Asset 2

ترامپ اکثر رسانه‌ها را به پخش اخبار دروغ درباره تقلب در انتخابات متهم کرد

فکر اظهارات ترامپ بخشی از سخنرانی شدیدالحنش علیه رئیس ستاد مشترک ارتش، مارک میلی بود، که در ماه سپتامبر به کنگره گفت که به یک ژنرال ارشد چین
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا (Brandon Bell/Getty Images)

رئیس جمهور پیشین کشور، دونالد ترامپ روز یکشنبه در بیانیه‌ای رسانه‌های جریان اصلی را به پخش مکرر این ادعا که «هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در انتخابات وجود ندارد» متهم کرد و در ادامه گفت «در پایان، حقیقت پیروز خواهد شد».

ترامپ در بیانیه‌ای گفت: «نیویورک تایمز و بقیه همیشه “هیچ مدرکی مبنی بر تقلب در نتیجه انتخابات وجود ندارد” را به آخر داستان‌های خود اضافه می‌کنند. مثل همیشه، این اخبار دروغین است».

ترامپ در بیانیه خود گفت شواهدی «گسترده» و «بی چون و چرا» وجود دارند که نشان می‌دهند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در حدی «مملو از تناقض و تقلب» بود که نظیر آن در تاریخ ایالات دیده نشده است.

او گفت: «بسیاری از آن (شواهد) در حال حاضر آشکار شده و بخش بسیار بیشتری از آن نیز در آینده نزدیک فاش خواهد شد. هر وقت درباره انتخابات شیادانه ۲۰۲۰ جمله‌ای مانند «هیچ مدرکی مبنی بر تقلب وجود ندارد» خواندید، بدانید که آن جمله دست ‌پروده یک مشت رسانه فاسد و دسیسه‌گر است (که با چپ‌های رادیکال دموکرات همکاری نزدیکی دارند) و دست به هر کاری خواهند زد تا حقایق واقعی این انتخابات مفتضحانه را مخفی کنند».

علاوه بر این، ترامپ وزارت دادگستری را به تمایل به «آسیب زدن» به کسانی متهم کرد که می‌خواهند «دروغین» بودن انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را فاش کنند.

او گفت: «وزارت دادگستری باید دنبال کسانی باشد که انتخابات را دستکاری کردند نه وطن‌پرستان کشورمان که می‌خواهند فاش کنند چگونه سر کشورمان کلاه گذاشتند».

بیانیه ترامپ با انتشار نتایج ممیزی قضایی شهر ماریکوپا کانتی توسط سنای ایالتی آریزونا همزمان شده است. تیم‌های تحت مدیریت شرکت فلوریدایی سایبر نینجاز روز ۲۸ جولای ممیزی قریب به ۲.۱ رای انتخابات ۲۰۲۰ را به پایان رساندند. پیشنویس گزارش نتایج ممیزی مذکور هم‌اکنون در حال گردآوری است.

ترامپ گفت: «دیگران پس از دیدن شواهد غیرقابل‌انکار در چندین ایالت هم‌اکنون از انجام ممیزی‌های قضایی موشکافانه‌تر حرف می‌زنند».

او افزود: «این انتخابات کلاهبرداری محض بود و رسانه‌های دروغگو از تمام توانشان استفاده می‌کنند تا نگذارند مردم درباره آنچه واقعاً رخ داده است چیزی ببینند و بخوانند. ما دیگر چیزی به اسم رسانه آزاد و باز نداریم (آن‌ها حقیقت را پوشش نمی‌دهند) اما با این وجود، حقیقت با قدرت هر چه تمامتر به دست مردم می‌رسد».

مطالب دیگر:

 حمایت ۱۰ جمهوری‌خواه از لایحه حسابرسی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا

سناتور جمهوری خواه، دستور وزارت دادگستری مبنی بر انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ را ایجاد سابقه‌ای خطرناک دانست

 دیدگاه: بزرگترین صادرات چین چیست؟ استبداد

 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی