Search
Asset 2

شباهت‌هایی در تاریخ: ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ و چین در سال ۱۹۴۹

تقلب ایالات متحده در سال ۲۰۲۰: در مواجهه با خطر تصاحب با ایدئولوژی کمونیست بیایید حقیقت را گسترش دهیم و به درگاه الهی دعا کنیم. تا زمانی که
(Wang Zhao/AFP/Getty Images)

انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده به‌دلیل تقلب مورد بررسی دقیق قرار گرفت. باوجود شواهد موجود، تلاش‌های رئیس‌جمهور ترامپ برای جستجوی حقیقت و انتخاب عادلانه سفری آسان نبوده است.

اکثر رسانه‌های جریان اصلی شواهد تقلب را نادیده گرفته یا حتی رد کرده‌اند. شعبه‌های قضایی ایالات بارها چالش‌های حقوقی را نپذیرفتند یا از رسیدگی به پرونده‌های مربوط به تقلب در انتخابات خودداری کرده‌اند. درخصوص مقامات دولتی و قانونگذاران، برخی توانستند در این تقلب شرکت کنند، برخی سکوت اختیار کردند و برخی در کنار ترامپ جنگیدند اما بعداً که احساس کردند طرف مقابل شانس بالاتری برای پیروزی دارد به سمت «برنده» روی آوردند.

لین وود، وکیل مستقر در ایالات متحده، در صفحه توییترش گفت: «ملت ما بر سر یک دوراهی قرار دارد. آیا ما ملتی با حاکمیت قوانین هستیم یا بی‌قانونی؟»  او اضافه کرد: «سال ۲۰۲۰ انتخابی بین نامزدهای رقیب نبود. سال ۲۰۲۰ همه‌پرسی درباره شیوۀ زندگی آینده ما بود.»

گرچه برخی ممکن است متوجه نشده باشند که در جریان این انتخابات ایالات متحده چه چیزی در معرض خطر است، اما شاید نگاهی اجمالی به آنچه در چین قبل از به‌قدرت‌رسیدن حزب کمونیست چین در سال ۱۹۴۹ اتفاق افتاده است، درک و بینشی برای ما فراهم کند.

چین در سال ۱۹۴۹: تصرف به‌دست حزب کمونیست چین

پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵، حزب کمونیست چین تحت رهبری حزب کومین‌تانگ، شورشی نظامی را علیه دولت رهبری کرد  که پس از سال‌ها جنگ سخت با ژاپنی‌ها به‌شدت ناتوان شده بود. رژیم کمونیستی چین در سال ۱۹۴۹، پس از پیروزی در چند نبرد سرنوشت‌ساز در راه تسخیر کل کشور بود.

ارتش رژیم کمونیستی چین جاسوسانی را به سیستم کومین‌تانگ فرستاد و اطلاعات مهم را به سرقت برد. دهقانان را برای کشتن مالکان و گرفتن زمین و دارایی شخصی آنها بسیج کرد و سپس به دهقانان گفت که برای دفاع از دستاوردهای خود باید به ارتش بپیوندند. حزب کمونیست چین سربازان و غیرنظامیان را به جبهه فرستاد تا از نظر تعداد از دشمن بیشتر شوند.

در همین حال، رژیم کمونیستی چین جنگ تبلیغاتی موفقی را علیه کومین‌تانگ انجام داد. به‌تصویر‌کشیدن آرمان‌شهر و وعده‌های پوچ زمین برای دهقانان، جایگاه بالاتر برای کارگران، آزادی برای روشنفکران، نظام دموکراتیک برای کشور و ثروتمند‌شدن با هم برای همه، بسیاری از مردم را فریب داد، از‌جمله سیاستمداران احزاب دیگر، روشنفکران، نخبگان و دانشجویان.

حزب کمونیست چین از طریق تبلیغات جعلی دموکراسی‌خواهی و کار «جبهه متحد»، اتحادی با رسانه‌ها و نخبگان ایجاد کرد، درنتیجه آنها حزب کمونیست چین را تأیید و از دولت کومین‌تانگ انتقاد می‌کردند.

سرانجام، پیروزی‌های نظامی و تبلیغاتی منجر به تصرف سرزمین اصلی چین به‌دست حزب کمونیست چین و عقب‌نشینی کومین‌تانگ به تایوان در سال ۱۹۴۹ شد.

آن نخبگان چینی متوجه نشدند که آنچه تأیید کرده‌ بودند منجر به نابودی انسانیت آنها می‌شود. مردم با پذیرش حزب کمونیست چین، معنویت، مذهب، اخلاق، مالکیت خصوصی، سیستم حکومت و حقوق بشر‌شان را از دست دادند.

اما افرادی نیز بودند که چهره واقعی حزب کمونیست چین را شناختند و چین را ترک کردند.

آقای یینگ چیانلی، محققی مشهور، از این افراد بود. هنگامی که پسرش یینگ روئوشنگ، که به‌شدت تحت تأثیر نظریه انقلاب رژیم کمونیستی چین بود، از او خواست که در حزب کمونیست چین بماند، او پاسخ داد: «درخصوص مذهبم چطور؟» (حزب کمونیست چین عقاید الحادی دارد و مردم را از انجام اعمال مذهبی منع می‌کند) سپس یینگ پدر به تایوان رفت، اما پسرش در سرزمین اصلی باقی ماند. آنها دیگر هرگز یکدیگر را ندیدند.

از ۸۱ تحصیل‌کرده آکادمیا سینیکا، ۶۰ نفر توسط رژیم کمونیستی چین برای اقامت در چین فریب داده شدند. بسیاری از آنها به دست حزب کمونیست چین مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و بعدها به شرایط فلاکت‌باری دچار شدند. فقط کسانی که چین را ترک کردند هنوز در تحقیقات آکادمیک و در داشتن اعتقاد معنوی‌شان از آزادی برخوردار بودند.

ایالات متحده در سال ۲۰۲۰: در مواجهه با خطر تصاحب با ایدئولوژی کمونیست

ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ با چالش‌های مشابهی روبرو است.

برخی از مقامات ایالتی برای ترویج نقشه‌های خودشان در این تقلب شرکت کردند اما منکر انجام این کار شدند؛ برخی از مقامات مشوق‌هایی برای خرید سیستم های دومینیون دریافت کردند و برخی برای ساکت‌کردن شاهدان یا افشاگران اقدام به تهدید آنها کردند.

سیدنی پاول در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت که شاهدان بالقوۀ تقلب در انتخابات با خطر ازدست‌دادن شغل‌شان روبرو هستند و جان آنها مورد تهدید قرار گرفته است. یکی از شاهدان حتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و در بیمارستان بستری شد.

اینها تاکتیک‌هایی مشابه روش‌های ذکرشده در کتاب دستور‌العمل کمونیستی است: تقلب، دروغ، تهمت‌زدن به مردم با اتهامات دروغین، خریدن مردم، تهدید افرادی که سعی می‌کنند کارهای درست انجام دهند و قرار‌دادن گروهی از مردم در مقابل گروهی دیگر.

رسانه‌ها، به‌رغم صدها استشهاد‌نامه‌ امضاشده، جلسات دادرسی درخصوص تقلب که در ایالت‌های مورد منازعه برگزار شده و مدارکی که افشاگران در اینترنت افشا می‌کنند، به‌سادگی ترجیح دادند گزارشی درباره آنها ارائه نکنند. این عمل مجدداً مطابق با روش‌های کمونیستی برای کنترل افکار بود: پنهان‌کردن حقیقت، انکار حقایق، سانسور آزادی مطبوعات و آزادی بیان افراد. هدف آن ایجاد یک توهم و شستشوی مغزی افراد است.

ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ با حمله کمونیستی روبرو است، درست مانند چین، درست قبل از تسخیر به‌دست حزب کمونیست چین در سال ۱۹۴۹. چنین حمله‌ای جنگِ فیزیکی و خشونت‌آمیزی نیست که توسط حزب کمونیست چین علیه آمریکا انجام می‌شود، بلکه یک کمپین نرم و بدون خشونت برای کنترل آمریکا با ایدئولوژی کمونیستی است.

درواقع، حزب کمونیست چین در چند دهه گذشته به ایالات متحده و بقیه جهان نفوذ کرده و همه جنبه‌های بشریت، ازجمله اعتقاد معنوی، علم اخلاق، اصول اخلاقی، منابع، سیستم‌های سیاسی و حقوق بشر را هدف قرار داده است. برخی از افراد نفوذ حزب کمونیست چین را «جنگی بدون محدودیت» علیه آمریکا می‌دانند و هدف ازبین‌بردن اصولی است که کشور براساس آنها بنیان گذاشته شد، تخریب اخلاق و وجدان مردم و تضعیف اعتقاد مردم به قدرت الهی است، تا برای روزی آماده شود که به‌طور کامل به تصاحب کمونیست‌ها درآید.

در کتاب چگونه شبح کمونیسم بر جهان ما حکمرانی می‌کند، خاطرنشان شده است: «کمونیسم یک فکر، آموزه یا تلاشی ناموفق برای یافتن راهی برای بشر نیست. این شیطان یا روح شیطانی کمونیستی است که متشکل از نفرت و انواع مواد فاسد در فضای سطح پایین جهان است.»

«این در مشارکت با شیطان است که از خدای راستین متنفر است، درحالی‌که از ارواح متنوع و شیاطین مختلف برای آزار جهان بشری استفاده می‌کند. هدف نهایی این روح شیطانی نابودی بشریت، واداشتن مردم به اعتقادنداشتن به خداوند است آن هم درست در آخرین لحظه که خداوند برای نجات همه موجودات بازمی‌گردد. هدف دیگرش، فاسد‌کردن اخلاقیات مردم تا جایی که به خداوند و سنت‌ها پشت ‌کنند و قادر نباشند آموزه‌های خداوند را درک کنند تا درنهایت به ازبین‌رفتن مردم منجر شود.»

شبح کمونیست در نبردش پیش می‌رود. افرادی که از وقار انسانی و اعتقاد به الهیات دفاع می‌کنند، به‌رغم شکست‌های متعدد، به مبارزه‌شان ادامه می‌دهند. و افرادی هستند که نتوانستند پلیدی را ببینند و تسلیم آن شدند.

در جلسه دادرسی عمومی آریزونا درخصوص تقلب در انتخابات در تاریخ ۳۰نوامبر، رودی جولیانی، شهردار سابق شهر نیویورک و وکیل شخصی رئیس‌جمهور دونالد ترامپ، از قانونگذاران خواست تا با تقلب در شمارش آراء مبارزه کنند. «مورد تحقیر قرار نگیرید. ترس نداشته باشید. اگر بتوانید حق رأی را در آمریکا حفظ کنید، ارزش ازدست‌دادن شغلی سیاسی شما را دارد. به خدا سوگند، شما در تاریخ قهرمان خواهید شد.»

نه‌تنها رئیس‌جمهور ترامپ و تیم حقوقی‌اش و قانونگذاران جمهوری‌خواه باید به مبارزه ادامه دهند، بلکه هر شهروند ایالات متحده که به قانون اساسی ما احترام می‌گذارد و اخلاق انسانی را حفظ می‌کند نیز باید مبارزه را ادامه دهد.

در سال ۱۹۴۹، بسیاری از چینی‌ها برای پذیرفتن حزب کمونیست چین انتخاب اشتباهی کردند. درنتیجه، از آن زمان به بعد رنج ۷۰ ساله ملی را تحمل کرده‌اند. اکنون در سال ۲۰۲۰، ایالات متحده درحال مبارزه با شیطان کمونیست است. آیا آمریکایی‌ها انتخاب درستی انجام می‌دهند؟

بیایید حقیقت را گسترش دهیم و به درگاه الهی دعا کنیم. تا زمانی که در مسیری هدایت شده توسط الهیات قدم برداریم، آمریکا در این نبرد پیروز خواهد شد، نبردی که سرنوشت خود و جهان را رقم خواهد زد.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

ترامپ ایده تعیین «بازرس ویژه» برای بررسی ادعاهای تقلب در انتخابات را مطرح می‌کند

پروژه آمیستاد: قانون‌‌‏گذاران ایالتی باید گزینندگان رئیس جمهور را تعیین کنند، نه دستگاه اجرایی

ترامپ از آمریکایی‌ها خواست تا «جلوی سرقت آرای انتخابات ریاست جمهوری را بگیرند.»

موضع‌گیری چند قانو‌گذار جمهوری‌خواه دیگر علیه نتایج کالج الکترال

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی