Asset 2

تلاش‌ها برای ممنوع کردن سقط جنین در آمریکا ادامه دارد

تجمع مخالفان سقط جنین، ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (Joshua Roberts/Reuters)
تجمع مخالفان سقط جنین، ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (Joshua Roberts/Reuters)

تجمع مخالفان سقط جنین، ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (Joshua Roberts/Reuters)

فرماندار ایالت جورجیا در آمریکا تلاش دارد لایحه‌ای را تصویب کند که طی آن سقط جنین در این ایالت را کاهش دهد. به طوری که چنانچه پزشکان بتوانند ضربان قلب جنین را تشخیص دهند، سقط جنین ممنوع خواهد بود و در صورت انجام مجازات در پی خواهد داشت.

این اقدام در راستای تلاش‌هایی است که در سراسر ایالات متحده جهت کاهش عمل غیر اخلاقی سقط جنین انجام می‌شود.

از زمان آغاز ریاست جمهوری ترامپ و انتصاب دو قاضی دیوان عالی ایالات متحده با رویکرد مخالفت با سقط جنین، فعالان این حوزه امیدوارند بتوانند قوانینی که در این خصوص از سال ۱۹۷۳ وجود دارد را تغییر دهند.

سقط جنین از سال ۱۹۷۳ در ایالات متحده آمریکا قانونی است، با این حال همواره مورد بحث بوده است.

پیش از این، ایالت‌های کنتاکی، می‌سی‌سی‌پی و اوهایو، قانون مربوط به شنیده شدن ضربان قلب جنین را تصویب کردند. اما دادگاه‌هایی در کنتاکی و آیووا اجرای آن را با مانع روبرو کردند و در جرجیا نیز یک اتحادیه به نام آزادی‌های مدنی تصمیم دارد این قانون را متوقف کند.

در آلاباما، مجلس لایحه‌ای را تصویب کرده است که تمام سقط جنین‌ها را ممنوع خواهد کرد، مگر اینکه زندگی مادر تهدید شود و احتمالا سنا در این هفته به آن رای می‌دهد.

یورونیوز نیز گزارش داده است که نمایندگان مجلس ایالت تگزاس آمریکا ماه گذشته طرحی را در دستور بررسی قرار دادند که به موجب آن زنانی که سقط جنین می‌کنند، می‌توانند با مجازات مواجه شوند. این طرح با هدف «حفاظت از حقوق کودک متولد‌ نشده» ارائه شده است.

به طوری که سقط جنین را در هر شرایطی، ولو در صورت موارد مرتبط با تجاوز، قاچاق انسان و… ، ممنوع و زن مرتکب سقط جنین و پزشکان مرتبط با این عمل مجرم قلمداد می‌شوند.

نویسنده اصلی این طرح، در سال ۲۰۱۷ طرح مشابهی را تهیه کرده بود؛ اما در به تصویب رساندن آن در کمیسیون مجلس ناکام ماند.

ترامپ در دوره مبارزات انتخاباتی نیز طی سخنرانی‌های خود مخالفت خود را با سقط جنین ابراز کرده بود و خواستار مجازات برای زنانی شد که اقدام به سقط جنین می‌کنند. وی گفته بود که مخالف سقط جنین است مگر در موارد خاص مانند تجاوز به عنف.

مطالب دیگر:

داستان عکسی که وحشی‌‏گری حزب کمونیست چین را نشان داد

تلاش تازه روسیه برای سانسور و نظارت بر اینترنت

نقش اوباما در تحقیقات مربوط به ترامپ چیست ؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی