Search
Asset 2

تلاش تسلا برای حضور گسترده در بازارهای جهانی

یک خودروی تسلا در یک ایستگاه شارژ (Sean Gallup/Getty Images)
یک خودروی تسلا در یک ایستگاه شارژ (Sean Gallup/Getty Images)
یک خودروی تسلا در یک ایستگاه شارژ (Sean Gallup/Getty Images)

شرکت خودروسازی تسلا موتورز تولیدکننده خودروهای برقی، اعلام کرده است که قیمت چند مدل‌ از تولیدات خود را کاهش داده است.

تسلا قصد دارد حضور خود در بازارهای بین المللی را گسترش دهد و این تصمیم خود را از فوریه سال ۲۰۱۹ با تحویل محصولات خود به به اروپا و چین آغاز خواهد کرد.

با گفته تسلا، دستاوردهای سال ۲۰۱۸ این خودروسازی به احتمال زیاد بزرگترین رشد یک ساله در تاریخ صنعت خودروسازی است. این شرکت در ابتدای سال ۲۰۱۸ را با نرخ تحویل سالانه حدود ۱۲۰ هزار خودرو آغاز کرد، و در انتهای سال این نرخ با رشد حدود ۳۰۰ درصدی به ۳۵۰ هزار دستگاه رسید.

علاوه بر این، تسلا با فروش مدل۳ خودروی خود به میزان دو برابر سایر خودروهای آمریکایی، برای اولین بار موفق به کسب مرتبه بهترین فروش خودروی آمریکایی در ایالات متحده شده است.

مدل ۳ در سه ماهه چهارم سال گذشته، تنها شامل نسخه‌هایی با قیمت متوسط ​​و قیمت بالا بود که فقط به مشتریان آمریکای شمالی فروخته شد. در سال جاری این شرکت یک مدل با فرمان در سمت راست را تولید خواهد کرد.

دولت آمریکا برای تشویق مردم به خرید خوردوهای الکتریکی، شکل‌های مختلف تخفیف‌، یارانه‌ و اعتبارهای مالیاتی درنظر گرفته است.

اعتبار مالیاتی خودروهای الکتریکی تسلا در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۱۹ به ۱۸۷۵ دلار کاهش یافت. اعتبار مالیات بر درآمد فدرال برای کسانی که سیستم برق خورشیدی تسلا، از جمله پانل‌های خورشیدی و سقف خورشیدی را خریداری کند نیز تعلق می‌گیرد. بعضی از ایالت ها و خدمات محلی نیز انگیزه‌های بیشتری برای مشتریان در قالب تخفیف ارائه می دهند.

تسلا موتورز حامی محصولات با انرژی پاک و پایدار است، که منجر به کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی می‌شود.

مطالب دیگر:

رهبر چین : ارتش آماده جنگ باشد

رئیس جمهور جدید برزیل مبارزه با کمونیسم را از آموزش و پرورش شروع کرد

بررسی افزایش زندان‌‏های مناطق مسلمان‌‏نشین چین بر روی نقشه

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی