Search
Asset 2

فریب بزرگ انتخابات

تقلب گویی صدها هزار – شاید حتی میلیون‌ها – برگه رای فقط برای بایدن/هریس پر شده‌اند و در کل کشور هیچ رای دیگری برای هیچ کدام از کاندیداهای
(Spencer Platt/Getty Images)

دیدگاه:

آیا شواهدی مبنی بر تقلب در انتخابات وجود دارد و آیا این شواهد برای تغییر نتیجه کافی است؟

بیش از یک هفته پس از انتخابات آمریکا که در ظاهر پیروزی جو بایدن از حزب دموکرات را در برابر دونالد ترامپ در پی داشت، اتهامات تقلب در انتخابات از طرف دولت آمریکا و حامیان آن در حال افزایش است. حداقل می‌توان گفت سناریو‌‌‏ای در حال تکمیل شدن است.

البته به طور همزمان محکوم کردن امتناع ترامپ از پذیرفتن انتخابات نیز به ویژه در میان رسانه‌های خبری جریان اصلی، در حال افزایش است.

برای مثال، سرخط خبر ۱۱ نوامبر ۲۰۲۰ نیویورک تایمز (منبع) «مقامات رسمی ‌انتخابات در تمام کشور اثری از تقلب کشف نکرده‌اند.» بود. و جاناتان کارل خبرنگار ای‌بی‌سی نیوز تونایت در همان روز در مورد اتهامات تقلب در انتخابات گزارش کرده است که، «این اتهامات تقلب راه به جایی نخواهند برد.» البته ادعاهای بسیاری در مورد  تقلب و انکار آن وجود دارد، اما هنوز برنده شدن بایدن تایید نشده است.

پس، حق با چه کسی است؟

پیش از هر چیزی، تردیدی وجود ندارد که «بی نظمی‌های» انتخاباتی رخ داده است. میزان این بی نظمی‌ها نسبتا چشمگیر است. بیایید نگاهی به چند مورد از آن‌ها بیاندازیم.

انحراف در انتخابات – تغییر قوانین

قانون اصلی سیاست این است که زمانی که در حال شکست هستید، قوانین را تغییر دهید. حقیقت این است که حزب دموکرات دهه‌ها در حال تغییر قوانین بوده و انتخابات امسال از این مسئله مستثنی نبوده است.

برای اولین بار، ده‌ها میلیون برگه رای‌های پستی درخواست‌داده‌نشده در سطح آمریکا ارسال شدند. بسیاری از این برگه‌ها به افرادی ارسال شده‌اند که دیگر در آن آدرس پستی زندگی نمی‌کنند، فوت شده‌اند یا اصلا در آن محل ساکن نبوده‌اند.

البته، عدم الزام برای ارائه شناسه هویتی فرد رای‌دهنده محور دیگری از تقلب بوده که موثر بوده است. برخی تخمین‌ها نشان می‌دهند که فقدان الزام ارائه شناسه هویتی باعث بوجود آمدن میلیون‌ها رای غیرقانونی در انتخابات قبلی شده است.

اما موارد زیادی در تغییر قوانین وجود داشته‌اند. بسط دادن روز انتخابات به روزهای انتخابات به معنای زمان زیاد به منظور دستکاری تعدادِ برگه‌های رای است. بنابراین، به هر حال این کار، باعث متوقف شدن شمارش آرا در شب انتخابات، همچنین در ایالت‌های متغیر و کلیدی مانند پنسیلوانیا شد.

در وهله اول فعالیت قضایی در ایالت پنسیلوانیا در مسئله تغییر قوانین انتخاباتی در مورد آرایِ دیررس وجود داشت. این کار به وضوح در تضاد با ماده ۲ قانون اساسی است که تعیین می‌کند قانون گذاران ایالتی و نه دادگاه‌های ایالتی، در مورد قوانین رای‌گیری تصمیم می‌گیرند. که این مسئله می‌تواند برای دریافت برگه رای‌ها پس از اتمام انتخابات در ۳ نوامبر به عنوان مشکلی مطرح شود.

دخالت در انتخابات

دخالت در انتخابات در رای‌ها و نرم‌افزار شمارش آن‌ها نیز ادعا شده است. گزارش‌هایی از طرف کارمندان رای‌گیری و پستی وجود دارد که نشان می‌دهد تاریخ برگه رای‌ها به ۳ نوامبر تغییر داده شده و همچنین برگه‌ها رای‌ها، دزدیده شده، “گم شده”، دور انداخته شده یا حتی منهدم شده‌اند. اما در رای‌های ایالت کلیدی فیلادلفیا، کارمندان از پایش فعالیت‌ها منع شده و برخی از آن‌ها به دوربین‌های دوچشمی‌ متوسل شده بودند در حالی که سایر مراکز رای‌گیری دید و پایش ناظران را به طور کلی محدود کرده بودند.

چیزی که حتی جالب‌تر است این ادعاست که نرم افزارهایی مانند دومینیون و سایر ابزارهای دسته‌بندی رای مانند همر و اسکورکارد در تمام کشور برای تغییر رای‌ها استفاده شده‌اند. یک مثال برای این موارد “ایرادی” در برنامه دومینیون است که یک بخش از ایالت را با ۵۰۰۰ رای از بایدن به ترامپ تغییر داده است. اما بر اساس گفته برخی از متخصصان، تغییر میلیون‌ها رای از ترامپ به بایدن یک حقیقت محتمل است.

استشهادهای امضاشده توسط صدها نفر، مدعیِ بیش از ۱۱ هزار رای تقلبی است. و با این حال این مسائل نه زیاد گزارش شده و نه زیاد جدی گرفته می‌شوند.

تاثیر انتخاباتی رسانه‌های بزرگ بسیار زیاد است

شاید تعجب آور نباشد که دستگاه گسترده رسانه در شبکه تلویزیونی کابلی و کانال‌های دیجیتال، که تا حد زیادی به تفکرات چپ متمایل هستند، از هر فرصتی برای منحرف کردن پیام‌رسانی استفاده می‌کنند. روایت بایدن-دوستانه و ضد ترامپ، این مأموریت است؛ حقیقت تفکر نیست.

چگونه می‌توان سانسور قضیه لپ‌تاپ ‌هانتر بایدن (پسر جو بایدن) را توضیح داد.

ادعا می‌شود جو بایدن توسط نیویورک‌پست و شرکای تجاری سابق، صریحا با معاملات پسرش با تجارت‌های تحت مالکیت حزب کمونیست چین درگیر شده است که شامل میلیون‌ها دلار پرداخت پول به بایدن است. همچنین ایمیل‌هایی وجود دارد که ادعا می‌شود نشان می‌دهند که‌ هانتر بایدن در ازای امکان دسترسی به پدرش جو بایدن، که در آن زمان معاون رئیس‌جمهور بوده، پول دریافت کرده است، همچنین ویدئوهایی وجود دارند که ادعا می‌کنند ‌هانتر بایدن فعالیت‌های غیرقانونی داشته است.

اما این‌ها حقیقت‌هایی هستند که به شدت توسط رسانه‌های بزرگ نادیده گرفته شده‌اند. آیا می‌توانید میزان پوشش خبر را تصور کنید، اگر قضیه لپ‌تاپ به پسر دونالد ترامپ و شخص رئیس‌جمهور مرتبط بود؟

به راحتی می‌توان نمونه‌های دیگری از تاثیرگذاری آشکار در انتخابات را یافت. جان میکام، تاریخ‌شناس برنده جایزه پولیتزر، به دلیل عدم افشای کار خود به کمپین بایدن، از شبکه MSNBC که به عنوان تحلیل‌گر سیاسی در آن جا حضور داشت، اخراج شد.

دنی او’برایان، معاون اجرایی شرکت فاکس، پیش‌تر رئیس ستاد جو بایدن بود. این امری اتفاقی نیست که فاکس‌نیوز بایدن را تنها ۱۵ دقیقه پس از اتمام فرصت رای‌گیری، برنده ایالت آریزونا اعلام کرد. تحلیل‌گر شبکه فاکس، آرنون میشکین، یک دموکرات مسجل، با خبر آریزونا، به کمپین بایدن شتاب موردنیاز را بخشید.

این نوع تحت تاثیر قرار دادن رای‌دهندگان و حزب‌گرایی صریح که خود را به عنوان اخبار نشان می‌دهد، اینک به جای این که استثنایی باشد، تبدیل به قانون شده است. علاوه بر این‌ها، به جای این که رسانه‌های بزرگ منتظر این باشند که انتخابات توسط الکترال کالج و ایالت‌ها تایید شوند، خود کار تصمیم‌گیری در مورد برنده اعلام کردن بایدن را بر عهده گرفته‌اند.

این روایت‌ها شامل چشم‌اندازهای حقوقی و قانونی نیستند، اما مطمئنا نظرسنجی‌ها را شدیدا به نفع بایدن منحرف کرده‌اند و می‌کنند. تنها هدف مبنی بر اغراق بیش از حد داده‌های نظرسنجی‌ها، که بایدن را با برتری دو رقمی ‌نشان می‌دادند، سرکوب آرای طرفداران ترامپ بود. همانند ادعای برنده شدن بایدن در ایالت‌ها پیش از برنده شدن واقعی وی، هدف ایده اغراق در عدد نظرسنجی‌ها، ایجاد احساس “موج آبی” گسترده از بایدن برای جلوگیری مشارکت رای‌دهندگان بود.

نقش گسترده سانسور توسط شرکت‌های تکنولوژیکی بزرگ

شرکت‌های تکنولوژیکی بزرگ – گوگل، توییتر، فیسبوک، یوتیوب و سایرین – با استفاده از روشی گسترده، تاثیر خود را در مقیاس انتخابات اعمال کردند. نه تنها اطلاعات منفی راجع به بایدن، مانند کشفیات پیش‌تر اعلام شده در مورد لپ‌تاپ، را سرکوب کردند، بلکه همچنین مقاله‌ها، اطلاعیه‌ها و مفسران محافظه‌کارانه را سانسور کردند. حتی خود ترامپ نیز توسط این شرکت‌ها سانسور شد.

علاوه بر این، موتور جستجوی گوگل آیتم‌های اخبار منفی در مورد بایدن را حذف کرده بود – بسیاری از این اخبار در زمان پیش از انتخابات قابل یافتن نبودند.

ترامپ رکورد رای تمام کاندیداهای انتخاباتی را شکست و حداکثر ۹ میلیون رای بیش‌تر از انتخابات سال ۲۰۱۶ کسب کرد.

در ارتباط با این پدیده، این حقیقت وجود دارد که هیچ ارتباطی بین پیروزی بایدن و شکست شدید کاندیداهای دموکرات وجود ندارد. برای دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا، پیروزی بایدن باید پیروزی‌های بزرگی را به همراه می‌داشت. اما چنین نبود. دموکرات‌ها کرسی‌هایی را در مجلس از دست دادند و موفق به کسب اکثریت سنا نشدند.

گویی صدها هزار – شاید حتی میلیون‌ها – برگه رای فقط برای بایدن/هریس پر شده‌اند و در کل کشور هیچ رای دیگری برای هیچ کدام از کاندیداهای هیچ یک از احزاب وجود ندارد.

فقط تصور کنید …

جیمز آر.گوری نویسنده کتاب “بحران چین” (۲۰۱۳) و ساکن کالیفرنیای جنوبی است.

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

اپلیکیشن موبایل اپک‌‌‌‌‏تایمز رتبه ۱ دانلود بین برنامه‌‌‌‌‏های خبری را دارد

تحلیل: پیام تبریک چین به بایدن، پاسخی به سیاست‌‏های سرسختانه‌‏ ترامپ

انتخابات ۲۰۲۰، نبردی بین آزادی و کمونیسم است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی