فقط به همه نوارها و سوگندنامه‌ها نگاه کنید!

مردم ناراحت هستند و آنها حق دارند که ناراحت باشند. جورجیا نه تنها در سال ۲۰۱۶ بلکه هم‌اکنون نیز از ترامپ حمایت کرد. این تنها ایالت در عمق جنوب که سراغ بایدن رفته است؟ آیا آنها عقل‌شان را از دست داده‌اند؟ این به‌طور چشمگیری تشدید خواهد شد. این لحظه بسیار خطرناکی در تاریخ ما است.»

«او همچنین پُستی مربوط به یکی از طرفدارانش را مجدداً منتشر کرد که با اُ‌ان‌ای مصاحبه کرده بود: «واقعیت این است که کشور ما به سرقت می‌رود. کودتا در مقابل چشمان ما در حال وقوع است و مردم دیگر نمی‌توانند این مسئله را تحمل کنند.»  بسیاری از آمریکایی‌ها می‌ترسند که با انجام تقلب در انتخابات و کنار آمدن با آن، دموکرات‌ها با کودتایی مانند آنچه در کشورهای کمونیست رخ داده است، ایالات متحده را در دست بگیرند. در پُست دیگری، ترامپ ویدئویی را دوباره منتشر کرد که نشان می‌دهد چگونه یک کارمند در حوزه انتخاباتی در جورجیا چند بار برگه رأی‌گیری را اسکن کرده است.

 یک روز پس از آنکه دادگاه عالی ایالات متحده دادخواست تگزاس را رد کرد، رودی جولیانی از تیم حقوقی کمپین انتخاباتی ترامپ در روز شنبه، ۱۲‌دسامبر طرح‌هایی را اعلام کرد: «ما بلافاصله طرح جایگزین را اجرا می‌کنیم که اکنون در هر یک از ایالات متحده شکایتی را مطرح می‌کند.  آنها نسخه ای از همانی هستند که در دیوان عالی کشور آورده شده‌اند.»

پاول: فرمان اجرایی مانع دخالت خارجی‌ها در انتخابات می‌شود

 وکیل مدافع سیدنی پاول گفت: «از آنجا که تقلب در انتخابات شامل مداخله خارجی می‌شود، ترامپ می‌تواند ماشه فرمان اجرایی را بکشد که خودش آن را در سال ۲۰۱۸ تصویب کرد.»

 «فرمان اجرایی در خصوص اعمال برخی از تحریم‌ها در صورت مداخله خارجی در انتخابات ایالات متحده،» که  در ۱۲سپتامبر۲۰۱۸ صادر شد، حاکی از این است که در صورت دخالت خارجی در انتخابات ایالات متحده، تحریم‌های خاصی  تحمیل شود.

به‌طور خاص‌تر این حکم بیان می‌دارد: «طی ۴۵ روز پس از خاتمه انتخابات ایالات متحده، رئیس اطلاعات ملی، طی مشورت با رؤسای هر اداره اجرایی و سایر نهادها (سازمان‌ها)ی مناسب، باید به ارزیابی هرگونه اطلاعاتی بپردازد که نشان‌دهنده مداخله یک دولت خارجی یا هر شخصی است که به‌عنوان عامل یا  نمایندۀ یک دولت خارجی با نیت یا هدف مداخله در آن انتخابات اقدام کرده است. ارزیابی باید با بیشترین میزان اثبات‌پذیر باشد. ماهیت هرگونه مداخله خارجی یا به کارگیری هر روش برای اجرای آن، اشخاص درگیر و دولت خارجی یا دولتهایی که آن را مجاز، هدایت، حمایت مالی یا از آن طرفداری می‌کنند. همچنین در این دستور آمده است: «مدیر اطلاعات ملی این ارزیابی و اطلاعات پشتیبانی مناسب را به رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه، وزیر خزانه‌داری، وزیر دفاع، دادستان کل و وزیر امنیت داخلی ارائه می دهد.»

 پاول در طی مصاحبه‌ای گفت که این فرمان اجرایی به ترامپ امکان برخورداری از «هر قدرتی … برای انجام همه کارها از توقیف دارایی‌ها گرفته تا مسدود کردن امور، درخواست توقیف دستگاه‌های [رأی‌گیری] را می‌دهد.

 او ادامه داد: «تحت اختیارات اضطراری، او حتی می‌تواند دادستان ویژه‌ای را برای رسیدگی به این موضوع تعیین کند، دقیقاً همان چیزی که باید اتفاق بیفتد. اکنون هر دستگاهی، هر دستگاه رأی‌گیری در کشور باید توقیف شود.»

 او افزود:«به‌طور صریح دلیل احتمالی کیفری بیش از حد کفایت برای توجیه آن وجود دارد، برای هر کسی که مایل به پرداختن به قانون و حقایق باشد صرفاً بر اساس حقیقت و نه سیاست، یا طمع مشارکت یا ثروت جهانی.»

ژنرال بازنشسته: تقلب در انتخابات خیانت است

 مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی در تجمعی در واشنگتن دی‌سی در ۱۲دسامبر، اظهار داشت: «در این لحظه مهم از عصرمان، باید دعا کنیم حقیقت بر دروغ‌ها پیروز شود، عدالت بر سوءاستفاده و کلاهبرداری پیروز شود، صداقت بر فساد پیروز شود، [و] شرافت و افتخار مقدس ما بر بدنامی و رسوایی ‌پیروز شود.»

«دادگاه‌ها تصمیم نمی‌گیرند که رئیس‌جمهور بعدی ایالات متحده چه کسی باشد… ما مردم تصمیم می‌گیریم.»

او افزود: «این در خصوص ایمان ما است. این مربوط به ایمان ما به یکدیگر است. این مربوط به قانون اساسی ما و ساختار قانون اساسی ما است.»

 فلین طی مصاحبه‌ای با شبکه پخش ورلدویو ویکند در ۲۸نوامبر گفت که آمریکا بر سر دوراهی ایستاده است که تعیین می‌کند آیا به‌عنوان یک کشور آزاد زنده می‌ماند یا به چیزی “غیرقابل تشخیص “تبدیل می‌شود.»

«آنچه در ‌این کشور در حال رخ‌دادن است، هرگز نباید اتفاق بیفتد، و ما در حال گذر از … یک بحران تاریخی هستیم. اگر آنچه درست اکنون و طی چند هفته آینده در حال رخ‌دادن است، اصلاح نکنیم، آنگاه واقعاً متنفرم که حتی درباره آنچه در بخش بعدی، در ماه دسامبر و مطمئناً در ماه‌ بعدش، در کشورمان اتفاق می‌افتد، فکر کنم.»

نظامی ارشد سابق نیروی هوایی، توماس مک‌اینرنی گفت که تقلب در انتخابات در حال حاضر بزرگترین فعالیت جنگ سایبری در جهان است. به‌طور خاص، دو گروه درگیر هستند: کشورهای خارجی: چین، روسیه و ایران و شهروندان ایالات متحده.

او توضیح داد:«این ۶ تا ۱۰ ایالت برای دستکاری داده‌های‌شان برای کنترل دولت ایالات متحده و مدیر اجرایی، فرمانده کل، با یکدیگر همکاری کرده‌اند. بنابراین این چیزی نیست که بتوان آن را سبک شمرد. این سیاست یا ترفندهای کثیف نیست. این ذاتاً خیانتی علیه دولت ایالات متحده و مردم آمریکا است.»

 مک‌اینرنی با در نظر گرفتن آن به‌عنوان وضعیت اضطراری ملی، یک طرح پنج مرحله‌ای را برای حل مسئله تقلب در انتخابات پیشنهاد کرد. اولین قدم اعلام وضعیت اضطراری ملی بر اساس فرمان اجرایی ۲۰۱۸ درباره دخالت خارجی‌ها در انتخابات است. قدم دوم اجرای قانون شورش برای سرکوب شورش‌های احتمالی است. سه مرحله بعدی اعلام حکومت نظامی، به‌حالت تعلیق درآوردن احضار به دادگاه و تشکیل دادگاه‌های نظامی برای دستگیری و محاکمه کسانی است که گفته می‌شود در این سرقت مشارکت داشته‌اند.

 او توضیح داد: «اگر ما هم اکنون آن را حل نکنیم، هرگز این موضوع حل نخواهد شد. از آنجا که ما به سمت وضعیت استبدادی خواهیم رفت که در نهایت اینگونه می‌شود – خواه آن را سوسیال دموکرات یا کمونیست بنامید، هر دو یکسان هستند. این فقط نامی متفاوت است.»

علاوه بر این، طبق قانون مربوط به خیانت، شورش و فعالیتهای براندازانه، هر کسی که ثابت شود خیانت کرده است باید با مجازات مرگ مواجه شود یا باید زندانی شود اما کمتر از پنج سال نباشد و تحت این عنوان جریمه نقدی شود اما کمتر از ۱۰هزار دلار نباشد و نتواند تصدی هیچ اداره‌ای را در ایالات متحده به‌عهده بگیرد.

نوشته: مینگهویی

مجمع گزینندگان‌‌ ایالت تگزاس طی قطعنامه‌ای از ایالت‌های تحت مناقشه خواستند گزینندگان‌‌ جدیدی را تعیین کنند

 هیأت تحریریه: در این زمان حساس، رئیس جمهور ترامپ باید اقدامی انجام دهد

 افشای حضور اعضای حزب کمونیست در سازمان‌های مختلف انگلیس و آمریکا

بیش از ۹۰۰ قانونگذار در ۳۵ کشور و منطقه بیانیه مشترکی را امضا کردند که خواستار توقف آزار و شکنجه فالون گونگ است

اخبار مرتبط